plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 3×04 – Halloween sester Halliwellových (All Halliwells' Eve)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Halliwellovi se připravují na oslavu Halloweenu, když tu se náhle objeví ne příliš dobře naladění démoni a ihned se pustí se sestrami do boje. Při něm se otevře časový vír, který přenese sestry do Virginie roku 1670. Tam se dozvědí, že je přivolala skupina dobrých čarodějek, aby pomohli mladé ženě která má porodit magicky nadané dítě...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Halliwellovi se připravují na Haloween a jsou podle toho také patřičně oblečeni - Piper do masky víly, Phoebe a Prue jako čarodějky, spolu s nimi je v domě i Darryl, který se rozhodnul pro masku kadeta policeiní akademie, protože má vztah k jeho práci. I Leo si vybral podobným stylem - je v uniformě vojáka z II. Světové války, nicméně Darryl jeho volbu nechápe, protože neví, kdo Leo je.
Po venku chodí spoustu dětí a dospělých v maskách, mezi něž zapadnou i dva hrůzohlavové (Grimlookové), kteří si to míří k Halliwellovic domu. Otevře jim Phoebe a Piper, jejich maska se jim moc líbí a než pochopí, že to jsou démoni, je už pozdě - začínají jim vysávat auru.
Leo je v kuchyni, kde ho jeho smysly varují, že je něco v nepořádku, běží ke dveřím, kde vidí sestry vysávané hrůzohlavy, naštěstí je tam také Prue, která je odhodí a Piper je posléze pohotově zmrazí. Varování se ovšem nevztahovalo k hrůzohlavům, ale k něčemu úplně jinému - náhle se vynoří časový vír a vtáhne sestry dovnitř. Darryl s Leem zůstávají v domě proti démonům úplně sami.
Sestry přistanou na louce u jakéhosi oltáře, než se stačí vzpamatovat, slyší z dálky hlasy a jezdce na koních a běží se ukrýt. Jsou totiž v sedmnáctém století a jezdci jsou lovci čarodějnic. Jeden z lovců jejich úkryt najde, ale dělá, jako by se nic nestalo a jde dál. Ví totiž, že ne všechny čarodějky jsou zlé a že také bojují proti silám zla, takže všem takovým pomáhá.
Než se sestry stačí vzpamatovat i z tohoto šoku, hodí jim někdo přes hlavu pytle a odvleče je kamsi do neznáma.
Mezitím v domě řeší Darryl a Leo problém s démony. Ti už rozmrzli a začali je pronásledovat, jediným štěstím je, že chtěli čarodějky, takže se nijak nepřepínají a pěkně v poklidu čekají. Jedinou možností, jak hrůzohlavy porazit je speciálním lektvarem, napsaným v knize stínů, takže se jim prozatím ukrývají na půdě.
Sestry se objevují v jeskyni, kde je vítá jedna z čarodějek, byly sem přivolány coby nejmocnější čarodějky všech dob, aby pomáhali zachránit nenarozené dítě, které má být nadáno mocnou magií. Jeho matku drží v zajetí jedna z místních lovkyň čarodějnic, která je ve skutečnosti spolčena s démony.
Sestry jdou do vesnice, kde má sídlo, ale jejich průvodkyně je varuje, ať se vyhnou talismanům, které mají moc zabránit vstupu čarodějek. Sestry však jejího varování nedbají a snaží se projít. Jsou jakousi neviditelnou hradbou odraženy a jejich přítomnost je prozrazena. Lidé na ně začínají útočit a tak musí použít svou moc, ale ta nefunguje, protože jsou v době, kdy ještě nebyly na světě, tudíž ani neměly schopnosti. Jejich průvodkyni postřelí a tak se musí vrátit do jeskyně.
Tam je chtějí zase vrátit domů, protože nejsou takové, jak si představovali, ale sestry je přesvědčí, že stáli před horšími nástrahami a i když nemají schopnosti, umí se učit velice rychle, takže po krátké lekci dobového čarování jsou opět připraveny vyrazit.
Ve vesnici probíhá slavnost a všichni nosí masky, takže s ukrytím totožnosti nejsou potíže. Pomocí svých nově naučených dovedností odstraní amulety a dostanou se dovnitř. Phoebe zastaví jakýsi muž a chce jí vyvěštit budoucnost, k tomu se nachomítne i pán v masce a společně sledují věštbu, která Phoebe předpovídá pravou lásku začínající od písmena C, tedy Cola. V tom jí ale vypadnou její čarodějnické pomůcky a ona i sestry jsou prozrazeny. Muže v masce to evidentně šokuje, je to totiž Cole, který se do minulosti přenesl proto, aby pomáhal věznit onu matku, a to, že je tam jeho láska s ním, netušil.
Sestry jsou odsouzeny k smrti oběšením a tak je ihned vykonáno. Visí na větvi a všichni spokojeně odcházejí. Po chvíli se za nimi vrátí onen lovec čarodějnic, který jim prve pomohl a odřízne je. Sestry jsou živé a zdravé a zase připravené vysvobodit matku, protože jim lovec navlékl pod paže lano. Vracejí se do vesnice a tentokrát už jsou úspěšné, než se však stačí dostat do bezpečí jsou zpozorovány a začíná pronásledování. Dojdou až k oltáři, dál už matka nemůže, protože začíná rodit. Pronásledovatelé se už blíží a tak Prue a Phoebe na poslední chvíli udělají protekční kruh, který je na chvíli zadrží. Pak Phoebe sedne na koště a všechny pronásledovatele ze vzduchu rozežene.
Cole se vrací zpět do budoucnosti, protože selhal a sestry s matkou a dítětem se vracejí do jeskyně, kde se dozvídají, že dítě se jmenuje Melinda Warrenová, že je to jejich prapraprapra…babička.
Otevře se časový vír do něhož jsou vtaženy a navráceny domů.
Zatímco se sestry snažily zachránit Melindu a její matku Charlottu, doma se Darryl s Leem pokoušeli zničit Hrůzohlavy, z půdy se jim podařilo dostat do kuchyně a uvařit lektvar, jednoho s ním zničili ale druhá lahvička se rozbila a démon z nich začíná vysávat auru. Naštěstí se objevuje se vír, sestry a pomocí telekineze chrstnou na hrůzohlava rozlitý obsah lahvičky. Vše dobře dopadlo.
Sestry odcházejí na večírek, kam přichází i Cole převlečený za anděla a pokračuje s Phoebe ve svém milostném románku.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Prue: "Podle oblečení hádám na, no, 17. století."
Phoebe: "Tehdy byla životnost čarodějnice asi 15 minut."
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Leo Wyatt
Darryl Morris
Cole Turner
Vedlejší postavy
Micah / Mitch
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHalloween sester Halliwellových
Původní názevAll Halliwells' Eve
Rok natočení2000
Premiéra26. října 2000
Česká premiéra20. dubna 2004
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody