plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 2×15 – Dej mi znamení (Give Me A Sign)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Démon zvaný Litvack vysílá své poskoky zabít Banea Jessupa, kterého Halliwellovi dostali do vězení (díl Ms. Hellfire), tomu se však podaří uniknout a unést Prue, kterou se snaží přesvědčit, aby mu pomohla. Mimo to se Phoebe snaží pomoci Piper najít její pravou lásku, tak sestaví kouzlo, které jí má dát znamení, kdo je oním šťastným…

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Do věznice pro Banea Jessupa přicházejí dva démoni v přestrojení za strážníky. Bane je pozná a díky lsti jeden z démonů zabije toho druhého. Bane nasedne do policejního vozu a ujede pryč. Démonická zbraň zůstane pod vozem. Piper a Phoebe byly běhat a právě se osvěžují džusem v kuchyni. Piper neustále mluví o Danovi a Leovi a pořád je srovnává. Phoebe dostane nápad, že by pro Piper vymyslela kouzlo, díky němuž by se Piper mezi nimi rozhodla. Piper ale nesouhlasí. Jdou za Prue, která si prohlíží své nové fotovybavení. Phoebe potom běží do koupelny a napíše tam kouzlo pro Piper. V domě se objeví Bane, přepadne Prue a unese ji. Phoebe se snaží dostat předtuchu, ale nedaří se jí to. Do domu vchází Darryl a přináší jim démonickou zbraň, ale nikdo z nich zatím netuší,co to je. Ke dveřím přijde pošťák a přinese Piper balíček z butiku Leonardo v Bodega Bay. Phoebe prozradí Piper, že řekla to kouzlo. Phoebe se dotkne zbraně a vidí svázanou Prue s Banem. Bane mezitím říká Prue o démonovi jménem Litvac a chce, aby mu pomohla i se sestrami. Prue však odmítá. Jeden z démonů, co měli zabít Banea jde na hřbitov, kde má sídlo Litvac. Litvac si vyvolá vizi, ve které vidí, to co předtím ten démon. Vidí jak ztratil zraň a jak zemřel ten druhý. Litvac ho zabije a stejným úkolem pověří jiného démona. Leo je v domě a prohlíží si zbraň a řekne o zbrani sestrám. Piper a Phoebe jdou na půdu, aby se podívaly do knihy.
Najdou tam kapitolu o Ardo Malorum a tam najdou taky zbraň. Kniha začne listovat a zastaví se na stránce o Poseidonech. Sestry si to vyloží jako další znamení. Zachvíli se tam astrálně zjeví Prue a vysvětlí jim, že ji nesmí hledat, že je to past. Bane se rozhodne Prue pustit a rozváže ji. Přijde démon se zbraní a střelí na ně. Prue ho zažene, ale Bane je zraněný. K sestrám přijde Darryl a přinese jim Baneův spis, ze kterého se o Baneovi vše dozví. Pak jim někdo zavolá a shání Leonoru Watkinsnovou - další znamení. Prue ošetřuje Banea, začíná se s ním sbližovat a pak se líbají. Piper a Phoebe zjistí, že všechna klíčová slova se netýkají Lea a Dana, ale Prue. Pomocí klíčových slov zjistí Baneův úkryt a tudíž i kde je Prue. Za Litvacem přichází démon, kterého zahnala Prue. Litvac se pomocí své moci podívá, co se stalo. Démona nezatratí, protože Prue je mocná čarodějka a dává mu druhou šanci. Po vášnivé noci s Banem se Prue rozhodne, že mu pomůže vyřídit Litvaca. Přichází Piper a Phoebe a Banea zmrazí. Prue jim vysvětlí, co se děje a díky svým sestrám konečně může najít své spodní prádlo a můžou vyrazit i s Banem do domu. Bane jde do koupelny aby si vyčistil ránu na břiše. Litvac se s ním telepaticky spojí a chce po něm, aby mu přivedl čarodějky. Piper a Phoebe Baneovi nevěří a nechtějí mu pomoct. Bane ji řekne, že by mohl proti Litvacovi použít tu zbraň. Piper a Phoebe neochotně souhlasí a všichni jdou na hřbitov. Do mausolea nejdřív vejde Bane a předá Litvacovi zbraň. Sestry v nestřeženém okamžiku přiběhnou a všechny zmrazí.Když chce Piper vzít Litvacovi zbraň z ruky, Litvac uhne, protože je imunní vůči jejich moci. Chce je zničit ohnivou koulí. Piper a Phoebe jsou naštvané na Prue, že Baneovi důvěřovaly. Prue ale přikáže Piper až Banea rozmrazí. Bane jde ke zmrzlému démonovi a jeho zbraní namíří na Litvaca a ti se vzájemně zničí.Bane sestrám vysvětlí, že jim svůj plán nemohl říct, aby si myslely, že je oklamal. Protože Litvac ovládá telepatii, a odhalil by jej. Doma se Prue rozloučí s Banem a pak ho odvede policie. Sestry sedí v P3 a Prue se dozvídá, jak ji našly - díky kouzlu. Piper se nakonec přizná, že žádné znamení mezi kým si má vybrat už nepotřebuje a pokukuje po Leovi u baru.

Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Leo Wyatt
Darryl Morris
Vedlejší postavy
TV redaktor
Strážce #1
Strážce #2
Strážce #3
moderátorka zpráv
Litvackův asistent
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDej mi znamení
Původní názevGive Me A Sign
Rok natočení2000
Premiéra24. února 2000
Česká premiéra17. září 2002
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody