plakát seriálu

Bylo, nebylo

(Once Upon a Time)

Epizoda 4×06 – Rodinné záležitosti (Family Business)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Storybrooke: Emma zjišťuje, že Sněhová královna byla její opatrovnicí více než půl roku. Belle se zoufale snaží napravit chybu, kterou udělala kdysi dávno v Arendelle.

Začarovaný les: Belle si nemůže vzpomenout, co se stalo její matce. Proto se vydává do Arendelle najít kamenné troly, kteří jí mohou vrátit ztracenou paměť.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Storybrooke:
Emma se spolu se svou rodinou dívá na video, na kterém je i Sněhová královna. Emma si nemůže vzpomenou vůbec na nic. Je vyhlášeno pátrání po zmrzlinářském voze, ve kterém by mohly být nějaké stopy po královně. Emma, Regina, Hook a Robin vůz nachází v lese, ale je opuštěný. V mrazáku Emma nachází složku, ve které je spousta věcí z její minulosti – její staré obrázky, eseje ze školy a články o době, kdy byla nalezena jako miminko u silnice. Emma si stále láme hlavu, proč by si něco takového královna uchovávala, ale podle nalezených věcí usuzuje, že královně na ní záleží.

Elsa hledá spolu s Belle v knihovně. Belle má ale jedno tajemství: ona Annu zná. Kdysi dávno udělala obrovskou chybu a nechce o tom nikomu říkat, dokud to nenapraví. Proto použije na Rampelníka dýku, netušíc, že je falešná. Rampelník se nechce prozradit, proto s Belle jde a zavede ji přímo do královniny jeskyně. Belle se zadívá do zrcadla, které ji donutí mít obrovské pochybnosti o manželovi.

Else se podařilo najít starý rodokmen své rodiny. V rodokmenu jsou obrázky jejích tet. Jedna je nápadná Emmě. Sněhová královna chce zabít všechny ve Storybrooku a nechat žít jen Elsu a Emmu – aby 3 sestry byly po dlouhé době opět spolu a žily spolu jako šťastná rodinka…

Začarovaný les:
Belle si nevzpomíná na smrt své matky, proto utíká do Arendelle, aby požádala o pomoc kamenné troly. Po cestě potkává Annu, která má namířeno stejným směrem. Anna nevěří svojí znovu objevené tety, proto chce znát odpovědi na pár otázek. Velký Pabbie jim oběma pomůže, ale po cestě zpět je zastihne Sněhová královna. Anna visí na skále a sotva se drží, ale Belle místo, aby jí pomohla, chce zachytit kámen, který jí vrátí vzpomínky. Kámen stejně spadne, stejně jako Anna. Sněhová královna si malovala budoucnost s Annou a Elsou, ale zdá se jí, že Anna mezi ně nepatří, proto ji uvězní.

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Robin: Regino, doufal jsem, že bychom si mohli promluvit.
Regina: Pokud sis nevšiml, chystám se zaútočit na ďábelský zmrzlinářský vůz.
Emma: Mohla jsi prostě říct: „Možná později."
Regina: Vím, že se vše snažíš napravit, ale radši se do ničeho nepleť. Stačí, že tu trčím s tebou a Kapitánem Oční linkou, přičemž po sobě házíte očima.
Emma: Nehážu po něm očima.
Hook: Vážně, lásko?
Hlavní postavy
Zlá královna / Regina Mills
Robin Hood
Kapitán Hook / Killian Jones
Rampelník / Mr. Gold
Kráska / Belle
Princ James David / David Nolan
Emma Swan / Black Swan
Sněhurka / Mary Margaret Blanchard
Henry Mills
Vedlejší postavy
Sven
Sir Maurice / Moe French
Ingrid / Snow Queen
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevRodinné záležitosti
Původní názevFamily Business
Rok natočení2014
Premiéra2. listopadu 2014
Česká premiéra7. dubna 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry7 540 000 diváků (2,60 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody