plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 3×03 – Bylo nebylo (Once Upon A Time)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Phoebe potká mladou dívenku Kate, kterou terorizují trollové, protože ochraňuje víly, které trollové nenávidí. Mezitím, co jí čarodějky pomáhají se Cole pokouší získat Knihu stínů...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Piper se strachuje, že se Leo nevrátí po tom, co jim Starší překazili svatbu.
Phoebe málem srazí malou holčičku Kate, která zděšeně utíká po ulici. Phoebe ji vezme domů a Kate sestrám řekne, že utíká před trolly a chrání vílu Thistle, kterou má zamčenou v krabičce. Říká, že víly dokážou vidět jen malé děti. Zanedlouho si pro Kate přijdou rodiče a odvedou si ji domů. Ráno Phoebe najde obrázky, které namalovaly jako děti, a na kterých jsou víly a trollové. Phoebe se s Prue dočte v knize mýtů o vílách a trollech, kteří se zjevují v mezidobě a v meziprostoru, třeba mezi světlem a stínem, mezi dveřmi či o půlnoci, tedy na přelomu dne a noci.
Phoebe a Prue jedou za malou Kate a přemluví ji, aby jim ukázala vílu, kterou skrývá v krabičce. Kate ji otevře, ale Prue ani Phoebe nic nevidí. Kate je proto posype vílím prachem, který jim dovolí vidět víly i trolly, ale duševně se přesunou do dětských let. Prue a Phoebe jdou do P3, kde zpívají dětské písničky a jak tam přijde Piper, tak na ni zkusí použít vílí prach, ale ten na ni nezabere, protože na víly nevěří.
Pak jedou Prue a Phoebe domů. Zanedlouho zazvoní Cole, jestli u nich může jít na záchod. Prue s Phoebe volají Kate a Cole se mezitím přenese na půdu pro Knihu Stínů a zmnění se v démona. Holky uslyší rámus na půdě a jdou se tam podívat, Colea vyruší a on zmizí pryč.
Za chvíli se tam objeví trollové a ukradnou Phoebe klíčky od krabičky, ve které je ukrytá Thistle.
Sestry spadnou ze schodů a po pádu se vrátí zase do normálu, nechovají se jako děti. Prue napíše kouzlo na vidění neviditelných a zavolají Piper, aby přijela z P3. Sestry jedou ke Kate, je půlnoc a trollové vylézají, ale sestry je nevidí. Trollové unesou Thistle a taky Kate, kterou zmnění na vílu.
Prue si pak promluví s Piper o jejich pocitech a o Leovi. Pak uvidí, že něco poletuje za oknem, kouzlo konečně zabralo. Malé stvoření je dovede do mystické jeskyně, kde jsou trollové a zapalují oheň nad kterým jsou v kleci Thistle a Kate.
Sestry vyřídí troly a Piper přesvědčí Kate, aby se vrátila zpět ke své rodině. Když holky přijdou domů, zanedlouho se zjeví Leo a řekně Piper, že jak ke Starším projevila odvahu, dají jí a Leovi zkušební lhůtu a jestli v ní dokážou, že jim jejich láska nevadí v práci, tak se můžou vzít.

Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Leo Wyatt
Cole Turner
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBylo nebylo
Původní názevOnce Upon A Time
Rok natočení2000
Premiéra19. října 2000
Česká premiéra19. dubna 2004
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody