plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 2×06 – Černá magie (That Old Black Magic)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Thuatha, čarodějka, která zabíjí všechno dobré, byla po dvě stě letech osvobozena ze svého skalního vězení.
Halliwellky navštíví Leo a vysvětlí jim, že jediný, kdo dokáže Thuathu porazit, je vyvolený - chlapec navštěvující místní střední školu. K jejímu zničení je však potřeba ještě kouzelné hůlky a tu má Prue prodat v aukci...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dva výletníci vejdou do jeskyně, ve které jsou po stěnách nakreslená varovná znamení. Vyhloubí do stěny díru, ze které vytryskne kouř, skála se rozbije a vyjde z ní žena s hadem kolem krku. Kouzlem zmenší oba muže a předhodí je svému hadovi. Pak ho pošle hledat její kouzelnou hůl.
Mezitím je Prue v Bucklandu a připravuje se na točení dokumentu o aukcích. Telefonuje jí Phoebe, která pozoruje Piper a Dana venku jak se vášnivě líbají. Za Phoebe se přenese Leo s tím, že mají problém. Do domu přichází Piper v Danově objetí a další problém je tady.
V Bucklandu se začíná točit a Prue oceňuje ženě jménem Betty hůl(patřící zlé čarodějnici). Prue jí sdělí, že za takovou prastarou hůl může dostat až pět tisíc dolarů. Přichází ale Jack Sherridan a s Prue se dohaduje, že jí ty peníze za tu hůl nikdo nemusí dát a usmlouvá Betty, že jí dá tisíc dolarů dnes odpoledne, ta souhlasí a dá Jackovi adresu. Prue mu ji díky své moci vezme. Piper zatím řeší s Leem jak to mezi nimi vypadá. Pak jim Leo řekne o čarodějnici jménem Tuatha, kterou nemůže porazit žádná dobrá čarodějka, jen jediná osoba - vyvolený. Leo jim řekne, kde se vyvolený nachází a Piper s Phoebe jdou za ním. Zjistí, že je to student střední školy a jmenuje se Kyle. Holky ho chtějí nalákat na kouzla, protože jim Leo řekl, že se o ně zajímá. Piper ho zmrazí a pak si stoupne za něj. Kyle uvěří.
Doma mu Piper, Phoebe a Leo objasňují jeho úkol, že musí zabít Tuathu její holí a řeknou mu kdo jsou.
Kyle pořád nemůže uvěřit. Prue jde za Betty do jejího bytu a uslyší ji jak křičí. Prue tam vtrhne a uvidí tam stát čarodějnici, která svou hůl našla u Betty a právě ji s ní zabíjí. Prue čarodějnici odhodí, vezme s sebou hůl a uteče. Když chce Kyle odejít z domu pryč, přichází Prue a když přejde kolem Kylea, tak hůl začne zářit a Kyle uvěří. Kyle zkoumá hůl a sestry jdou nahoru podívat se do knihy, kde řeší problém s čarodějnicí. Leo jim opakuje, že ony ji porazit nemůžou, ale sestry to chtějí zkusit.
Mezitím zadním vchodem přijde Jenny, aby něco vyřídila Piper a uvidí Kyla s holí. Řekne jí, že je kouzelná, ale Jenny nevěří. Kyle se soustředí, hůl začne zářit a roztočí ji na jednom prstě. Pak přijde Leo a uvidí, co Kyle dokázal a vyprovodí Jenny pryč.
Čarodějnice v jeskyni najde svou knihu kouzel a objeví v ní kouzlo na svázání moci čarodějky, ke kterému potřebuje lidské srdce. U jeskyně potká jednoho muže a jeho srdce mu vyrve z těla. Sestry čarodějnici najdou na mapě křišťálem a jdou za ní. Prue jde do jeskyně první a Piper s Phoebe čekají venku. Čarodějnice ji překvapí. Prue zbavila moci, ale když se tam objeví Piper a Phoebe, raději zmizí. Leo doma cvičí Kyla v zacházení s holí a sestry vaří lektvary.
Čarodějnice pomocí dalších lidských srdcí sváže moc Piper i Phoebe. Kyleovi se s holí nedaří a chce s tím praštit a odchází z domu. Čarodějnice pošle svého hada, aby našel hůl a ten se zjeví v domě. Piper křičí a zjistí, že nemá svou moc. Její křik přivolá Kyla, který popadne hůl a hada zničí. Pak přichází čarodějnice, aby sestry zabila. Sestry na ni zkoušejí lektvary, ale jsou na ni příliš slabé. Čarodějnice použije na Phoebe a Lea uspávací lektvar a Piper s Prue "zabetonuje" do země.
Kyle se s čarodějnicí svou mocí přetahují o hůl, která poletuje ve vzduchu. Kyle ji k sobě díky psychické podpoře Piper a Prue přitáhne a čarodějnici zlikviduje. Hůl je rozbitá. Vše dobře dopadlo. Piper zůstává s Danem a Lea opouští. A Prue dá Jackovi rozbitou hůl, podle níž má teď jeho cenu.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Free (Paula Cole)

Scéna po úvodní znělce.

Show Me (Bree Sharp)

Čarodějky vcházejí do P3 předat kouzelný předmět.
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Leo Wyatt
Darryl Morris
Vedlejší postavy
Dan Gordon
Jack Sheridan
Jenny Gordonová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevČerná magie
Původní názevThat Old Black Magic
Rok natočení1999
Premiéra11. listopadu 1999
Česká premiéra30. srpna 2002
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody