plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 4×05 – Jde o velikost (Size Matters)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Piper a Phoebe neberou moc vážně Paigino znepokojení kvůli jednomu starému strašidelnému domu. Phoebe však jde dům prozkoumat. Uvnitř ji překvapí démon Gammel a zmenší ji na velikost pěti palců. Když Piper a Paige také vstoupí do démonovi pasti, je jeho sbírka kompletní...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Čarodějky stojí proti Gammelovi - démonovi sběrateli, který zmenšuje dívky na velikost pěti palců a vkládá si je do sbírky. Jeho pomocníkem je Fin - tvor podobný člověku, kterého si Gammel vytvořil, aby mu k sobě přilákával dívky. Paige má z jeho domu divný pocit a probírá to se sestrami. Phoebe se rozhodne, že dům prozkoumá, když vejde na půdu a prohlíží si jednu z podivných hliněných figurek dostane předtuchu, ve které vidí z pohledu nějaké dívky bar a naproti sobě jakéhosi neznámého mladého muže, v tom se však lekne a figurku upustí na zem. Gammel ji celou tu dobu pozoroval a když vidí, co způsobila, naštve se, vyskočí ze svého úkrytu a pomocí magické hůlky Phoebe zmenší. Ta však zachová duchapřítomnost a dá se na útěk. Ukryje se na, pro Gammela dosti nepřístupném místě, takže ji nemá šanci chytit, proto vytahuje vysavač a snaží se ji do něj vcucnout, ale Phoebe se pevně drží, když tu náhle do pokoje vchází Fin a Gammel vysavač vypne. Chvíli se spolu baví a nevšimnou si, že dveře zůstaly otevřené a Phoebe se k nim snaží dostat. Skoro by se jí to povedlo, kdyby si to démon za chvilku neuvědomil a dveře zabouchl, čímž zbavil Phoebe možnosti úniku. Pak Gammel šáhne do truhly odkud vytahuje malou hliněnou figurku ženy připravenou do pece a dává ji na poličku. Phoebe si všimne, že je v ní uvězněna živá dívka a pomocí levitace se za ní přenese a vysvobodí ji. Tu se však vynoří Gammel a polapí je do plechovky. Mezitím se Piper snaží všemožně zapomenout na smrt Prue a tak si najímá manažera, aby dal P3 novou tvář. Poté se spolu s Lem vydává do Gammelova domu najít Phoebe, ale ta je spolu s další nešťastnicí uvězněna v truhle a tak neslyší její volání o pomoc a odcházejí s nepořízenou. Paige se mezitím podaří seznámit s Finem, který už má dost služby pro Gammela všechno jim prozradí. Když se vracejí domů, jde Fin první, ale Gammel už na ně čeká, Fina zabije a Piper i Paige zmenší.
Všechny čtyři dívky jsou nyní oplácány hlínou a vytvarovány do podoby figurek, takže se nemůžou ani hnout a jen nečině přihlížejí, jak démon připravuje pec. Jakmile je vše hotovo, vezme onu dívku a chystá se ji dát do pece, ale Paige použije přemístění, čímž se z hliněného vězení dostane ven a vysvobodí i sestry. Piper se pokusí démona zmrazit, ale je moc malá, a tak je její schopnost dosti oslabena. Paige se pak podaří přitáhnout kouzelnou hůlku, kterou v poslední chvíli aktivují a zmenší Gammela na jejich velikost, kdy už ho konečně může Piper zmrazit. Phoebe pak rychle složí kouzlo, které jej zničí. Po jeho porážce přestane kouzlo působit a všechny čtyři dívky se zvětší zase do normálu. Poté jdou své vítězství oslavit do P3, ale to se změnilo k nepoznání, když to Piper vidí, uvědomí si, že Paige je taky její sestra a už by se konečně měla se smrtí Prue vyrovnat a rozhodne se, že manažera propustí a vrátí vše do starých kolejí.

Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Paige Matthews
Leo Wyatt
Hostující hvězdy
speciální hudební host
Vedlejší postavy
Treat Taylor
reportérka
vyhazovač
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJde o velikost
Původní názevSize Matters
Rok natočení2001
Premiéra25. října 2001
Česká premiéra21. května 2004
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody