plakát seriálu

Bylo, nebylo

(Once Upon a Time)

Epizoda 4×02 – Ledová bariéra (White Out)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Storybrooke: Elsa nechce, aby se někdo dostal z města dříve, než najde Annu. Za ledovými hradbami s ní skončí Emma, která pomalu umrzá a Elsa netuší, jak ji zachránit.

Začarovaný les, před dávnými lety: Anna přichází na Davidův statek a na noc zůstává u nich. Dozvídá se, že Davidův statek ohrožuje Pastýřka, která má moc nad celým krajem.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Storybrooke
Elsa opevní celé město ledovými hradbami, aby se ze Storybrooku nikdo nedostal, dokud se jí nepodaří najít Elsu. To zaviní výpadek elektřiny v celém městě. Emma s Davidem jedou k hranicím města, kde jim Hook oznamuje, že ledové hradby jsou okolo celého města. Emma vidí, že se mezi kusy ledu někdo schovává a jde tam. Když ji následují i David s Hookem, Elsa se vyděsí a uvězní sebe i Emmu v ledové pasti, odkud se nedokáže dostat, protože svou moc neumí ovládat. Emma slibuje, že pomůže Annu najít, ale nejdříve se odtamtud musejí dostat. Ani Emma nedokáže svou magii ovládat, proto dál zůstávají uvěznění.

David a Hook jdou za Mr. Goldem, aby zjistili, kde vzal Annin náhrdelník. V obchodě Davidovi dochází, že by mu mohla pomoct Pastýřka a její hůl. Pastýřka svou hůl nechce vydat, nemá ale na výběr.

Mary Margaret, Babička, Štístko a Leroy se zatím snaží vyřešit problém s elektřinou. Jenže návod, který by jim mohl pomoct, je japonsky.

Emma už zimou omdlela, když David Elsu přesvědčí, aby se alespoň pokusila dostat je z pasti ven. Else se to přece jen podaří a celá rodina Krasoňových slibuje, že jí pomůže najít Elsu.

Davidova řeč k Else o tom, že se nikdy nevzdávají, přesvědčí Henryho o tom, že musí jít za Reginou, i když si přeje být sama.

Emma a Elsa se vracejí zpátky k hranicím města, kde Elsa chce hradby zničit, jenže to nejde. Nechápe, jak je to možné, když je jediná, kdo má podobnou moc. Tedy až na tajemnou prodavačku zmrzliny…


Začarovaný les, před dávnými lety
Anna na doporučená Kristoffa vyhladala Davida a hodlá na jeho statku zůstat přes noc. Když se zrovna seznamuje s Davidovou matkou, přijíždí Pastýřka – David jí musí platit, aby jeho statek zůstal v bezpečí. Pokud nezaplatí, Pastýřka mu statek sebere a on a jeho matka budou muset sloužit jako otroci. David bohužel nemá na zaplacení. Pastýřka mu proto dává čas do dalšího poledne.

Anna přesvědčuje Davida, aby bojoval. David se tedy učí, jak bojovat s mečem. Když druhý den Anna zmizela a ve stáji, kde spala na Davida čeká Pastýřka, má toho David už plné zuby a rozhodne se bojovat. Vysvobodí Annu a bere ji zpátky na statek.
Anna ale musí pokračovat v úkolu, kvůli kterému přijela. Anna byla přesvědčená o tom, že její sestra Elsa je jediná, kdo má magii. V Začarovaném lese je ale mnohem více lidí, kteří magii ovládají. Davidova matka si myslí, že by jí mohl pomoct nejmocnější čaroděj v zemi. Příliš se bojí jeho jméno vyslovit, a tak ho napíše na papírek. Když Anna odjíždí, rozbaluje papírek a čte na něm jméno Rampelník.

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Ve Storybrook vypadne elektřina.)
Rejpal: (o Nealovi) Jé, to je krásný miminko.
Mary Margaret: Díky.
Rejpal: To bych řekl, kdybych na něho viděl. Jenže nemůžu. Proč? Páč je tma.
(Mary Margaret ukládá malého Neala ke spánku.)
Mary Margaret: A je to broučku. Ahoj za tři hoďky v noci u papání. Jak jinak. Hezké sny.
Henry: O čem se tak může zdát miminům?
David: O koridě.
Emma: O laser game.
Mary Margaret: To sotva.
Henry: Dělají si srandu.
Mary Margaret: Aha. No, vtipy mi budou docházet, až mu budou tři a já se vyspím.
David: Tři? Jsi optimistka.
(Mary Margaret, Rejpal, babička a Štístko se snaží spravit nahodit elektřinu ve městě.)
Mary Margaret: My si poradíme!
Rejpal: Myslíš? Už teď rejpu a co teprve ráno, když nepofrčí kávovar?
Štístko: Nebo počítač, nebo světla, telka, DVD, CD, DVR...
Mary Margaret: (křičí) Už dost těch písmenek! Hele, zázraky neumím! Poslední týden jsem spala jen osm hodin, kojím malýho a jsem úplně hotová. A mám toho už dost! Jo, sice jsem seslala tu kletbu, ale údržbářem městské rozvodné sítě jsem být nechtěla. A ještě něco! Už začínám chápat, proč byla Regina zlá! Ne kvůli ní, ale kvůli vám. Celou věčnost jste totiž žili bez žárovek, tak si kupte baterky!
(Někdo postavil okolo města ledové zdi.)
Emma: A co chce udělat?
Hook: Zabít nás jednoho po druhém, to bych udělal já.
Hlavní postavy
Zlá královna / Regina Mills
Kapitán Hook / Killian Jones
Rampelník / Mr. Gold
Henry Mills
Kráska / Belle
Princ James David / David Nolan
Emma Swan / Black Swan
Sněhurka / Mary Margaret Blanchard
Vedlejší postavy
Ingrid / Snow Queen
Štístko
Rejpal / Leroy
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevLedová bariéra
Původní názevWhite Out
Rok natočení2014
Premiéra5. října 2014
Česká premiéra1. dubna 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Sledovanost premiéry9 240 000 diváků (3,30 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody