plakát seriálu

Čapkovy kapsy

(Čapkovy kapsy)

Názory uživatelů

Čapkovy kapsy

Na Čapkovy kapsy jsem byla docela dost zvědavá a už jsem se nemohla dočkat, až se k nim dostanu. První povídkou jsem se docela naladila na příjemnou a vtipnou atmosféru seriálu, i když mi zpracování přišlo spíš pro děti, než pro dospělejší diváky ... A pak přišla druhá povídka ... Zbytečně neuvěřitelně zdlouhavé a nudné! Myslela jsem, že už se ani nedodívám, jak jsem samou nudou nevěděla, co mám při sledování dělat ... Při třetí povídce jsem konečně vystřízlivěla a uvědomila si, že seriál nebude tak vtipný, jak jsem si myslela ... Zbylé povídky byly stejně jako druhá zbytečně dlouhé, nudné a někdy až dětinské ... Některé povídky začaly slibně, jenže nakonec skončily jako všechny ostatní - nudně a dětinsky ... Tyto povídky od Čapka jsem nikdy nečetla, takže nevím, jak moc se liší od seriálu, ale bohužel mě v seriálovém podání zas až tak neoslovily ... Když už jsem se vzdala naděje na dobrou a příjemně dívatelnou povídku, přišla Závrať. Sice mi přišla jako většina povídek strašně zdlouhavá, ale tentokrát jsem si sledování docela užívala. Viktor Preiss předvedl opravdu skvělý výkon. Další povídkou, která mě bavila a navíc i pobavila, byl Ztracený dopis. Jan Hartl zahrál svou roli tak přesvědčivě, že jsem mu opravdu věřila. Zločin v chalupě byl sice natočený hodně zvláštní formou, ale i přesto se mi jeho sledování líbilo. Vladimír Javorský se do role Vondráčka hodil jako nikdo ... Povídky s bratry Hádkovými jsem si úmyslně nechala až na konec ... A naštěstí jsem zklamaná nebyla. Případy pana Janíka mi sice taky přišly zbytečně zdlouhavé, ale výkon Matěje Hádka mě okamžitě zvedl náladu ... Až mi jeho postavy bylo líto ... Příběh sňatkového podvodníka jsem si nechala jako "sladkou" tečku na konec ... Obsazení Kryštofa Hádka by mi pro spokojenost naprosto stačila. Naštěstí se mi ale i tato povídka líbila, takže jsem závěrem opravdu zklamaná nebyla. Je velká škoda, že se tvůrci snažili povídky roztáhnout do delších stopáží ...

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Čapkovy kapsy

Největší chybou bylo, že jsem si před zfilmovanými příběhy přečetla Čapkovu knížku "Povídky z jedné a druhé kapsy", a pak jsem jen sledovala, jak je daná povídka zpracovaná a jak moc se od psaného originálu liší. Ze zfilmovaných povídek mám dojem, že nevystihují hlavní myšlenku autora. Tvůrci si buďto něco do děje přidali, nebo tam neukázali co bylo podstatné, takže to vyznělo do ztracena. Jenže tady srovnávám knížku a film, což asi není úplně správně.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

průměr

Když budu hodnotit všechny díly, tak mi vychází průměr. Zpočátku mě povídky celkem nudily, byly takové plytké. (asi první tři)
Poté jsem viděla takové, u kterých jsem s napětím očekávala, jak to tedy dopadne. Myslím, že víc bylo nezábavných dílu, než těch lepších. Ale celkově si myslím, že všechny díly byly dobře a příjemně natočené a samozřejmě zahrány.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Čapek

Zklamání na plné čáře. Teda přiznám se, že jsem viděl první dva díly, ale jeden z nich mě tak nudil, že jsem ho málem nedodíval. Ten druhý už něco lepší, ale taky žádný zázrak, takže jsem s tímto seriálem skončil. Škoda, kniha je jednou z mých nejoblíbenějších.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Jedna a druhá kapsa

Čapek je jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Velmi jsem se těšila na to, jak bude jeho kniha plná excelentních povídek zfilmována. A musím říct, že jsem byla příjemně překvapená.
Na naší domácí tvorbu se mi tenhle "seriál" zdá vynikající. Možná, že neokouzlil všechny diváky, mě tedy ale rozhodně neurazil.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí