Čarodějky

Čarodějky (Charmed) — 8. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Imaginární přátelé

Wyatt je ve školce, protože si Piper s Leem přejí, aby měl normální dětství. Doma se stává uzavřeným a povídá si sám se sebou. Alespoň tak působí na své okolí. Démon Vicus se totiž rozhodl obrátit Wyatta ke zlu, protože si uvědomil, jaký přírůstek by to pro jeho kolektiv byl. Už teď se démoni bojí toho, jak mocný je Wyatt jako malý, ale co teprve, až vyroste.

Přepracovaná Paige vyrábí v podkroví lektvar na pomoc své svěřence na Novém Zélandu. Piper chce zkontrolovat Wyatta ve školce, kam ho zapsala minulý týden, a tak hledá telefon. Všechny zabavila Paige, protože má teorii o útocích démonů: když telefon zazvoní, pokaždé se nějaký objeví. Piper se jí snaží teorii vyvrátit, ovšem než stihne dokázat bezpečnost telefonu – zazvoní a objeví se 2 démoni, načež Piper uzná, že na tom něco bude.

Když démoni zaútočili, pokaždé volali z Wyattovi školky. Paige si to dá do souvislosti s jedním starším incidentem Wyattovy fantazie, kdy vytvořil draka. Wyatt ve školce mluví sám k sobě a doma vůbec s nikým. Podle Phoebe ten problém nemusí být nutně magický, ale může mít něco společného s jeho novým umístěním ve školce. Bohužel neví jaký, a proto se jde zeptat své profesorky.

Leo si raději zašel do školky podívat se na Wyatta, i přesto, že jeho učitelka nevidí důvod obávat se o Wyatta. Přesto si ho přece jen raději odvedl domů. Tady vidíme, s kým si Wyatt povídá: s démonem, který má zájem o jeho nejmilejší hračku – medvídka Woovyho. Démon Wyattovi zamává a řekne mu, že se brzy uvidí. Démon se objeví v podsvětí a pohádá se s jeho pomocníkem o tom, že Vicus (Wyattův démon) moc riskuje, když chce jít proti Čarodějkám. Vicus však tvrdí, že Wyatt bude nejmocnějším čarodějem, jakého kdy svět viděl a bude lepší, když bude stát na jejich straně, než proti nim, a nyní je ve věku, kdy je možné ho obrátit ke zlu, a už je blízko k jeho vytouženému cíli.

Phobe zastihne profesorku psychologie a zeptá se jí na Wyatta. Profesorka se domnívá, že má Wyatt imaginárního přítele i když je na to popravdě dost malý, ale budiž… začne vyjmenovávat možné příčiny Imaginárního přítele, ale když si Pheobe začne zapisovat poznámky, přestane, protože si myslí, že to příští týden uvidí v rubrice „Zeptejte se Phoebe“, a o to nemá zájem.

Piper s Leem se baví o Wyattově problému, ale hlavní problém je, jestli to vlastně mají považovat za problém nebo je to normální. Leo si myslí, že možná nebyl dobrý nápad dávat Wyatta do školky, i když s tím oba souhlasili. Paige se přenese do místnosti a začne mluvit o démonech. Piper pošle Lea s Wyattem nahoru, protože nechce, aby slyšel, jak se o nich baví. Zazvoní telefon a Piper ho radši nechá vyzvánět a místo jeho zvednutí dojde pro tužku a papír, aby to vyřešila jednou a provždy. Leo ukládá Wyatta do postýlky, když se u Wyatta znovu objeví démon Vicus.

Piper píše kouzlo, aby porozuměla Wyattovi a mohla s ním komunikovat – na to, aby se ho jednoduše zeptala, si bude muset ještě nějaký ten pátek počkat. Vyřkne kouzlo, v místnosti začnou poletovat bílé kuličky a v nich se objeví 25-letý špinavý blonďák, který říká Piper – mami. Wyatt z budoucnosti. Budoucí Wyatt je velký optimista a prý to má po Piper - asi bude muset v budoucnosti psát novou kapitolu svého života. Dospělý Wyatt si nic z přítomného věku nepamatuje, ale je přesvědčen, že když ho sem magie přinesla, měla k tomu dobrý důvod. Wyatt je jeho návratem nadšený a chce sestry něco o budoucnosti naučit. To Piper nic nechce, aby zase něco nezmněnili. Phoebe přijde ze školy domů, přivítá se s dospělým Wyattem a sdělí informace od profesorky. Paige musí odletět na nový Zéland a dospělý Wyatt si jde povídat se svým malým já. Cestou do svého pokoje potká tatínka a malého Chrise. Leo byl snad ještě více vyděšený než sestry, když dospělého synka spatřil. Když dospělý Wyatt vejde do místnosti, uvidí démona Vicuse – připadá mu povědomý, ale neví přesně kam ho zařadit –chce ho ukázat Piper a Phoebe, ale ani jedna ho nevidí. Vicus probírá záhadného čaroděje se svým pomocníkem a dojdou k závěru, že Wyatta sice ještě zlem nenakazili, ale když se jim to podaří - mohou vidět, jak se budoucnost změní přímo před očima. Dospělý Wyatt si myslí, že ten, koho viděl, není démon, ale Piper je přesvědčená, že ano. Nakonec ho Wyatt najde v knize. Démoni zaútočí a Piper s Phoebe se schovají. Leo dole v kuchyni slyší ze shora hluk, a tak jde zkontrolovat, co se tam stalo. Nechá Wyatta s Chrisem dole o samotě. Vicus se objeví hned poté, co Leo odejde. Piper s Phoebe se snažily démony přemoct, ale zničil je až Wyatt schopností, která se u něj zřejmě objevila až jako u dospělého – ohnivou tlakovou vlnou. Když se Leo ujistil, že jsou nahoře všichni v pořádku, vrátil se do kuchyně zrovna ve chvíli, co Wyatt podával Woovyho, klíčovou věc ve změně Wyatta ke zlu - Vicusovi. Leo zavolá na Piper a Wyatt se přenese do kuchyně. Vicus podá červeně zářícího medvídka Wyattovi a dospělý Wyatt se změní ve zlého, jakého jme mohli vidět v dílu 6x10 Chris v pasti. Vicus se přenese pryč a Wyatt temným přenosem za ním.

Phoebe, Piper a Leo se snaží změnit Wyatta znovu v dobrého, vzít mu medvídka nevyšlo –přenesl si ho nazpátek, proto jdou Piper, Leo a Wyatt do Magické školy – tam bude Wyatt v bezpečí a je tam hodně knih, ve kterých by mohly najít způsob, jak ho změnit zpět. Phoebe zavolá Paige, aby spolu našly Vicuse. Phoebe nahoře vyhledává pomocí prachu démonů a Paige míchá lektvar, doufajíc, že by je Wyatt nechtěl zničit a bude stačit zničit Vicuse. Phoebe ho lokalizovala.
Piper s Leem hledají v kouzelných knihách, ale žádná kouzla jim nezabírají - už 15 jich selhalo. Piper si začíná myslet, že problém nemusí být v medvídkovi, ale přímo ve Wyattovi. Leo ale tvrdí, že zlým ho neudělalo kouzlo, proto to kouzlo nemůže ani zvrátit - uvěřil zlu, a aby se změnil zpět, musí znovu uvěřit dobru.

Dospělý Wyatt v podsvětí doslova čeká na útok Phoebe a Paige. Přímo očekává, jak budou útočit a za jak dlouho - vyzná se opravdu dobře. Phoebe s Paige nejdříve Vicuse nevidí a házejí lektvary všude kolem, ale bezúspěšně, tak jim Wyatt pomůže a Vicuse zviditelní. Hodí po něm lektvar on vybouchne, ale Wyatt je stále zlý. Wyatt se přenese zpět, ale ještě předtím Phoebe s Paige trochu zaměstná, poštve na ně skupinu démonů, která na ně již zaútočila předtím.
Dospělý Wyatt se objevil v Magické školy a chce své mladší já, aby ho nemohly změnit zpět v dobrého. Wyatt si myslel, že se může dotknout i knihy, ale to narazil, ta zlo v něm poznala - přesto k sobě přenese malého Wyatta a spolu s ním se přenese pryč.

Všichni jsou v zimní zahradě – kromě obou Wyattů samozřejmě. Piper Wyatta vyhledala, ale nemůže jít jen tak pro něj – dospělý Wyatt je velmi mocný a také chytrý, zajisté to bude past. Jediný, koho nebude očekávat, je Leo, proto chce za ním jít on. Piper ho nechce pustit, nemá žádnou moc, kterou by se mohl ochránit. Nakonec se tam přece jen vydá, to, že nemá žádnou moc, neznamená, že je bezmocný, je jeho otec, Wyatt mu neublíží – snad.

Leo vezme Knihu a donese jí do podkroví. V úkrytu pak čeká, než se oba Wyattové objeví. Dospělý Wyatt navede malého Wyatta, aby mu přinesl Knihu stínů, v tu chvíli vystoupí z úkrytu Leo. Dospělý Wyatt v něm nevidí hrozbu ani způsob, jak by ho chtěl zastavit – Leo to vezme po citové stránce dospělého Wyatta, rozebere do poslední buňky zla, co v sobě měl, potom přiměje malého Wyatta, aby mu půjčil medvídka, ten se zlatě rozzáří a zlý Wyatt je rázem dobrý, který si nepamatuje, co jako zlý prováděl. Pheobe zastaví její profesorka a předá jí její oznámkovanou práci na téma Imaginární přítel, ve které Pheoebe popisovala možný dopad imaginárního přítele na dospělý život dítěte. Phoebe dostala 1.

Všichni se sešly v zimní zahradě, aby vyprovodily dospělého Wyatta zpět do jeho doby. Jediné, kdo má zpoždění, je Paige – Piper už je nervózní a chce od Wyatta vědět, jestli bude Paige v budoucnosti dochvilná – budoucnost touto informací nezmění, ale dodá jí to na klidu. Wyatt se se všemi loučí. Paige řekne, že ho naučila všechno o tom, jak být Světlonošem, a poděkuje za všechno, co pro něj udělala – což ji překvapí, ale i mile potěší. Phoebe poradí, aby si schovala svou práci o imaginárním příteli – pro jeho budoucí sestřenici. Leovi poděkuje za to, že to s ním nevzdal a nepřestal věřit, že je uvnitř dobrý. S Piper se rozloučí se slovy, aby se o něj tolik nestrachovala – to je ale jediná věc, kterou Piper změnit nemůže. Pošle syna zpět do budoucnosti, i malý Wyatt ho pozdraví.

HUDBA V EPIZODĚ

Fallen (Sarah Mclachlan)

Začátek epizody.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Imaginární přátelé
 • Imaginary Friends
 • 7. série, 20. epizoda (celkově 155. díl)
 • 8. května 2005
 • 1. ledna 2012
 • 2005
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt0539375/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Pukki
lukascoolarik
Nutrity