plakát seriálu

Carnivale

(Carnivále)

Názory uživatelů

POKUS O DOBYTÍ SERIÁLOVÉHO OLYMPU

Jeden z mála seriálů, o kterém by ortodoxní fandové kinematografie neměli mluvit s despektem. HBO se téměř podařilo (podotýkám, že téměř) zařadit Carnivále mezi seriály typu Riget a Twin Peaks. Děj se odehrává v době velké hospodářské krize v US (30. léta) v prostředí kočovného cirkusu. Jednotlivé postavy vykazují poněkud nepřirozené "skills", které mají zásadní vliv na dějovou linii - na boj dobra a zla.

Seriál je plný mysticismu a nutí diváka, aby si kladl mnohé otázky, na které většinově nenalezne odpovědi - ať již proto, že se jednalo o záměr tvůrců, nebo proto, že byl seriál předčasně a bez závěru ukončen na základě pobuřujícího rozhodnutí lidí z HBO (doufejme, že ne Managementu). Mimochodem, od shlédnutí tohoto seriálu vnímám slovo "Management" s velkým "M" a poněkud jiným významem :-)

První serie je lepší než druhá - je plná náznaků a tajuplných úkazů, vůbec nevadí, že plyne poměrně pomalu. Druhá řada více vsadila na dynamiku, akci a přímočarost (patrně pod tlakem ukazatelů sledovanosti). Sice v únosné míře, ale zcela ku prospěchu to nebylo.

Režie, kamera, střih, výkony herců - to vše dotaženo téměř k dokonalosti, takže se podařilo udržet poměrně vysokou úroveň všech dílů, i když byly natočeny různými režiséry. Obrovská škoda je, že byl seriál předčasně ukončený kvůli rozpočtu (nakonec podobně zatočila HBO s nejedním kvalitním seriálem) - poslední díl evidentně tvoří dějový předěl (takže se divák úplně nerozzuří), ale další původně plánované řady bolestivě chybí.

Za poznámku stojí, že chondrodistrofik ("trpaslík") Michael J. Anderson (ve světě seriálů známý zejména z Twin Peaks) si zahrál životní roli.

Rozhodně se nejedná o mainstream (pokud se ze zálibou díváte na telenovely, tak se s Carnivale rozlučte). Uměleckých (omlouvám se za to slovo) kvalit Rigetu sice nedosahuje, ale zpracováním jednoznačně prozrazuje stejnou krevní skupinu.

NEUVĚŘITELNĚ HUTNÁ ATMOSFÉRA, DO DETAILŮ VYPILANÝ SCÉNÁŘ A SKVĚLÉ HERECKÉ VÝKONY ŘADÍ CARNIVÁLE MEZI ABSOLUTNÍ VRCHOLY SERIÁLOVÉ TVORBY.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Their journey. Their battle. Our future.

Vynikající seriál, jak jinak než z produkce HBO. Na seriálu je nejúžasnější nádherná dobová výprava a originální námět sledující osudy jednoho cirkusu během 30. let. Tak jako skoro každý seriál z produkce HBO, se rozjíždí pěkně pomalu, buduje mytologii, seznamuje nás z postavy a dává nám čas na to, abychom si je mohli oblíbit. Druhá řada už je ale pořádná jízda, která končí perfektním vyvrcholením (byť neukončeným) a divákům zůstanou jen oči pro pláč, nicméně nelitují ani minuty strávené ve společnosti tohoto seriálu.
Seriál byl unikátně už od začátku koncipován na 6 řad, jelikož autor počítal s tím, že HBO stejně jako u jiných seriálů, nechá jeho pořad dojet až do úplného finiše.
Bohužel vzrůstájící náklady na seriál donutily HBO seriál zrušit po druhé řadě, nabídly tvůrcům vše uzavřít v 3hodinové minisérii, což odmítli se slovy "Lépe je to neukončit vůbec, než to ukončit špatně".
Škoda, moc rád bych věděl, jak to měl pán Knauf všechno naplánované

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Carnivale

Vysoce kvalitni serial, s tajemnou atmosferou me do sveho sveta vtahnul hned po uvodnim dilu. Uvodni titulky jsou genialni, jeste me neomrzely.
Kvalita serialu neklesa s dalsimi radami, jako to u nekterych serialu byva, ale zda se mi, ze dil od dilu kvalita stoupa, napeti roste.
Jeste jsem nevidela konec druhe rady, ale uz ted muzu rict, ze je to jeden z nejlepsich serialu, ktere jsem kdy videla.

Edit: Tak uz jsem to dokoukala. A je to skvely. Neuveritelny je, ze neni a asi zrejme nebude treti rada. Nechapu proc. Konec je celkem hodne otevreny.

Proč PROČ jenom není třetí řada??

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

HBO válí......

HBO zase válí....Jak už jsem někde četl,tak lidé tento seriál často srovnávají se seriálem Twin Peaks.Je tu možná lehký vánek té hutné atmosféry,ale jinak je Carnivale úplně,ale úplně o něčem jiném.Mě se hlavně líbilo to prostředí.Sice všude samá špína,ale ty obleky a luxusní nápad lunaparku mě vskutku dostal.Herecké obsazení je téměř výborné.Zejména Michael J.Anderson-jedna z jeho největších rolí tuším.Teda kromě fanoušků Lynche.Potom mě také potěšila Clea DuVall a nesmím zapomenout na Browna v roli výtečného kněze a Robert Knepper mi také udělal radost.Zkrátka postavy byly velmi dobře vymyšlené.Miloval jsem to mystické,tajemné prostředí.Každou chvíli nějaká nevysvětlitelná otázka.Takže kdo má seriály tohoto typu rád,tak rozhoně neprohloupí.Já ho možná ještě někdy zkouknu :-)to se ještě uvidí....

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pojízdný lunapark

HBO dělá bezesporu zajímavé seriály, které dokážou zaujmout jejich publikum, a jsou velebené a oslavované, ať už jde o Bratrstvo, The Wire nebo v poslední době třeba Game of Thrones. Takže není překvapení, že i Carnivale má takovou reputaci jakou má.
Celý seriál provází poměrně zvláštní atmosféra, nejen kvůli špinavým kolotočářům nebo trochu podivnému knězovi. Takže mě to svým způsobem navnadilo k dalšímu sledování, i když je to jeden z mála seriálů, u kterého nemůžu sledovat víc dílů najednou, protože jsou opravdu hutné a těžké na zpracování. Po první sérii vím jen to, že musím vidět druhou, abych se dočkal alespoň několika odpovědí. Neboť první série mi přinesla jen nekončící vlnu otázek a to jak v příběhu Bena Hawkinse, tak i v příběhu fanatického kněze Justina Crowea. Taky jsem rád za obsazení Cleyi DuVall (Fakulta) a Carly Gallo (Bones).

Druhá série přeci jen některé odpovědi poodkryla a hlavně přinesla závěrečný souboj, ke kterému se schylovalo od začátku. Náročnost a hutnost zpracování pro mě nepolevuje a opravdu mi trvalo než jsem to dokoukal. Přes všechny klady, které o seriálu kolují je pro mě spíše průměrem. Atmosféra je sice zajímavá, ale do noty se mi to úplně netrefilo. Konec mě trošku zklamal, čekal jsem od něj víc.. I když byl dostatečně uzavřen, našlo se okénko pro potenciální třetí sérii.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Carnivale

Carnivale ma posadil dobre na zadok, super zvrátené postavy a brutálny dej. Skvelí herci a tajmno a masky, skutočný skvost. Až na ten slabší koniec sa mi to veľmi páčilo.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Carnivale

Tento seriál jsem objevil teprve před nedávnem a uchvátil mě ihned svým prvním dílem. Zajímavý příběh, tajemná atmosféra doprovázená hereckými výkony zvučných jmen jenom zvyšuje hodnocení, které tomuto seriálu uděluji. Některé scény jsou sice již velice přitažené za uši, nicméně mě tento seriál oslovil a já mu uděluji 90%.

Velká škoda, že byl zrušen tak brzy.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nesplněné očekávání

Seriály z produkce HBO mám ráda, ale Carnivale je výjimka co potvrzuje pravidlo. Carnivale má temnou atmosféru, má lásku, chtíč, zlobu, naději i beznaděj. Jen mu něco schází, možná trošku humoru možná trocha racionality.

Z celého seriálu jsem si nezamilovala ani jednu postavu (a to si normálně hned oblíbím zloduchy). Jediné světlé chvilky seriálu pro mě obstarala Rita Sue a její "lajdáky" a vůbec její nádherné tělo.

Strašně mi vadilo, že herci byli špinaví, na bohoslužbu si i nejchudší obyvatelé vzali svoje nejlepší oblečení, pokud měli jen jedny šaty, tak se aspoň umyli, ale v seriálu ne. Kolikrát Ben nasedal do auta a jel něco zařídit a tváře černé jak kominík.

Podle recenzí to měl být super seriál, ale pro mě to byl naprosto nudný, chaotický a bizardní zážitek.

Nemůžu jinak, než dát 30 % a to jen kvůli Ritě Sue a její (mrtvé) dceři.

30 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Carnivale

Dostatečně tajemné, skvěle natočené, obsazené, zahrané, ale pro mě hlavně trochu zdlouhavé a nudné.

50 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Milé překvapení

Po prvním díle sem uvažovala jestli se dál dívat.Po dalším díle mě seriál tak mile překvapil a okouzlil, že nejen že sem ho dokoukala do konce, ale po pár měsících sem se do něj dala znova.
Kdo má rád překvapení, a i trochu tajemno, určitě doporučuju :-)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk