plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 2×07 – Jsou všude (They're Everywhere)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Phoebe má vidění, ve kterém je mladý muž napaden dvěma čaroději, kteří se z něj snaží dostat informace o místě, kde jsou ukryty Akashické záznamy. V nich jsou zapsány nejen historické zprávy, ale i to, co se má stát v budoucnosti. Ten, kdo by je našel získá neuvěřitelnou moc…

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Erick je na přednášce o Akashických záznamech. Akashické záznamy jsou starobylé svitky, které popisují budoucnost. Nikdo však neví, kde se nacházejí. Existuje jen úlomek mapy, která je v zapomenutém jazyce a Erick se ji snaží rozluštit.
Erick jde do sanatoria za svým nemocným otcem a říká mu, že ví kde jsou ty svitky. Do pokoje přichází Phoebe, která v sanatoriu vypomáhá a povídá si s Erickem. Přeruší je doktor Stone, který si chce promluvit s Erickem o jeho otci. Když potom Erick odejde, ukáže se, že doktor Stone je zaklínač.
Když se Phoebe na chodbě dotkne Ericka, tak má předtuchu, jak někdo vsunuje chlapci do hlavy něco špičatého.
Piper se balí, protože jede na víkend s Danem pryč. Přiběhne za ní Prue a říká ji, že si myslí, že Jack je zaklínač, protože se rychle přemísťuje. Prue se ptá Piper, jestli nezpozorovala nic podezřelého i na Danovi. Ten právě zvoní dole u dveří a Piper jde otevřít. Dan se Piper ptá, kdy vyrazí. U dveří sedí Kit a začne na Dana vrčet, což v Piper zaseje pochybnost, že by Dan mohl být taky zaklínač. Prue a Piper se rozhodnou, že použijí kouzlo ke čtení cizích myšlenek, aby mohly poslouchat Dana a Jacka.
Prue je v Bucklandu a přichází za ní Jeff (bratr Jacka,to Prue ale neví). Prue slyší jeho vnitřní myšlenky, které jsou o mrtvolách a spalování. Prue je přesvědčena, že je to zaklínač. Když k Piper přijde Dan, tak ho zmrazí a píchne ho do ruky, jestli krvácí, aby zjistila jestli krvácí, protože zaklínači nekrvácí. Po rozmrazení pak Dan začne krvácet, takže je jisté, že zaklínač není. Ukáže se, že Kit nevrčela na Dana, ale na sršně. Piper a Phoebe jdou do sanatoria a uvidí tam Ericka, jak na něj útočí dva zaklínači - doktor Stone a ještě jeden - a vysunují dlouhé jehly z prstů, které Phoebe viděla ve svém vidění. Piper a Phoebe popadnou Ericka a utečou.
Erick přemýšlí o Akachických záznamech a Piper to slyší a zeptá se ho na to. Phoebe pozná, že něco nehraje, a tak, zatímco je Erick zmrazený, se Piper a Prue rozhodnou, že řeknou Phoebe o kouzlu, které použily.
Prue jde do Bucklandu a přichází za ní Jack. Piper ho rychle zmrazí a Prue ho píchne do ruky dýkou. Pak přijde i Jeff a holky nechápou, co se děje, tak ho Piper taky zmrazí. Uvědomí si, že to asi nebudou zaklínači, ale jenom dvojčata. Piper je rozmrazí a Jack krvácí. Jeff se přizná, že zařizuje pohřby - to vysvětluje ty mrtvoly, o kterých slyšela Prue. Oba se Prue přiznají, že ji chtěli omrknout a za to od ní dostanou facku.
Sestry a Erick jdou do sanatoria, aby vzali jeho otce. Strhne se bitka mezi zaklínači a sestrami. Nakonec zaklínači unesou Erickova otce. Sestry řeknou Erickovi, že jsou čarodějky a slíbí, že mu tátu zachrání. Erick se rozhodne, že zničí mapu, kde je popsána poloha Akashických záznamů, aby je nemohl nikdo zneužít. Sestry se spolu domlouvají na záchraně Erickova otce. Zaklínači volají Erickovi a slíbí mu otce za polohu záznamů, které ukrývá v hlavě. Erick se rozhodne odejít do Golden Gate Parku za zaklínači. Prue a Piper slyší jeho myšlenky a ví tedy, kam má namířeno. Když jsou sestry na místě, rozdělí se a každá hledá Ericka a zaklínače. Ericka a oba zaklínače najde první Phoebe. Zaklínači Erickovi a Phoebe vysají paměť. Pak přicházejí i Prue a Piper a lstí je nachytají na jejich nenasytnosti po informacích a zničí je. Erick a jeho otec jsou zachráněni, i když si Erick ani Phoebe nepamatují, co se stalo. Piper a Prue doma zruší kouzlo a Piper konečně může odjet s Danem. Prue najde na schodech květiny, ve kterých zvoní mobil. Když jej Prue zvedne ozve se Jack, který jí zve na rande, ale ta si z něj dělá legraci. Phoebe se pak v sanatoriu potká s Erikem a začínají se jim zpátky vybavovat vzpomínky.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Falls Apart (Sugar Ray)

Scéna po úvodní znělce.
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Darryl Morris
Vedlejší postavy
Dan Gordon
Eric Bragg
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJsou všude
Původní názevThey're Everywhere
Rok natočení1999
Premiéra18. listopadu 1999
Česká premiéra5. září 2002
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody