plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 1×02 – Až na kůži (I've Got You Under My Skin)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Trudeau a Morris vyšetřují únos mladé ženy. Phoebe sleduje fotografa, který se očividně nezajímá jen o její zvěčňování a Piper se strachuje, že její schopnosti pocházejí ze zlé síly…

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Phoebe v Quake potká svou kamarádku Britany a obdivuje její tetování anděla na ruce. Když Britany odejde a nasedá do svého auta je přepadena neznámým utočníkem.
Druhý den ráno se Piper dívá na pořad o upalování zlých čarodějnic a má obavy, že její síly jsou taky zlé. Později Piper sedí v autě před kostelem a ptá se faráře, zda čarodějnice mohou vstoupit do kostela, jeho odpověď ji však příliš neuklidní a ona chce to vyzkoušet, ale když se dotkne dveří, zahřmí se a ona vyděšeně uteče. Mezitím se Prue jde ucházet na místo v aukční síni, jelikož na tuto práci dostala nabídku. První rozhovor sice pokazí, ale dostane ještě druhou šanci a tentokrát už to vyjde. Phoebe vypomáhá Piper v Quake a pozná tu Stefana, známého fotografa, který jí nabídne, že jí udělá pár fotek. Potom jde Phoebe pomoci Piper odvézt jídlo pro chudé ke kostelu, kde se Piper opět vyptává kněze, jak je to s čarodějkami, ale ani tentokrát se nic nevyřeší, protože jí kněz cituje úryvek z Bible, ve kterém se praví „Nenecháš čarodějnici naživu“, což Piper vyděsí ještě víc.
Zatím si šla Phoebe koupit žvýkačky a u stánku potká pár starých lidí, kteří si chtějí vsadit, protože jsou na tom finančně velice zle a hrozí jim, že přijdou dům. Phoebe má však předtuchu jaká čísla budou tažena a poradí jim, sama si hned taky vsadí.
Piper je na půdě a čte si v Knize stínů a snaží se zjistit něco o svých schopnostech. Přijde za ní Phoebe a se svou sestrou si promluví, tento rozhovor už Piper pomůže a ona se uklidní, už nemá strach z toho čím je. Phoebe pak odchází za Stefanem, aby si nechala udělat pár snímků. A Piper jde do kostela, aby si ověřila, že je hodná, když odchází, potká starou ženu a zjišžuje, že má stejné tetování jako Britany, která zmizela, a dokonce i na stejném místě, vezme ji proto do domu.
Prue a Piper se pak v Knize stínů dočtou o démonu Javnovi, který krade mládí dívkám, aby si tak udržel nesmrtelnost. Díky Britany pak zjistí, že Javna je ve skutečnosti Stefat a uvědomí si, v jaké nebezpečí se právě nachází Phoebe. V poslední chvíli pak Phoebe osvobodí z pout a pomocí zaříkadla Javnu zničí, tím také navrátí ukradené mládí všem dívkám.
Sestry pak oslavují v Quake své další vítězství nad zlem, Phoebe v televizi nad barem uvidí výsledky loterie, ale když se podívá na tiket, zjistí, že je prázdný. Uvědomí si, že své schopnosti skutečně nemůže využívat k osobnímu prospěchu.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Torn (Natalie Imbruglia)

Pohled na San Francisco po úvodní znělce a scéna, kde Phoebe potká Stefana v Quaku.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Piper: Jdu volat záchranku!
Prue: A co jim řekneš? Že umírá na stáří v pětadvaceti?
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Darryl Morris
Andy Trudeau
Vedlejší postavy
Hannah Webster
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevAž na kůži
Původní názevI've Got You Under My Skin
Rok natočení1998
Premiéra14. října 1998
Česká premiéra16. září 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody