plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 3×02 – Hodina kouzel (Magic Hour)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Piper se od Lea dozví, že mají jen 24 hodin na to, aby se tajně vzali, nebo rozešli, a tím předešli potížím s Leovými nadřízenými. Pro tento účel najdou i rituál, se kterým jim Prue pomůže i když ji Phoebe varuje, že jde o osobní prospěch a čekají je za to následky. Při přípravách sestry narazí na mladý pár - Christophera a Brooke, které zlý čaroděj toužící po Brookině lásce proklel. Christopher je přes den sovou a přes noc mužem, Brooke je přes den ženou a na noc se mění ve vlka...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Piper je dost naštvaná. Všude vidí šťastné nevěsty a ženichy, všude kolem ní jako by byly jen svatby a ona nemůže. Leovi nadřízení jim to nechtějí dovolit. Nicméně je tu jisté řešení - tajný svatební rituál, popsaný v Knize stínů, ale musí se uskutečnit velmi rychle. Navíc ani z něho nemůže mít Piper ten správný prožitek, protože musí vše utajit.
Phoebe se je snaží varovat, že to je osobní prospěch, ale proč by alespoň jednou nemohli udělat něco sami pro sebe? Z těchto úvah je vyruší Kit. Jejich hodná kočička útočí na bezbrannou sovu. Chtějí kočku odnést, ale v tom se sova změní v muže.
Sestry mu dají alespoň nějaké oblečení a snaží se ho přesvědčit, že mu chtějí pomoci, ale on o pomoc nestojí a v nestřeženém okamžiku jim uteče. Oblečený a vyzbrojený jde za tím, který má jeho nynější situaci na svědomí. Dotyčný je šéfem kupy zaklínačů. Christopher jej chce zabít, ale díky jednomu z přisluhovačů je málem zabit on a nezbývá mu než utéct.
Phoebe má předtuchu ve které vidí, jak na jejich prokletého kamaráda útočí vlk. Se sestrami jdou na místo, které viděla v předtuše, ale je to trochu jinak, vlk začne útočit na ně!
Mladík ho však k sobě přivolá a spěšně spolu odchází do malého přístřešku poblíž. Sestry za oknem sledují jak vychází slunce a Christopher se změní v sovu, ale ve stejné chvíli se vlk změní v ženu. Tu se opět snaží přesvědčit, že jim chtějí pomoct, ale ona jim nevěří a namítá, že mohou být zlí a chtějí je zničit. V tom na ně zaútočí jeden z posluhovačů, ale sestry ho zaženou, čímž ženu přesvědčí, že jsou na její straně.
Doma jim pak dívka poví svůj příběh. Jmenuje se Brooke a její milenec Christopher jsou prokletí jejich bývalým šéfem, protože ho Brooke odmítla.
Do domu přichází další poskok a snaží se je opět zabít, skoro se mu to podaří, než jej sestry zničí stačí vypálit po Brooke šíp, ale tu zachrání sova, která šípu vletí do dráhy.
Christopher pamalu umírá. Ani Leo mu nedokáže pomoci - zvířata léčit neumí. Brooke nechce, aby zemřel, proto se rozhodne, že se vrátí k muži, který je proklel a bude s ním. Tím Christophera zbaví prokletí a Leo jej bude moci uzdravit. V tom však nastává zatmění slunce a Christopher se mění v muže. Ale Brooke už je dávno pryč.
V kanceláři se Brookesetká se mužem, který je proklel a řekne mu, že se k němu vrátí, ale musí zrušit kletbu. Naštěstí včas dorazí čarodějky s Christopherem. Když se Christopher a Brooke před zaklínačem políbí, zničí ho a tím zlomí kletbu.
Sestry pak už jen rychle spěchají domů, protože nastal ten pravý čas na obřad. Se sháněním kněžky starosti mít nemusím, protože obřad provede jejich babička. Ve slavnostní okamžik se však Leo začne svíjet a je násilím odtažen aby se zodpovídal, Piper se zhroutí.
Na závěr Cole předstupuje před Triádu zla a je jí pochválen za objevení plánů svatby a její prozrazení Starším.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Phoebe: Chceš si odpočinout nebo luštit křížovku?
Phoebe: Počkejte chvíli. Myslím, že tohle je to místo.
Piper: A já ti nevěřím. Už před třemi hodinami jsi říkala totéž.
Phoebe: Jestli hledáš nadpřirozenou moc, jsi u špatné čarodějnice.
Prue: Hele, nemohla bys pro nás něco udělat, Piper?
Piper: Cokoliv, jen abych nemyslela na ty vdavky. Co?
Prue: Už nic.
Penny: Moc dobře znám osamělost.
Phoebe: Byla jsi čtyřikrát vdaná.
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Leo Wyatt
Cole Turner
Vedlejší postavy
Penny Halliwellová - bábi
Christopher
šéf zaklínačů
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHodina kouzel
Původní názevMagic Hour
Rok natočení2000
Premiéra12. října 2000
Česká premiéra16. dubna 2004
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody