Californication

Californication (Californication) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Knihy Hanka Moodyho (South of Heaven, Seasons in the Abyss, and God Hates Us All) jsou pojmenovány podle alb metalové skupiny Slayer.
Vložil: xxmartinxx
V roce 2008 získal David Duchovny za svůj výkon v roli Hanka Moodyho Zlatý glóbus.
Vložila: Ajka
Tvůrce seriálu Tom Kapinos tvrdí, že inspirace pro něj byla jeho vlastní frustrace, kterou pociťoval při práci pro seriál Dawsonův svět.
Vložil: Remi
David Duchovny již nechtěl hrát v dalším seriálu, neboť byl vyčerpán po zkušenostech s Akta X. Nakonec souhlasil s účastí, protože se mu velmi zamlouval vztah Hanka s dcerou Beccou.
Vložil: Remi
Seriál čelil žalobě od americké skupiny Red Hot Chili Peppers kvůli svému názvu. Californication je i funk-rockové album skupiny Red Hot Chili Peppers z roku 1999 a taktéž i jedna píseň na onom albu. Podle žaloby se název váže k této skupině a tak to vnímají i spotřebitelé.
Vložil: Pacik77
Výraz slova Californication odkazuje na příliv Kaliforňanů do různých západních států Spojených států amerických. V tomto případě se ale nejspíš jedná o odvozeninu dvou slov, a to California, název státu v USA a fornication, čímž se myslí sex dvou svobodných lidí.
Vložil: Pacik77
Jméno postavy Abby Rhodes (Carla Gugino), právničky ze 4. série, odkazuje na předposlední studiové album skupiny The Beatles Abbey Road a stejnojmenné nahrávací studio v Londýně.
Vložil: Miro_CZ
Dům, ve kterém žije producent Stu Beggs (Stephen Tobolowsky), se objevil i ve filmu Bling Ring: Jako VIPky (2013).
Vložil: Miro_CZ

Filtr epizod