Californication

Californication (Californication) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Veronika

25. listopadu 2007

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Sexy a cool!

Sice jsem viděla zatím jen 3 díly, ale musím uznale pokývat hlavou. Opravdu velmi dobře napsaný, zahraný a hlavně vtipný seriál, který si nenechám ujít (ačkoli moc nemusím Nataschu McElhone, tahle role je na ni jako dělaná - je přesně ten typ navenek odtažité a nepříliš kamarádské ženské, ale ve skutečnosti bude asi pěkná rošťanda, že?) Zatím 90 %, uvidíme, co dál.

Update při sledování již třetí řady...
První série: 90. Druhá: 80. Třetí 50. Je to už vyloženě o ničem, je vidět, že už tvůrci neměli co říct, a natahují to o další díly jen proto, že se diváci (ani oni) nechtějí s Hankem Moodym rozloučit... Díky absenci jiskření mezi ním a vyvolenou Nataschou, která je na druhé straně Států a objevuje se jen občas přes PC, to ovšem nemá šťávu a je to vlastně docela nuda. Když jde Californication III v televizi, pracuju u něj, takže to něco vypovídá... Snižuju tedy komplexní hodnocení na 80.

Avatar uživatele
Redík

14. ledna 2009

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

God hates us all

Seriálová perla kabelové stanice Showtime. Hank Moody (David Duchovny) - opuštěný, požitkářský spisovatel s tvůrčí krizí se snaží získat dvě osudové ženy zpět do svého života. Seriál plný sakrasmu, cynismu, potřebné životní drzosti a sexu. Hank ze sebe sype jednu vtipnou hlášku za druhou, občas přihodí nějaké bohémské životní moudro a všichni chlapi si přejí být jako on.

Avatar uživatele
Mirak

22. března 2009

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dream of Californication

První řada přišla, jako zjevení. David Duchovny už ve druhém seriálu hraje "sám sebe".
Duchovnyho humor hodně můžu a tady měl možnost ho naplno rozvinout, ovšem později se vyprofilují i další postavy a zdrojem skvělé zábavy nezůstává pouze Hank, ale i jeho agent Charlie Runkle.
Pilot mě ještě úplně nepřesvědšil, ale s přibývajícími díly mě to bavilo víc a víc až do kontroverzního, ale skvělého finále.
Druhá řada se rozjížděla ještě pomaleji, byť se později našla a Lew Ashby je výborná postava. Kvalit první řady už ale bohužel nedosahuje, uvidíme, co předvede trojka:

------------------EDIT-----------------

Ke třetí řadě jsem sice přistupoval s rezervou, ale naprosto zbytečně. Kouzlo první série se vrátilo se vší parádo. Zápletka téhle sezóny - Hank učí na škole - se přímo nabízí ke skvělým příběhům, což se také děje. Za zmínku ovšem stojí i epizody, které s ústředním dějem tolik nesouvisí. Hank (i Runkle) se tedy vrací v plné síle a já zase můžu zvýšit na stovku. (a činím tak moc rád).
A ten konec byl vynikající, díky bohu, že seriál nekončí.

1. řada - 100%
2. řada - 80%
3. řada - 100%

Avatar uživatele
Dadulinka

11. května 2010

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sweet California

První dvě série mě opravdu zaujaly. Takového cynika jako Hank Moody aby jeden pohledal. Výborné hlášky a dobré herecké výkony.

A když už jsem u těch hlášek - zajmalo by mne, jak by dopadlo setkání House a Hanka Moodyho... :)

Poslední série byla o poznání slabší. Tvůrcům očividně docházela inspirace. Jen závěr byl alespon v duchu začátků Hanka Moodyho.

Po uhlazeném agentu Mulderovi je David Duchovny v roli nenapravitelného alkoholika a sukničkáře Hanka příjemným překvapením.

Doporučuji všem, kteří se rádi podívaji na seriál, který by se dal shrnout do: "Sex, drogy a rockenroll!"

Avatar uživatele
TheLuky12

21. ledna 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hank Moody...

Těžko se popisuje o čem Californication je. Nepochybně je ale o excelentním Davidu Duchovnym v roli Hanka Moodyho.

První řada byla výborná, právě tahle série dokáže to skvělé na tomhle seriálu asi nejlíp vystihnout. Hláškaře Hanka jsem si oblíbil snad hned v první scéně, stejně tak i krásnou Miu. 85%

Druhá řada dobře navázala na první, které byla docela podobná. Přibylo i pár nových postav, ale přesto jí podle mě trochu chybělo. 80%

Třetí ztratila kouzlo předchozích sérií, občas jsem se i trochu nudil. Některé z nových postav (třeba Felicia) mi byly nesympatické. Zachránil ji ale skvělý a hodně emotivní závěr. 75%

Čtvrtá, která se točila hlavně okolo soudu, už se mi zase líbila. Kromě několika vtipných situací přibyla třeba další kráska Sasha Bingham (Addison Timlin). Navíc další pěkné finále. 80%

Pátá série se podle mě kvalitou vyrovnala té první, možná ji i o trochu překonala. Taky časový skok příběhu prospěl. Bavil jsem se asi nejvíc z celého seriálu. 85%

Šestá řada mě zase trochu zklamala, jakoby už tvůrci neměli tolik nápadů. Kladem ale byla atraktivní Faith. 80%

Začátek sedmé byl pro mě docela velkým zklamáním, byla už dost odlišná od těch předchozích. Postupně se ale zlepšovala a závěr celého seriálu se mi hodně líbil. 75%

Avatar uživatele
KubíkRafíkZamík

2. července 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Madafakááá

David Duchovny se pro roli nenapravitelného Hanka Moodyho asi narodil, v nejvyšší formě hází vtípek za vtípkem. Hned za jeho paty se drží ostatní postavy v čele s Charliem, kterého si musíte taky zamilovat. Eddie Nero, nevím proč, ale když se tenhle idiot objevil, vždycky jsem slavil. Showtime vytvořil klenot, Californication umí totiž pobavit, ale taky slušně dojmout, když si uvědomíte že Hank, všechno co kdy chtěl vlastně nemá, ale čím jsou všichni starší, dávají mu to pěkně sežrat, nejvíc asi Becca. V těhle chvílích mi ho fakt bylo líto. Od 1. do 4. série byl seriál 100%, následující 3 série už špapaly pomalu trošku vedle, ale stále se bavíte a rozhodně si konec Hankova prasečince nepřejete. Poslední série, ačkoliv byla nejslabší, dustojně seriál doprovázi ke konci. A rozhodně vás konec bude mrzet a bolet, néé ani tak poslední epizoda, ta mně celkem zklamala, ale během emotivních scén poslední série si budete uvědomovat, že jedna z vašich srdovek se už opravdu řítí do finále. A budete vzpomínat, jak Hank točil film, psal knihu, učil na škole, vybaví se vám všechny jeho přítelkyně atd...

Po finále seriál stále hodnotím 100% Hank odešel dustojně, jen jsem doufal že konec bude víc emotivní, bohužel nestalo se. Ale i tak 7 let si nás Hanku bavil, jako nikdo jinný. Děkujem za to.

Avatar uživatele
sachista

16. června 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jak se správně vymanit ze škatulky

David Duchovny by mohl dávat lekce seriálovým hercům, jak se vymanit ze zaškatulkování. V devadesátých letech jsme jej všichni znali jako agenta-slušňáka Muldera a někteří noční ptáci jako vypravěče příběhů červených střevíčků. S příchodem Californication je však Fox Mulder vymazán a zapomenut, protože se na scéně objevil charismatický spisovatel, bouřlivák a nevěrník Hank Moody, jenž prožívá neuvěřitelné příběhy plné sexu, drog, alkoholu, průserů, vzestupů a pádů. Duchovny si roli vysloveně užívá a náramně baví publikum. Z mého pohledu jej skvostně doplňuje Charlie Runkle, zato mi hodně leze na nervy Becca. Mám dojem jako z některých dalších oblíbených seriálů, že se kvalita řítí od páté série nezadržitelně dolů, proto jsem rád, že sedmička vše definitivně uzavře. Každopádně to byla pořádná jízda!

Avatar uživatele
Aleee

2. června 2010

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hank Moody rulez!

Kdysi jsem sledovala všechny díly Aktů X a jako asi každá ženská jsem měla slabost pro Muldera, proto byl pro mě i tento seriál jasnou volbou. Byla jsem zvědavá, jak se David Duchovny popere s diametrálně odlišnou postavou, byla jsem zvědavá na odvážnější a přisprostlejší seriál. Pro mě má Californication ideální vlastnosti - je to třaskavá komedie, přitom hořkosladký příběh, který ukazuje ten svinský život a nebere si servítky, má stopáž tak akorát, má skvělé herce... Ano, směle můžu prohlásit, že Duchovny, to není Mulder, ale Moody. Koukala jsem na všechny dosavadní díly, seriál mě vždy pobavil, na konci třetí série rozbrečel... Pro mě jedno z největších seriálových překvapení poslední doby.

Avatar uživatele
Pajky

25. června 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Pisálek Hank Moody

Tenhle seriál se dostal do mody, protože frčí týpci, co jsou nekonvenční. Na mě je tenhle humor občas dost náročnej, myslím si, že je až zbytečně ujetej a perverzní. Vim, že se to líbí, ale můj největší favorit to není. Nechápu jaké kouzlo má Hank Moody, že mu každá vleze do postele. První série vypadala na slušných 80 %, jediný co mě vadilo bylo, že nepřišel žádný trest za tu ukradenou knížku.

Druhá série mi už nepřišla taková a proto bych jí ohodnotil 70 %. Přišla mi nijaká, navíc mi chyběl nějakej pořádnej konec.

Třetí série byla podle mě zatím to nejlepší, ale i tak bych jí ohodnotil 85%. Konečně finále, na tohle jsem čekal od první série, konečně satisfakce.

Čtvrtá série je taková víc lidská, chytá jinej směr a je taková zvláštní, svým způsobem úplně jiná než předtím. Hank Moody má vkus, protože ta herečka Sasha Bingham. No a za to 80 %

Pátá série jakoby opouštěla původní myšlenku Hanka coby neuvěřitelného prasáka, co ohne to co se hýbá. a začíná se soustředit na rodinnou linku. Runklovi lze závidět jedině Lizzie, protože jinak je to hrozně tragická postavička. To on ale byl vždycky. No a dělat takovéhle závěry je teď prostě v módě, tak uvidíme co na nás vykoukne v závěrečné šesté. 70 %

Šestá série nakonec nebyla poslední, ještě se dočkáme pokračování. Vtipy nechybí, hlavně tragikomická postavička Charlieho boduje (GayAgent). Tentokrát vlastně mapujeme život jedný Rockstar a jedný můzy. Poprvé od Lost jsem zase někde viděl Maggie Grace, je pěkná, ale Addison Timlin případně Camilu Luddington nepřebila. 70 %.

Závěrečná sedmá série byla pravděpodobně to nejslabší co nám Hank za dobu své existence nabídnul. Jeho nově nalezený syn Levon je postava, která by potřebovala pořádně nakopat, protože facka by mu jistě nestačila. Všechno jednou končí a i Californication, poslední zástupce Showtime z dob, kdy jsem ho objevil. Na Hanka si pravděpodobně občas vzpomenu, ale na tuhle sérii se budu snažit zapomenout. 60 %

Avatar uživatele
megawir

13. července 2008

90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Děvkař..eh..spisovatel :)

David Duchovny v roli spisovatele s momentální tvůrčí krizí. Jeho postava není tím, na co bychom od něj mohli být zvyklí, o to lépe však ve své roli "funguje".

Hank Moody je lehce zatrpklý cynik s neuvěřitelným přístupem k ženám a životu obecně.

Sice nemusíte jeho chování schvalovat, ale nakonec jej budete tiše obdivovat, budete se výtečně bavít a občas ho i politujete.

Tenhle seriál mě totálně překvapil a skvěle jsem se u něj bavil. V podstatě bych mohl říct, že mám poslední dobou šťastnou ruku v tom, co sleduji..

Mohu doporučit.

Avatar uživatele
Malkivian

1. října 2009

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nečekaná dokonalost

Jeden z mála seriálů, který je na mé stupnici kvality sakramentsky vysoko. David Duchovny podle mě podává životní výkon a navzdory cynickému přístupu si jeho postavu nelze nezamilovat. Upřímně, neznám zástupce silnějšího pohlaví, jenž by si to s ním rád nevyměnil.

První série je u mě absolutní špička. Čas od času je mi dokonce líto, že u ní seriál neskončil, ale i navzdory mírným předsudkům jsem se u druhé, a dosud odvysílaných epizod třetí řady, výtečně bavil.

Hankovo rozjímání nad životem, neuvěřitelně trefné a vtipné hlášky jsou zkrátka kořením, jenž tomuto pořadu dává tolik potřebné kouzlo. Scénáristé v tomto případě odvedli zatraceně dobrou práci!

Avatar uživatele
Seraphine313

3. dubna 2012

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

CC

Asi nepůjdu s davem. Podíval jsem se a stačilo Hank je nezajímavá postava, které padají ženy do náruče, i když si uplivne.

Seriál mě nudí. I když je zde jakýs takýs děj, ty zástupy holek to bohužel kazí. Nezávidím, jen mi to tam přijde navíc. Tento styl života by mi ani náhodou nevyhovoval. Ale sto lidí, sto názorů. Ten můj je pro tento seriál nepříznivý.

Hankova rodina totiž absolutně nepochopitelným způsobem stojí za svým manželem/otcem. Ten si dělá co chce, a velmi dlouhou dobu to vypadá, že svou rodinu má zajištěnou. Jenže každý normální člověk by ho vykopl na ulici.

Oproti tomu jeho nakladatel je až moc realistický. Jeho manželství je sice šílenost sama a on své manželky (netuším proč) úplně nevyužívá (kdo viděl, ví co myslím).

Seriál využívá vulgarismů, ale ne tak lehce jako Misfits, tento se snaží jít dospělou cestou.. jenže občas je obscénností až moc. Nechodil jsem do klášterní školy, ani s tím nemám problém. Jen si myslím, že čeho je moc, toho je příliš. Z celého tohoto seriálu mne totiž nejvíc zajímaly právě ty nahé baby.

Avatar uživatele
stepan24

21. ledna 2009

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Užasný

Okouzlujici,vtipný,chytrý,pohotoví to vše a ještě mnohem víc je Hank Moody.Od začatku tento seriál si mě uplně získal na svou stranu doslova jsem hltal každý díl.Obě 2 sezony jsou užasné.Kdo má rád sarkasmus ,cynismus,sex a krásné holky tak at neváhá a koukne právě na tento seriál a věřte že se u toho budete výborně bavit.

Avatar uživatele
Errol

24. ledna 2011

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Něco pro každého

Skvělý seriál plný humoru, sarkasmu, osobních dramat, alekoholu, drog a sexu. Všechny jmenované prvky jsou v naprosto dokonalé rovnováze, takže seriál působí velmi přirozeně a někdy až nepříjemně pravdivě. Každý si v něm najde něco. Pro muže spousta atraktivních žen, drog a rock'n'rollu, pro ženy naopak románky, pletky a nevěra. V poslední době se zkrátka skvěle prodávají hajzlové, a tak po doktoru Houseovi přichází ještě cyničtější antihrdina Hank Moody -- parchant, kterého prostě musít zbožňovat.
Seriál je navíc doplněn skvělou hudbou, která dokonale dotváří atmosféru (např. nepřekonatelné finále třetí série).

Tak nám začala čtvrtá série a nezbývá, než dodat, že Californication rozhodně neztrácí na kvalitě, jen tak dál.

Avatar uživatele
SaNcHeZ

19. července 2009

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Seriálová pecka

Musím uznat, že do tohohle seriálu se mi moc nechtělo a dělal jsem opravdu velkou chybu. Tohle je jeden z největších klenotů současné televizní tvorby, vřele doporučuju pro ty kteří mají rádi osobitý humor podávaný narovinu.

Avatar uživatele
E Š

2. srpna 2017

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sklamanie

Nemôžem si pomôcť, ale seriál mi prišiel neskutočne hlúpy. Dej pritiahnutý za vlasy, gýčové. Celý seriál až zbytočne perverzný a vulgárny. Všetky postavy v ňom boli tak neskutočne toxické...
Akurát - hudbu môžem vychváliť. To áno.

Avatar uživatele
Ivet33

21. března 2011

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Mulder už není :D

Opravdu obdivuju Davida,že tu roli vzal. Chápu,že se potřeboval dostat z Mulderovi "dokonalé skořápky života," ale já bych na tuhle roli nervy neměla. I když zase je to chlap...takže mu natáčení mnoha scén určitě problém nedělá.
Každopádně dialogy jsou skvělé a člověk nemůže než Hanka litovat a současně smíchy padat na podlahu, když se mu zase povede něco pěkně sesr*t. :D
Herecké výkonu jsou dobré a dějová linka je sice stále opakující se(fuj to slovo :D), alá Karen mu odpustí, Hank něco provede, Karen ho opustí. Zjistí,že ho pořád miluje,vrátí se k němu avše jede na novo. Ale je to tak perfektně podané a způsob jakým Hank nabaluje holky i když sám nechce jeúžasný, takže seriál prostě nemůžu nemilovat :D
Nejlepší ze všeho je Runkle :-)

Avatar uživatele
Vojťas

22. prosince 2014

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kvalitní ač sprostý seriál

Sedmá a zároveň závěrečná řada konečně uzavřela osudy všech hlavních postav. Do 4. řady dokonalá, od 5. řady stále kvalitní (a čím dál sprostší) podívaná. Slušelo by se říct, že Hank prošel změnou osobnosti, ale co si budeme nalhávat - je to Hank. :-D Tím vůbec nespoileruji, seriál ukončen velmi důstojně. Za celé dílo dávám 90%.

Avatar uživatele
Yukari

22. března 2008

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Californication

Showtimeákom to proste ide. Prvá séria úplne dokonalá, druhá séria absolutely awesome. Hankova zaujímavá osbnosť, štýl obliekania a hudby ma ovplyvnili ako dovtedy žiaden iný seriál. Prostredie - všetky superlatívy somuž využila. Interiéry aj exteriéry sú výtvorom majstra a super sa hodia do celého konceptu seriálu. Celý príbeh o nenapraviteľnom "womanizerovi" (damn you, Britney) a o tom ako miluje svoju bývalku a ako na ňu žiarli aj keď on pretiahne každú babu aspoň trochu peknú ktorá o neho prejaví záujem je jedným z mojich najobľúbenejších a predčí ho len seriál o sériovom vrahovi ako je Dexter (ten má pár mušiek ale no - príbeh super).

Viem, že dávam veľa seriálom 100% ale tento si to naozaj zaslúži - neviem si predstaviť niečo, čo by sa na ňom dalo zmeniť.

Avatar uživatele
gody

28. ledna 2013

13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Moody je zpět.

A zase to má koule.

Avatar uživatele
Qip1

3. dubna 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Skvělý seriál

Seriál pro fanoušky amerického života ke kterým se nejspíš řadím i já osobně. V seriál se ukazuje plno násilí,vulgarismů,sexu apodobně.Seriál patří mezi ty lepší seriály s kvalitním scenářem i hereckými výkony.

Avatar uživatele
davulamedula

14. července 2011

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Trochu jiný spisovatel

Nechutný až to bodá do očí a přesto to lidí milují. Proč? Protože potřebují vidět jak žije spisovatel Hank Moody. Je kontroverzní a nebere ohledy snad ani na sebe. Koukněte sami a dobře se pobavíte

Avatar uživatele
Maslord

9. srpna 2010

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

David to vie

Tak videl som Davida Duchovneho vždy len ako agenta Foxa ale toto. Pripadá mi ako novodobý Bukowski. najlepšie je, že sa to stále prikoreňuje a jeden diel je lepší ako druhý. Verím, že trend ostane taký a bude to pecka.

Avatar uživatele
chvm

13. ledna 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Californication

V dnešní době je už takovýto typ hrdiny docela klasika, ale oceňuji, že tento byl ještě před tunou jemu podobných. Zatím jen pár dílů, možná budu koukat dál, možná ale také ne. Uvidíme. ;-)

Avatar uživatele
matys45

16. března 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Hank!

No tohle je úžasný! Věřim, že hodně lidí se v erotických scénách vyžívá, ale třeba já to beru jako součást osobnosti Hanka, u Charlieho to je nechutný :D osobnost Hanka je jedna z nejlepších v televizi. Tak zničená, sebedestruktivní, sexy, dobrosrdečná, chytrá a milióny dalších skvělých vlastností. Páta série pro mě sice znamená pokles, ale jsou díly který mě zase dostanou.
Californication je opravdu výborný seriál a stojí za to!