plakát seriálu

Californication

(Californication)

Názory uživatelů

Sexy a cool!

Sice jsem viděla zatím jen 3 díly, ale musím uznale pokývat hlavou. Opravdu velmi dobře napsaný, zahraný a hlavně vtipný seriál, který si nenechám ujít (ačkoli moc nemusím Nataschu McElhone, tahle role je na ni jako dělaná - je přesně ten typ navenek odtažité a nepříliš kamarádské ženské, ale ve skutečnosti bude asi pěkná rošťanda, že?) Zatím 90 %, uvidíme, co dál.

Update při sledování již třetí řady...
První série: 90. Druhá: 80. Třetí 50. Je to už vyloženě o ničem, je vidět, že už tvůrci neměli co říct, a natahují to o další díly jen proto, že se diváci (ani oni) nechtějí s Hankem Moodym rozloučit... Díky absenci jiskření mezi ním a vyvolenou Nataschou, která je na druhé straně Států a objevuje se jen občas přes PC, to ovšem nemá šťávu a je to vlastně docela nuda. Když jde Californication III v televizi, pracuju u něj, takže to něco vypovídá... Snižuju tedy komplexní hodnocení na 80.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

God hates us all

Seriálová perla kabelové stanice Showtime. Hank Moody (David Duchovny) - opuštěný, požitkářský spisovatel s tvůrčí krizí se snaží získat dvě osudové ženy zpět do svého života. Seriál plný sakrasmu, cynismu, potřebné životní drzosti a sexu. Hank ze sebe sype jednu vtipnou hlášku za druhou, občas přihodí nějaké bohémské životní moudro a všichni chlapi si přejí být jako on.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Dream of Californication

První řada přišla, jako zjevení. David Duchovny už ve druhém seriálu hraje "sám sebe".
Duchovnyho humor hodně můžu a tady měl možnost ho naplno rozvinout, ovšem později se vyprofilují i další postavy a zdrojem skvělé zábavy nezůstává pouze Hank, ale i jeho agent Charlie Runkle.
Pilot mě ještě úplně nepřesvědšil, ale s přibývajícími díly mě to bavilo víc a víc až do kontroverzního, ale skvělého finále.
Druhá řada se rozjížděla ještě pomaleji, byť se později našla a Lew Ashby je výborná postava. Kvalit první řady už ale bohužel nedosahuje, uvidíme, co předvede trojka:

------------------EDIT-----------------

Ke třetí řadě jsem sice přistupoval s rezervou, ale naprosto zbytečně. Kouzlo první série se vrátilo se vší parádo. Zápletka téhle sezóny - Hank učí na škole - se přímo nabízí ke skvělým příběhům, což se také děje. Za zmínku ovšem stojí i epizody, které s ústředním dějem tolik nesouvisí. Hank (i Runkle) se tedy vrací v plné síle a já zase můžu zvýšit na stovku. (a činím tak moc rád).
A ten konec byl vynikající, díky bohu, že seriál nekončí.

1. řada - 100%
2. řada - 80%
3. řada - 100%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sweet California

První dvě série mě opravdu zaujaly. Takového cynika jako Hank Moody aby jeden pohledal. Výborné hlášky a dobré herecké výkony.

A když už jsem u těch hlášek - zajmalo by mne, jak by dopadlo setkání House a Hanka Moodyho... :)

Poslední série byla o poznání slabší. Tvůrcům očividně docházela inspirace. Jen závěr byl alespon v duchu začátků Hanka Moodyho.

Po uhlazeném agentu Mulderovi je David Duchovny v roli nenapravitelného alkoholika a sukničkáře Hanka příjemným překvapením.

Doporučuji všem, kteří se rádi podívaji na seriál, který by se dal shrnout do: "Sex, drogy a rockenroll!"

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hank Moody...

Těžko se popisuje o čem Californication je. Nepochybně je ale o excelentním Davidu Duchovnym v roli Hanka Moodyho.

První řada byla výborná, právě tahle série dokáže to skvělé na tomhle seriálu asi nejlíp vystihnout. Hláškaře Hanka jsem si oblíbil snad hned v první scéně, stejně tak i krásnou Miu. 85%

Druhá řada dobře navázala na první, které byla docela podobná. Přibylo i pár nových postav, ale přesto jí podle mě trochu chybělo. 80%

Třetí ztratila kouzlo předchozích sérií, občas jsem se i trochu nudil. Některé z nových postav (třeba Felicia) mi byly nesympatické. Zachránil ji ale skvělý a hodně emotivní závěr. 75%

Čtvrtá, která se točila hlavně okolo soudu, už se mi zase líbila. Kromě několika vtipných situací přibyla třeba další kráska Sasha Bingham (Addison Timlin). Navíc další pěkné finále. 80%

Pátá série se podle mě kvalitou vyrovnala té první, možná ji i o trochu překonala. Taky časový skok příběhu prospěl. Bavil jsem se asi nejvíc z celého seriálu. 85%

Šestá řada mě zase trochu zklamala, jakoby už tvůrci neměli tolik nápadů. Kladem ale byla atraktivní Faith. 80%

Začátek sedmé byl pro mě docela velkým zklamáním, byla už dost odlišná od těch předchozích. Postupně se ale zlepšovala a závěr celého seriálu se mi hodně líbil. 75%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Madafakááá

David Duchovny se pro roli nenapravitelného Hanka Moodyho asi narodil, v nejvyšší formě hází vtípek za vtípkem. Hned za jeho paty se drží ostatní postavy v čele s Charliem, kterého si musíte taky zamilovat. Eddie Nero, nevím proč, ale když se tenhle idiot objevil, vždycky jsem slavil. Showtime vytvořil klenot, Californication umí totiž pobavit, ale taky slušně dojmout, když si uvědomíte že Hank, všechno co kdy chtěl vlastně nemá, ale čím jsou všichni starší, dávají mu to pěkně sežrat, nejvíc asi Becca. V těhle chvílích mi ho fakt bylo líto. Od 1. do 4. série byl seriál 100%, následující 3 série už špapaly pomalu trošku vedle, ale stále se bavíte a rozhodně si konec Hankova prasečince nepřejete. Poslední série, ačkoliv byla nejslabší, dustojně seriál doprovázi ke konci. A rozhodně vás konec bude mrzet a bolet, néé ani tak poslední epizoda, ta mně celkem zklamala, ale během emotivních scén poslední série si budete uvědomovat, že jedna z vašich srdovek se už opravdu řítí do finále. A budete vzpomínat, jak Hank točil film, psal knihu, učil na škole, vybaví se vám všechny jeho přítelkyně atd...

Po finále seriál stále hodnotím 100% Hank odešel dustojně, jen jsem doufal že konec bude víc emotivní, bohužel nestalo se. Ale i tak 7 let si nás Hanku bavil, jako nikdo jinný. Děkujem za to.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jak se správně vymanit ze škatulky

David Duchovny by mohl dávat lekce seriálovým hercům, jak se vymanit ze zaškatulkování. V devadesátých letech jsme jej všichni znali jako agenta-slušňáka Muldera a někteří noční ptáci jako vypravěče příběhů červených střevíčků. S příchodem Californication je však Fox Mulder vymazán a zapomenut, protože se na scéně objevil charismatický spisovatel, bouřlivák a nevěrník Hank Moody, jenž prožívá neuvěřitelné příběhy plné sexu, drog, alkoholu, průserů, vzestupů a pádů. Duchovny si roli vysloveně užívá a náramně baví publikum. Z mého pohledu jej skvostně doplňuje Charlie Runkle, zato mi hodně leze na nervy Becca. Mám dojem jako z některých dalších oblíbených seriálů, že se kvalita řítí od páté série nezadržitelně dolů, proto jsem rád, že sedmička vše definitivně uzavře. Každopádně to byla pořádná jízda!

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hank Moody rulez!

Kdysi jsem sledovala všechny díly Aktů X a jako asi každá ženská jsem měla slabost pro Muldera, proto byl pro mě i tento seriál jasnou volbou. Byla jsem zvědavá, jak se David Duchovny popere s diametrálně odlišnou postavou, byla jsem zvědavá na odvážnější a přisprostlejší seriál. Pro mě má Californication ideální vlastnosti - je to třaskavá komedie, přitom hořkosladký příběh, který ukazuje ten svinský život a nebere si servítky, má stopáž tak akorát, má skvělé herce... Ano, směle můžu prohlásit, že Duchovny, to není Mulder, ale Moody. Koukala jsem na všechny dosavadní díly, seriál mě vždy pobavil, na konci třetí série rozbrečel... Pro mě jedno z největších seriálových překvapení poslední doby.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pisálek Hank Moody

Tenhle seriál se dostal do mody, protože frčí týpci, co jsou nekonvenční. Na mě je tenhle humor občas dost náročnej, myslím si, že je až zbytečně ujetej a perverzní. Vim, že se to líbí, ale můj největší favorit to není. Nechápu jaké kouzlo má Hank Moody, že mu každá vleze do postele. První série vypadala na slušných 80 %, jediný co mě vadilo bylo, že nepřišel žádný trest za tu ukradenou knížku.

Druhá série mi už nepřišla taková a proto bych jí ohodnotil 70 %. Přišla mi nijaká, navíc mi chyběl nějakej pořádnej konec.

Třetí série byla podle mě zatím to nejlepší, ale i tak bych jí ohodnotil 85%. Konečně finále, na tohle jsem čekal od první série, konečně satisfakce.

Čtvrtá série je taková víc lidská, chytá jinej směr a je taková zvláštní, svým způsobem úplně jiná než předtím. Hank Moody má vkus, protože ta herečka Sasha Bingham. No a za to 80 %

Pátá série jakoby opouštěla původní myšlenku Hanka coby neuvěřitelného prasáka, co ohne to co se hýbá. a začíná se soustředit na rodinnou linku. Runklovi lze závidět jedině Lizzie, protože jinak je to hrozně tragická postavička. To on ale byl vždycky. No a dělat takovéhle závěry je teď prostě v módě, tak uvidíme co na nás vykoukne v závěrečné šesté. 70 %

Šestá série nakonec nebyla poslední, ještě se dočkáme pokračování. Vtipy nechybí, hlavně tragikomická postavička Charlieho boduje (GayAgent). Tentokrát vlastně mapujeme život jedný Rockstar a jedný můzy. Poprvé od Lost jsem zase někde viděl Maggie Grace, je pěkná, ale Addison Timlin případně Camilu Luddington nepřebila. 70 %.

Závěrečná sedmá série byla pravděpodobně to nejslabší co nám Hank za dobu své existence nabídnul. Jeho nově nalezený syn Levon je postava, která by potřebovala pořádně nakopat, protože facka by mu jistě nestačila. Všechno jednou končí a i Californication, poslední zástupce Showtime z dob, kdy jsem ho objevil. Na Hanka si pravděpodobně občas vzpomenu, ale na tuhle sérii se budu snažit zapomenout. 60 %

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Děvkař..eh..spisovatel :)

David Duchovny v roli spisovatele s momentální tvůrčí krizí. Jeho postava není tím, na co bychom od něj mohli být zvyklí, o to lépe však ve své roli "funguje".

Hank Moody je lehce zatrpklý cynik s neuvěřitelným přístupem k ženám a životu obecně.

Sice nemusíte jeho chování schvalovat, ale nakonec jej budete tiše obdivovat, budete se výtečně bavít a občas ho i politujete.

Tenhle seriál mě totálně překvapil a skvěle jsem se u něj bavil. V podstatě bych mohl říct, že mám poslední dobou šťastnou ruku v tom, co sleduji..

Mohu doporučit.

90 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Nečekaná dokonalost

Jeden z mála seriálů, který je na mé stupnici kvality sakramentsky vysoko. David Duchovny podle mě podává životní výkon a navzdory cynickému přístupu si jeho postavu nelze nezamilovat. Upřímně, neznám zástupce silnějšího pohlaví, jenž by si to s ním rád nevyměnil.

První série je u mě absolutní špička. Čas od času je mi dokonce líto, že u ní seriál neskončil, ale i navzdory mírným předsudkům jsem se u druhé, a dosud odvysílaných epizod třetí řady, výtečně bavil.

Hankovo rozjímání nad životem, neuvěřitelně trefné a vtipné hlášky jsou zkrátka kořením, jenž tomuto pořadu dává tolik potřebné kouzlo. Scénáristé v tomto případě odvedli zatraceně dobrou práci!

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

CC

Asi nepůjdu s davem. Podíval jsem se a stačilo Hank je nezajímavá postava, které padají ženy do náruče, i když si uplivne.

Seriál mě nudí. I když je zde jakýs takýs děj, ty zástupy holek to bohužel kazí. Nezávidím, jen mi to tam přijde navíc. Tento styl života by mi ani náhodou nevyhovoval. Ale sto lidí, sto názorů. Ten můj je pro tento seriál nepříznivý.

Hankova rodina totiž absolutně nepochopitelným způsobem stojí za svým manželem/otcem. Ten si dělá co chce, a velmi dlouhou dobu to vypadá, že svou rodinu má zajištěnou. Jenže každý normální člověk by ho vykopl na ulici.

Oproti tomu jeho nakladatel je až moc realistický. Jeho manželství je sice šílenost sama a on své manželky (netuším proč) úplně nevyužívá (kdo viděl, ví co myslím).

Seriál využívá vulgarismů, ale ne tak lehce jako Misfits, tento se snaží jít dospělou cestou.. jenže občas je obscénností až moc. Nechodil jsem do klášterní školy, ani s tím nemám problém. Jen si myslím, že čeho je moc, toho je příliš. Z celého tohoto seriálu mne totiž nejvíc zajímaly právě ty nahé baby.

50 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Užasný

Okouzlujici,vtipný,chytrý,pohotoví to vše a ještě mnohem víc je Hank Moody.Od začatku tento seriál si mě uplně získal na svou stranu doslova jsem hltal každý díl.Obě 2 sezony jsou užasné.Kdo má rád sarkasmus ,cynismus,sex a krásné holky tak at neváhá a koukne právě na tento seriál a věřte že se u toho budete výborně bavit.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Seriálová pecka

Musím uznat, že do tohohle seriálu se mi moc nechtělo a dělal jsem opravdu velkou chybu. Tohle je jeden z největších klenotů současné televizní tvorby, vřele doporučuju pro ty kteří mají rádi osobitý humor podávaný narovinu.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sklamanie

Nemôžem si pomôcť, ale seriál mi prišiel neskutočne hlúpy. Dej pritiahnutý za vlasy, gýčové. Celý seriál až zbytočne perverzný a vulgárny. Všetky postavy v ňom boli tak neskutočne toxické...
Akurát - hudbu môžem vychváliť. To áno.

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Mulder už není :D

Opravdu obdivuju Davida,že tu roli vzal. Chápu,že se potřeboval dostat z Mulderovi "dokonalé skořápky života," ale já bych na tuhle roli nervy neměla. I když zase je to chlap...takže mu natáčení mnoha scén určitě problém nedělá.
Každopádně dialogy jsou skvělé a člověk nemůže než Hanka litovat a současně smíchy padat na podlahu, když se mu zase povede něco pěkně sesr*t. :D
Herecké výkonu jsou dobré a dějová linka je sice stále opakující se(fuj to slovo :D), alá Karen mu odpustí, Hank něco provede, Karen ho opustí. Zjistí,že ho pořád miluje,vrátí se k němu avše jede na novo. Ale je to tak perfektně podané a způsob jakým Hank nabaluje holky i když sám nechce jeúžasný, takže seriál prostě nemůžu nemilovat :D
Nejlepší ze všeho je Runkle :-)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kvalitní ač sprostý seriál

Sedmá a zároveň závěrečná řada konečně uzavřela osudy všech hlavních postav. Do 4. řady dokonalá, od 5. řady stále kvalitní (a čím dál sprostší) podívaná. Slušelo by se říct, že Hank prošel změnou osobnosti, ale co si budeme nalhávat - je to Hank. :-D Tím vůbec nespoileruji, seriál ukončen velmi důstojně. Za celé dílo dávám 90%.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Californication

Showtimeákom to proste ide. Prvá séria úplne dokonalá, druhá séria absolutely awesome. Hankova zaujímavá osbnosť, štýl obliekania a hudby ma ovplyvnili ako dovtedy žiaden iný seriál. Prostredie - všetky superlatívy somuž využila. Interiéry aj exteriéry sú výtvorom majstra a super sa hodia do celého konceptu seriálu. Celý príbeh o nenapraviteľnom "womanizerovi" (damn you, Britney) a o tom ako miluje svoju bývalku a ako na ňu žiarli aj keď on pretiahne každú babu aspoň trochu peknú ktorá o neho prejaví záujem je jedným z mojich najobľúbenejších a predčí ho len seriál o sériovom vrahovi ako je Dexter (ten má pár mušiek ale no - príbeh super).

Viem, že dávam veľa seriálom 100% ale tento si to naozaj zaslúži - neviem si predstaviť niečo, čo by sa na ňom dalo zmeniť.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Moody je zpět.

A zase to má koule.

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Skvělý seriál

Seriál pro fanoušky amerického života ke kterým se nejspíš řadím i já osobně. V seriál se ukazuje plno násilí,vulgarismů,sexu apodobně.Seriál patří mezi ty lepší seriály s kvalitním scenářem i hereckými výkony.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Trochu jiný spisovatel

Nechutný až to bodá do očí a přesto to lidí milují. Proč? Protože potřebují vidět jak žije spisovatel Hank Moody. Je kontroverzní a nebere ohledy snad ani na sebe. Koukněte sami a dobře se pobavíte

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

David to vie

Tak videl som Davida Duchovneho vždy len ako agenta Foxa ale toto. Pripadá mi ako novodobý Bukowski. najlepšie je, že sa to stále prikoreňuje a jeden diel je lepší ako druhý. Verím, že trend ostane taký a bude to pecka.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

I'm a rocket man - burning out his fuse up here alone.

1. série - 85% - Někdy sice neví, jestli přemýšlet mozkem nebo druhým nejzásadnějším orgánem, ale stejně je Hank Moody Pan někdo. Někdo, koho jsem vždycky chtěl v seriálu vidět. Poznámky o sexismu mě naštěstí nechávají chladným, protože seriál ženy neponižuje (a když ano, tak hned vzápětí shodí i celý zástup chlapů). Navíc Karen se celou dobu chová o dvě třídy dospěleji než Hank a on se jen marně snaží (když se snaží) zlepšit natolik, aby pro ni byl ten pravý. A dělá to tak vtipně, originálně a neodolatelně, že jsem mu musel propadnout taky. Jediné, co tak seriálu škodí, je jedinečnost Davida Duchovnyho a tím pádem Hankova one-man-show. Přílišná pozornost pro komické postavičky Charlieho a jeho Šmoulinky občas lehce ruší. Tak jako tak je ale Californication do jisté míry neopakovatelným seriálem. Zkombinovat humor a drama na takhle otevřené sexuální úrovni není taková sranda, jak by se mohlo zdát.

2. série - 90% - Mistr Moody vytahuje těžší kalibr. Stal se z něj ještě větší idol, Becca je zase o chlup sympatičtější a když je i Runklovic rodinka plnohodnotnou součástí děje, nezbývá jediná věc k vytknutí. Čímž nechci říct, že při nejrůznějších aktivitách nebude divák kroutit hlavou. Přesto by druhá série byla "jenom" vylepšeným schématem první série, kdyby se nedostavila třešnička na dortu. Smrtelně hláškující, ale ani na chvíli přehnaný Lew Ashby. Právě on přináší novým dramedickým eskapádám dokonale komplexní punc.

3. série - 80% - Není lehké se udržet na nejvyšší úrovni tři roky a neopakovat se. Obzvlášť u tématu, jehož prvotní atraktivnost "dobrodružství sprostého spisovatele" může u povrchnějších diváků velmi rychle pominout. Proto mě prvních pár epizod trochu vyděsilo. Kolem Hanka kroužilo čím dál víc žen, Charlie a Marcy dokazovali, že hranice toho, jaká všechna tabu se ještě mohou objevit, nebyly posunuty na nejzazší mez a Becca začala ve svém agresivním a zároveň ublíženém pubertálním vývoji docela vadit. Ale nebyla by to parta kolem Toma Kapinose, kdyby se jim vývoj vymkl z rukou. Vyprávěcí linka se znovu podívala do vážnějších poloh, situační humor dosahoval hranic geniality (epizoda, která se celá odehrává v Hankově bytě, je možná nejlepší z celého seriálu) a celý dramatický oblouk pro třetí řadu tak najednou dá jasný smysl. Ten boj se všemi prů*ery a touha po jejich napravení nemůže zachránit všechno. Californication je ze života. Jenom ne z toho našeho.

4. série - 75% - Pokání. Dění kolem jednoho nevychovaného pisálka poprvé padá pod hranici jasného nadprůměru, ale strach o vývoj seriálu snad není na místě. Jenom jeho největší síla už není v příběhu celé série nebo perfektně vystavěných a dopointovaných epizodách, ale spíše v konkrétních dialozích nebo absurdních postavách. Zatímco v začátcích přicházely charaktery s určitou hloubkou, teď už se scénáristé předhánějí v jejich excentričnosti a sexuální otevřenosti možná až příliš. Čestná výjimka tak patří chytré i svůdné Abby. Californication tak stále má svou sílu a v některých scénách jednoznačně sahá po absolutnu (doznání pro Beccu nebo dialog s Miou na balkóně rezonují i několik týdnů), ale trocha starší komplexnosti a klidně i nějaká výraznější změna by možná už byly na místě.

5. série - 90% - Santa Monica Cop, o generaci mladší projekce vlastních prohřešků - a Hankova duševní dospělost. Menší dějová prodleva dokázala charaktery posunout tam, kde jejich rozjímání nad životem najednou nepůsobí vynuceně a kde je místo pro vztek, nostalgii i chuť se na všechno vykašlat. Příběh si tentokrát bere na paškál raperskou komunitu i filmovou mašinérii a nenechává na nich nit suchou. Naštěstí to zvládá i bez toho, aby snad postavy typu Samuraie působily zbytečně. A když musím zaujatě sledovat i mou oblíbenou Beccu, která nečekaně vyrostla do naivní ženy s pořádnými daddy issues, vidím zkrátka nejlepší sérii. Vyspělou, osudovou i chytrou. Labutí píseň celého seriálu, kterou stálo za to prožít.

6. série - 70% - Hranice mezi odvázaným humorem a karikaturou sebe sama je někdy proklatě tenká a při pohledu na šílenou Ophelii nebo zfetovaného Atticuse je třeba přiznat, že to téhle kalifornské partě mohlo vyjít i lépe. David Duchovny se pořád může jen válet na gauči a občas prohodit náhodné moudro a bude mi to stačit ke štěstí, ale čekal jsem zkrátka o něco víc. Vstřebal jsem to, že většina narážek na sex už jede v rovině totálního extrému. Víc ale zamrzí fakt, že začíná selhávat i příběh osudové lásky. Snad za to může úsměv krásné Maggie Grace (která si z pozice Faith bez problémů krade sérii pro sebe), snad fakt, že když kolem sebe jeden pár střídavě krouží šest sezón a očividně neví, co chce, jejich snažení se chtě nechtě omrzí. Pravdou zůstává, že byla šestá série o něco níž, než všechno před ní. Pořád to stačí na fajn zábavu s několika úžasnými vážnými momenty, ale čekal jsem o něco víc. O něco víc ale záleželo na tom, s jakou grácií dokáže Hank zamířit do západu slunce.

7. série - 70% - Jestli někdy měli tvůrci vysloveně špatný nápad, měl jméno Levon. V jeho trapných průpovídkách a rozhodnutích se sice skrývá Hankova šance něco napravit, ale i vzhledem k mladíkově věku jde o slabší pokus o nové pokání a zdánlivě neřešitelnou komplikaci vztahu s Karen. A je to právě linka s vyvolenou láskou, která ve finální sérii až na výjimky nefunguje skoro vůbec. Natascha McElhone navíc působí nečekaně vyčerpaně, její vypjatější scény proto budí spíše rozpaky a takoví Charlie, Marcy nebo Stu jsou jen karikaturou sebe sama a dělají veškerým vedlejším liniím jen a jen ostudu. Nadstřelená sedmdesátka v hodnocení je tak hodně ovlivněná vynikající epizodou Faith, Hope, Love a samozřejmě i finálovou Grace, ve které David Duchovny definitivně dokazuje, že bez jeho šibalských oči a zdrcujícího charizmatu by se celý seriál rozsypal už dávno. Za až neuvěřitelně pozitivní dojmy z posledních minut tak zůstávám shovívavý, pravdou ale zůstává, že poslední dvě série už byly jen smutnější křečí se záplavou prapodivných vedlejších charakterů a s jen občasným problesknutí podstaty samotného Californication. Pocit jedinečnosti se tak zbytečně rozpadá a s odstupem čtyř let tak bohužel i zamlžuje moji tehdejší lásku ke světu Fucking and Punching. Teď chci ale věřit alespoň tomu, že vše dobře dopadlo a za prvním rohem nečeká nějaká banální zrada.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Hank!

No tohle je úžasný! Věřim, že hodně lidí se v erotických scénách vyžívá, ale třeba já to beru jako součást osobnosti Hanka, u Charlieho to je nechutný :D osobnost Hanka je jedna z nejlepších v televizi. Tak zničená, sebedestruktivní, sexy, dobrosrdečná, chytrá a milióny dalších skvělých vlastností. Páta série pro mě sice znamená pokles, ale jsou díly který mě zase dostanou.
Californication je opravdu výborný seriál a stojí za to!

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí