plakát seriálu

Camelot

(Camelot)

Názory uživatelů

NETRADIČNÍ POJETÍ

Camelot je seriál, jehož scénáristi se rozhodli, že klasický příběh o rytířích kulatého stolu pojmou inovativním způsobem - že změní příběh, reálie, charaktery postav i jejich motivace. Nic proti, když se to povede.

Jenže ono se to nepovedlo - vznikl seriál poplatný době, kde není moc místa pro silný příběh a pro postavy natolik vyhraněné (ve smyslu ctné/nectné), že jsou až nereálné (i když právě takové postavy si spojujeme s legendami, které jsou spjaty s dobou krále Artuše). K tomu všemu byla přidaná dnes nezbytná dávka sexu a násilí a hle - původní atmosféra starých legend a fantasy je nevratně pryč, zbylo jen vyčpělé a poněkud nudné torzo.

Ze scénáře se stala klišoidní slátanina, "ozdobená" nevěrohodnými a nekvalitními hereckými výkony (obzvláště komická je postava Merlina - obsazená Josephem Fiennesem - který stejně jako ve Flash Forward jako největší herecký výkon kombinuje šikmý pohled, pokrčené čelo a pohyb obočí, při kterém vypadá jako Ferda mravenec - doslova). To nemohlo dopadnout dobře...

Nemám nic proti netradičním pojetím (naopak), ale musí se to umět.

40 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Camelot

Na tento seriál jsem narazila úplnou náhodou. Vyhledávala jsem si filmy, kde hrál Jamie Campbell Bower. A našla sem tento seriál.

Kompletně celý seriál je výborný. Všichni asi známe legendu o králi Artušovi. Tento seriál podal tuto legendu, trochu jinak, než ji známe.

Přijde mi škoda že byla natočena jen jedna série. Přijde mi že to skončilo neurčitě, otevřeně.

Moje hodnocení je možná zabarvené tím, že mám slabost pro Jamieho :-). Ale i tak mi nezbývá dát, nic jiného než 90%.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Více všeho by neuškodilo

Mám ze seriálu celkem rozporupolné názory. I když se mi herecké obsazení líbilo, i když tyto herce mám velice ráda, tady jim to nesvědčilo.

Pořád jsem od seriálu čekala víc. To, že je pojat jinak, že tam jsou změny, by mi ani tak ne vadilo, jen kdyby tam bylo více akce.

Artuš je hrozný dobrák, mohl více "zlobit". Co se týče Merlina, tak s tou postavou jsem byla absolutně nespokojená. Jediná postava, která tam za něco stála, tak byla Morgan v podání Evy Green.

50 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Dvojí zklamání

Od dětství jsem fascinován legendou o králi Artušovi. Hrál jsem tehdy nadšeně jeden z prvních gamebooků, který v ČR vyšel a v něm se hráč/čtenář ocitnul v tomhle magickém světě. Jakékoli filmové a seriálové adaptace mě přirozeně lákají. Od tohoto seriálu jsem si hodně sliboval, ale dostavilo se první zklamání z rozvleklosti. Oceňuji, že se šlo úplně do počátků, ale vidět kupříkladu Merlina jako věčně nasraného Josepha Fiennese se mi dvakrát nezamlouvalo. Potřebovalo to trošku větší grády a dějovou dramatičnost. Přesto bych tomu ještě dal šanci, kdyby si to vzal do parády nějaký šikovný scénárista. Druhé zklamání se dostavilo záhy po zjištění, že druhá série nebude. Nelze se divit, že Camelot moc diváků nepřitáhl, resp. postupně ztratil, přesto měl dostat ještě jednu šanci. Už jen třeba kvůli Evě Green :-)

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Long live the King

Na tento seriál jsem narazila zde, na tomto webu. Když jsem se rozhodovala, na jaký seriál se budu dívat po shlédnutí jiného seriálu, volila jsem Camelot právě proto, že měl pouze jednu sérii, kterou jsem měla zhlédnutou za chvilku a také proto, že zde hraje můj oblíbený herec Jamie Bower.

Viděla jsem, že tento seriál nemá zas tak kladné recenze a ani hodnocení, takže jsem ve směs vlastně ani nic neočekávala, ale byla jsem dost zvědavá.

Co se týče příběhu a historie, tak to asi hodnotit nemohu, protože se v historii moc nevyznám (ač mám nejraději historické seriály - jaký paradox) a je sice pravda, že jsem nějakou tu legendu o králi Artušovi už viděla, ale bylo to opravdu dost dávno, že si to nepamatuji, takže příběh nehodnotím.

Musím ale říct, že mi na seriálu celou dobu něco vadilo. Nedokážu říci, co přesně to bylo, ale něco mi tam opravdu nesedělo. Čím dýl jsem se na seriál dívala, tím méně mne bavil, ale řekla jsem si, že tu jednu serii přetrpím a tak se také stalo.

Co se týče herců, přišlo mi to docela katastrofální. Jediný, kdo mi do role sedl, byl Jamie Bower v roli Artuše a Peter Mooney v roli Kaye. Vím, že většině Jamie jako Artuš nesedl, ale já toho herce prostě zbožňuji a ráda se na něj dívám, proto mi tam nijak nevadil. Ale ostatní? Nevím proč, ale ostatní mne tam nehorázně štvali. Merlin a Morgan snad nejvíc.

Ale jak jsem řekla, od seriálu jsem nic moc neočekávala, ale zas tak šílený to taky nebylo - znám i horší seriály, proto hodnotím 60-ti procenty.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

JC Bower

Niekedy som pri sledovaní seriálov mierne povrchná a aj tento som si vybrala len preto, lebo som sa dozvedela, že hlavnú úlohu hrá Jamie Campbell Bower a navyše má seriál len jednu sériu, takže nie je o čom.

Seriál nás zavedie do doby Artuša a jeho rytierov, ja osobne sa v tejto časti histórie veľmi nevyznám, takže si neprídem kompetentná hodnotiť historickú výpovednú hodnotu tohto seriálu, mne sa však jeho spracovanie celkom páčilo.

Ako som už spomínala, sledovala som seriál, kvôli hercovi v hlavnej role. Taktiež ma tam celkom zaujala postava Merlina, ak nie je pre jeho herecký výkon, tak už pre malý postreh, že to je predsa len z istého uhla celkom fešný kus chlapa. Taktiež sa mi páčila Clarie Forlani v úlohe Merlinovej matky. Na rozdiel od týchto, seriálová Guinevere mi išla neskutočne na nervy. Prišla mi taká umelá, afektovaná a bola som len rada, keď na obrazovke nebola.

Suma sumárum. Celkom priemerný seriál, ktorý neurazí ale na druhej strane ani nejako extra neprekvapí.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Artuš

Veľmi veľa krát spracovaná téma Artuša ma ani tento krát neodradila. Vždy sa rada pozriem na pojímanie histórie z rôznych pohľadov, či už založených na pravdivých situáciách alebo fantázii. S nadšením som sa uvelebila a pustila sa do pozerania. Nemôžem si pomôcť ale tento seriál ma nenadchol ničím okrem zaujímavého prostredia a úžasnému hereckému výkonu Evy Green. Už ak sa nestotožním s obsadením a hereckým výkonom hlavnej postavy - Artuša (Jamie Campbell Bower), je to pohroma. Vôbec som mu Artuša neverila a to nehovorím o tom že mi prišiel skôr ako Artuš - gay. Popravde pozerať sa stále na nasrdeného Merlina, ktorému hádam nedokázali dať ani jeden súvislí monológ alebo dialóg, ma tiež nebavilo. Podľa môjho názoru sme sa v Pilote skoro nikam nedostali. Mala som pocit ako keby som stála na jednom mieste a nič nové sa nedozvedela. Jediné čo ma bavilo bol výkon Evy Green (a to nehovorím o tých častiach s jej odhalenými vnadami). Hovorím si že mu ešte dám šancu. Aj som dala, nuž, nikam to neviedlo.

30 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí