plakát seriálu

Bylo, nebylo

(Once Upon a Time)

Epizoda 4×05 – Rozbité sklo (Breaking Glass)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Storybrooke: Emma spolu s Reginou hledají Elsu a Sněhovou královnu. Mary Margaret jde poprvé od porodu pryč od Neala.

Minnesota, 1998: Mladá Emma se seznamuje s Lily, dívkou, která stejně jako Emma nemá rodinu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Storybrooke:
Emma s Elsou hledají na stanici nějaké informace o Sněhové královně. Elsa nachází Emminy fotky z doby, kdy ji Sidney pro Reginu sledoval. Mezi obrázky je i jeden na kterém je Emma zachycena při rozhovoru s královnou. Emma si však vůbec nevzpomíná, že by tento rozhovor někdy proběhl, proto s Elsou vyrážejí za Reginou.

Regina dala zrcadlu za úkol najít královnu. Chce královnu donutit, aby oživila Marian. V tom přijde přichází Emma a vyptává se na fotky. Regina s Emmou nechce nic mít a raději ji vyhodí. Emma se tedy vrací zpátky do auta, ale Elsa tam není. Když byla Emma s Reginou, Elsa viděla Annu, jak volá o pomoc a následovala ji. Emmě teď nezbývá nic jiného než jít Elsu hledat. Po cestě naráží na Reginu, která jde na radu zrcadla k sídlu královny.

Elsa konečně našla Annu, ale vzápětí zjišťuje, že ji Sněhová královna oklamala. Královna připoutává Elsu k zemi pouty, které jsou těsnější a těsnější, když se Elsa bojí.

Emma s Reginou už jsou blízko královně. Po cestě Regina zjišťuje, že ji Sidney podvedl a navedl ji do pasti Sněhové královny. Když se Emmě a Regině jen tak tak podaří dostat se pryč z bořícího se mostu, čeká je další nemilé překvapení: královnin obr z ledu. Společnými silami je jim podaří obra zničit, ale to už na ně čeká samotná královna. Na poslední chvíli se objevuje Elsa, která Emmu s Reginou zachraňuje. Královna už ale stihla získat to, pro co si přišla: kapesní zrcátko, ve kterém je uvězněn Sidney.

Mezitím se Davidovi podařilo přesvědčit Mary Margaret, aby si s ním vyšla na procházku. Mary Margaret se to nelíbí – ještě nikdy nebyla od Neala pryč. Na policejní stanici zjišťují, že Willovi se podařilo utéct z vězení a tak místo klidné procházky se spolu vydávají pronásledovat zloděje.

Emma se stále cítí provinile, kvůli tomu, že přivedla Marian z minulosti a zničila tak Regině život. Kvůli tomu hodně vzpomíná na svou starou kamarádku Lily. Když si prochází krabičku věcí ze svého dětství, nachází i videokameru, po videu, na kterém je Lily je další nahrávka několika chlapců a jejich opatrovnice: Ledové královny. Emma si však na tuto dobu vůbec nevzpomíná…


Minnesota, 1998: Mladou Emmu před pořádným problémem v obchodě zachraňuje Lily. Dívky si spolu rozumí, Emma vypráví o tom, jak si sbalila věci a odjela z Bostonu. Lily tvrdí, že ani ona nemá žádnou rodinu. Spolu si vyhlídnou dům, který je obydlený jen přes léto a tam se na nějakou dobu zabydlí. Poté je ale nachází Lilyin otec, který odváží Lily domů a kvůli Emmě volá sociálku.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Will Scarlet
Zlá královna / Regina Mills
Kapitán Hook / Killian Jones
Kráska / Belle
Princ James David / David Nolan
Emma Swan / Black Swan
Sněhurka / Mary Margaret Blanchard
Vedlejší postavy
Policeman
Ingrid / Snow Queen
Young Emma
Store Manager
Lily's Father
zrcadlo / Sidney Glass
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevRozbité sklo
Původní názevBreaking Glass
Rok natočení2014
Premiéra26. října 2014
Česká premiéra6. dubna 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry6 870 000 diváků (2,40 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody