plakát seriálu

Cardinal: Mrazivý případ

(Cardinal)

Názory uživatelů

Po Kanadsku

Velmi dobrá detektivní série objevená úplnou náhodou. Cardinal je jako postava zajímavý, stejně tak jeho nová kolegyně a případ. Žádné přehnané komplikování zápletky (přesto však zajímavé a udrží si pozornost), neokoukaní herci, řekla bych "stará dobrá policejní práce" na kterou se opravdu dobře dívá. Místy mi to připomínalo Wallandera, ne případdem nebo herci, ale celkovým pocitem ze seriálu.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dobré krimi z Kanady

Seriál, ktorý vie zaujať. Veľmi dobre napísaný scenár a postupné objasňovanie a prelínanie prípadu či na strane detektívov alebo vrahov a obetí. Páči sa mi aj to že sa to mieša aj práca aj ich osobný život. Dobrý výber hercov a zahranie ich charakterov. Páčia sa mi obrazy Kanady či už v zime alebo v lete nadhľady krajiny z vrtuľníka a oblasti kde sa to odohráva. Už dlho som ja nevidela taký dobré, kvalitné krimi nehovoriac, že z Kanady. Jedna séria má iba 6 častí ale aj tak som sa veľmi tešila na ďalšiu. Lebo určite bude dobrá a zatiaľ nesklamala. :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Cardinal

S01: Napínavá, zasněžená detektivka v kanadském podání, která drží, nepustí a nenudí. Ústřední dvojice parádní a ikdyž znáte pachatele docela brzy, tak příběh přesto tak akorát graduje až do úplného konce. Pro mě velice příjemné překvapení.
Hodnotím vysoko, protože prostě prakticky nemám, co bych této minisérii vytknul, dostal jsem víc, než jsem čekal.

S02: seriál pokračuje v původně nasazené kvalitě. Hlavní rozdíl je, že se děj neodehrává v zimě, ale to na temné atmosféře moc neubírá. Máme tu záhadnou holku s kulkou v hlavě, motorkáře, indiánského šamana, drogy a v neposlední řadě problémy u Cardinala doma. 6 epizod je tak akorát, aby děj pěkně vygradoval a nestihl diváka nudit. Velká spokojenost.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Detektiv nezklame.....

Po tom,co jsem viděl 5 dílů ze šesti můžu říct,že tento seriál nezklame.Detektiv Cardinale je přeřazen od torontské kriminálky a vrací se do svého rodného městečka v severním Ontáriu.Jeho prvním případem je vražda dívky,jejíž zmizení již vyšetřoval a vzhledem k tomu,že ta vražda není jediná je jasné,že pátrá po sériovém vrahovi.Pro usnadnění vyšetřování spolupracuje s policistou Lisou,která kromě pomoci s vyšetřováním má ještě jeden úkol týkající se detektiva Cardinala.
Co k tomu říci,snad jenom,že na produkci CTV se jedná o napínavý seriál,který má zajímavou zápletku a určitě stojí za shlédnutí i proto,že se setkáte s neokoukanými herci.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Cardinal

Žánrová konkurence je veliká a celý první Cardinalův případ mi bohužel přišel skrz naskrz průměrný (nejspíš je to dáno tím, že takový opravdu je). Mrazivé mi to nepřišlo, atmosféra a prostředí je sice fajn, ale to je tak všechno, po herecké stránce seriál táhne hlavně Billy Campbell, který je skvělý a epizody mají pouhých čtyřicet minut, takže to není zbytečně natahované ještě o něco více. Věznění ve sklepě mi přišlo směšné a i pachatelé mi přišli lehce dementní. Na další sérii se ještě podívám, třeba bude lepší, ale první řada u mně příliš neobstála. 60%.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk