plakát seriálu

Bylo, nebylo

(Once Upon a Time)

Epizoda 4×09 – Nebezpečné zrcadlo 2/2 (Smash the Mirror: Part 2)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Storybrooke: Emma se i přes varování Sněhové královny dál chce zbavit svých schopností. Robin s Willem hledají v knihovně nějaké stopy po autorovi Henryho knihy.

Arendelle: Ingrid není překvapená, že Elsa nevěří jejím lžím, proto se rozhodne obrátit proti ní její sestru Annu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Storybrooke
Emma se i přes varování Sněhové královny chce zbavit svých schopností. Když přijede na místo, o kterém ji Gold řekl, už na ni čeká. Jediné, co musí udělat, je vejít do místnosti, kde je kouzlo už připravené. Emma váhá a Gold ji nechává o samotě. Čeká venku, když se tam objevuje Hook. Golg ho nenechá jít za Emmou a připoutá ho k brance.

Naštěstí Hook není jediný, kdo za Emmou běžel. Elsa se k Emmě dostává právě včas, aby jí to rozmluvila. Podaří se jí to a Emma tak získává kontrolu nad svými chopnostmi. Gold je naštvaný, ale k tomu, aby se osvobodil od dýky nepotřebuje jen klobouk plný moci – potřebuje ještě srdce někoho, kdo ho znal ještě před tím, než se stal Temným. Jediný, kdo toto kritérium splňuje, je Hook. Gold si bere jeho srdce, ale místo toho, aby ho hned použil, se rozhoduje, že si ho ještě chvilku nechá pro své potřeby.

Robin a Will mezitím hledají ve veřejné knihovně nějaké stopy po autorovi Henryho knihy. Robin nachází ve své vlastní tašce stránku číslo 28 z knihy. Okamžitě volá Regině, protože to znamená, že ještě pořád má šanci na svůj vlastní šťastný konec.

Kouzlo, které drželo Sněhovou královnu na místě se zlomilo a ona tak opět může jít kamkoli. Když ale Emma přijímá své schopnosti, stužky Ingrid a jejích sester se objevuji na rukách všech tří. Sněhová královna má moc svých „sester“ pod svou kontrolou a konečně má tak všechno pro to, aby mohla uvrhnout kletbu na celý Storybrooke.

Arendelle
Ingrid příliš neočekávala, že by Elsa věřila jejím lžím, proto udělala to jediné, co mohla, aby poštvala Annu proti své sestře: uvrhla na ni kouzlo. Elsa to ale prohlédla a i přes Anniny urážky se nechala uvěznit v kouzelné urně. Ingrid ze vzteku zmrazila celé království. V odchodu jí zabránil Rampelník, který ukradl urnu s Elsou a chce ji vyměnit za kouzelný klobouk. Když Ingrid má klobouk opět u sebe a chystá se dát ho Rampelníkovi, čarodějův učeň jí v tom zabraňuje a dává jí šanci na šťastný konec, na který bude muset počkat trochu déle na místě, které je pro ni úplně cizí – v našem světě.

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Robin: Poznáváš tohle?
Regina: (překvapeně) Knihu, kterou jsi mi pravděpodobně ukradl? Ano, pamatuju si ji celkem dobře.
Robin: Věděla jsi, že jsem zloděj, když jsi mě poznala.
(Regina s Mary Margaret si povídají o tom, že Regina nemůže najít štěstí.)
Mary Margaret: (o svém vztahu s Davidem) Nulovým šancím jsme čelili už mockrát, hlavně kvůli tobě. A přesto nám to vyšlo. Víš proč? Protože jsme neztratili naději.
Regina: Výbor naděje ti za to dá čtvrťák pokaždé, když to řekneš, přiznej se.
Hlavní postavy
Will Scarlet
Zlá královna / Regina Mills
Robin Hood
Kapitán Hook / Killian Jones
Rampelník / Mr. Gold
Henry Mills
Princ James David / David Nolan
Emma Swan / Black Swan
Sněhurka / Mary Margaret Blanchard
Vedlejší postavy
Arendelle Servant
Arendelle Guard #2
Arendelle Guard #1
Apprentice
Ingrid / Snow Queen
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNebezpečné zrcadlo 2/2
Původní názevSmash the Mirror: Part 2
Rok natočení2014
Premiéra16. listopadu 2014
Česká premiéra12. dubna 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry6 800 000 diváků (2,40 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody