plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 1×07 – Čtvrtá sestra (The Fourth Sister)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ďábelské čarodějka Kali se snaží získat sílu tří a k tomu účelu si vybrala mladou dívku Avivu, zjevuje se jí v zrcadle a našeptává, jak se má k sestrám co nejlépe dostat. Z počátku se jí to sice daří, ale postupem času Aviva začíná vzdorovat...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Mladá dívka jménem Aviva pomocí rituálu vyvolá svou „kamarádku“ Kali, která se zjevuje v zrcadlech. Kali chce, aby se Aviva spřátelila se sestrami Halliwellovými, protože má plán, jak získat jejich síly.
Sestrám se ztratila kočka a Piper si prohlíží plakáty, které slibují odměnu za její nalezení. Najednou ji však zaujme jiná věc - fascinovaně si prohlíží Leovo pozadí. Do místnosti přichází i Phoebe a započne stejnou pozorovací akci jako Piper. Leo se nabídne, že půjde vyvěsit plakáty. Piper a Phoebe mezitím uzavřou dohodu, že ta, která ho užene jako první, vyhraje a ta druhá vyklidí pole a už se to toho nebude plést.
Aviva večer opět vyvolá Kali a ta ji přikáže, aby šla do domu čarodějek a předstírala, že našla jejich kočku. Ve skutečnosti to však byla právě Aviva, kdo číču ukradl. Sestry mají radost, že se jim mazlíček vrátil a chtějí Avivu odbít penězi, ale ona se jen tak nenechá a snaží se jim naznačit, že je také čarodějka a ukáže jim svou moc. Piper se vyleká a vše zmrazí. V místnosti je i Andy a Leo, ale na rozdíl od nich Aviva neztuhne. To je pro Prue příliš a mladou dívku z domu vyhodí. Aviva se pak na radu Kali snaží mezi sestry vetřít skrz Phoebe, která jí závidí její moc. Další den jí Aviva zavolá a Phoebe ji vezme do domu, kde si nejdřív povídají a později Aviva předvádí své nové kamarádce svou moc. V tu chvíli se objeví Prue a Avivu opět vyžene, zároveň však musí zase zrušit rande s Andym a domluví si další schůzku na druhý den v Quake. Aviva si pak opět povídá ve svém pokoji s Kali, ale do pokoje vejde její teta Jackie u které zatím bydlí, protože její matka je na léčení. Aviva svými schopnostmi nechtěně tetě zapálí šaty a ta pak v panice, kdy nedává pozor, spadne ze chcodů. Vyděšená dívka jde za Phoebe a dokonce i Prue jí dovolí, že může zůstat dokud se její teta nevrátí z nemocnice. Druhý den se Prue rozhodne Jackie v nemocnici navštívit. Jejich rozhovor o Avivě však Prue přesvědčí, že není vše v pořádku a pod záminkou, že Avivě vezme pár věcí, se rozhodne prohledat její pokoj. Tady nachází deník a v něm se dočte vše o Kali a jejím plánu. Mezitím Andy netrpělivě čeká v Quake, ale když Prue nepřichází, rozzuřeně odchází. Aviva chce Prue zabít a počká si na ni v jejím pokoji. Phoebe má ale předtuchu o tom, co se chystá. Vběhne do pokoje a Aviva po ní hodí ohnivou kouli v domnění, že vchází Prue, ale naštěstí se včas vyhne a je jen trochu popálena. Aviva si uvědomí, co udělala a chce utéct z domova. Kali však ovládne její tělo a napadne sestry na jejich půdě. Piper však zmrazí čas. Avivu sice nemůže zmrazit, ale Kali ano a proto se jejich těla oddělí. Prue pak svými schopnostmi Kali přemístí zpět do zrcadla a Phoebe zrcadlo rozbije, čímž Kali zničí. Aviva se nakonec vrátí zpět do normálního života a zřekne se kouzel. A Andy, naštvaný po zmařených schůzkách, se s Prue téměř rozejde.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Wheel (Uma)

Scéna po úvodní znělce.

Lady in the Lake (Elysian Fields)

Aviva si v pokoji píše do deníčku a hádá se s tetou Jackie.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Leo: No a Phoebe... ta tu pracuje taky?
Piper: Phoebe? Pracovat?
Phoebe: (na Lea) Dost možná je tohle nejhezčí zadek v celým městě…
Piper: Státě…
Phoebe: Polokouli…
Piper: Viděla jsem ho první!
Phoebe: (na Lea hledajícího kočku v krbu) Panejo, Santo, ty ses změnil…
Piper: Hledá kočku.
Phoebe: Jo kočku, čtyři nohy, chlupy… vzpomínám si…
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Leo Wyatt
Andy Trudeau
Vedlejší postavy
teta Jackie
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevČtvrtá sestra
Původní názevThe Fourth Sister
Rok natočení1998
Premiéra18. listopadu 1998
Česká premiéra21. října 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody