plakát seriálu

Bylo, nebylo

(Once Upon a Time)

Epizoda 4×19 – Náklonnost ke Cruelle (Sympathy for the De Vil)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Storybrooke: Cruella si jde svou vlastní cestou za pomstou. Emma a ostatní se snaží najít autora a Regina má dost Goldovy manipulace a bere věci do vlastních rukou.

Kdysi dávno Cruella žila se svou krutou matkou a byla ochotná udělat cokoli, aby se dostala pryč z domu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Storybrooke
Regina má dost Goldovy manipulace, proto se dohodne s Belle na menší pasti. Belle, které Regina vyrvala srdce z těla, se setkává s Goldem na místě jejich svatby, u studny. Gold jí vypráví, co přesně chce získat tím, co dělá ve Storybrooku. Dává tím Regině obrovskou výhodu. Může tak jet do New Yorku překvapit Zelenu a mít pojistku, že ji Gold nevaruje.

Cruella lhala Goldovi o svém plánu. Nechce svůj šťastný konec, ale smrt autora za to, co jí kdysi udělal. Aby dosáhla svého, unese Henryho a jeho matkám přikáže, aby zabily autora. Regina, která se chystala do New Yorku mění plán a jde hledat Henryho. Emma nechce nikomu ublížit a když nachází Cruellu a Henryho na okraji skály, vybere si a zachrání Henryho. Cruella u toho umírá a tak přesně splnila to, co po ní Gold od začátku chtěl…

Kdysi dávno žila Cruella se svou matkou. Matka ji držela ve svém pokoji proti její vůli. Když po několika letech přišel do jejich domu neznámý novinář, který se živil psaním zajímavých životních příběhů, Cruella využila šance a s novinářem utekla. V restauraci si vzájemně svěřili svá tajemství a autor obdařil Cruellu kouzelnou mocí, aby ji tak přiměl uvěřit mu a odejít s ním. Cruella si celý svůj příběh vymyslela, ukradla autorovi brk a inkoust a vrátila se do svého domu zabít svou matku. Když se to autor dozvěděl, napsal na papírek další změnu v jejím životě: nikdy nemůže nikoho zabít.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Zlá královna / Regina Mills
Kapitán Hook / Killian Jones
Rampelník / Mr. Gold
Emma Swan / Black Swan
Sněhurka / Mary Margaret Blanchard
Henry Mills
Kráska / Belle
Princ James David / David Nolan
Vedlejší postavy
Young Cruella
Cruella De Vil
Madeline
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevNáklonnost ke Cruelle
Původní názevSympathy for the De Vil
Rok natočení2015
Premiéra19. dubna 2015
Česká premiéra26. dubna 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry5 120 000 diváků (1,70 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody