plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 1×18 – Když se zlo mění v dobro (When Bad Warlocks Go Good)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Brendan se chce stát knězem, aby tak unikl svému osudu - stát se zlým čarodějem a spolu se svými dvěma bratry vytvořit jakýsi protiklad tří dobrých čarodějek. Jeho bratři se ho však snaží násilím přesvědčit, aby se k nim vrátil. Prue se Brendanovi snaží pomoct, protože kdyby se k bratrům přidal, tak by už nebyla šance je porazit...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Prue a Phoebe pomáhají Piper s rozvážkou jídla pro dobročinné účely. Když stojí před kostelem a nakládají nějaké věci do dodávky, Piper najde pero patřící mladému muži jménem Brandan, který jim potvrzova příjem dodávky jídla. Phoebe se pera dotkne a má předtuchu, jak se ho dva zaklínači pokusí zabít. Sestry se rychle rozdělí, aby ho našly.
Prue běží do kostela a tady se skutečně odehrává boj mezi Brandanem a dvěma zaklínači. Prue zaklínače odhodí a oba utečou. Brandon však není překvapený tím, co se stalo a Prue pouze poděkuje a odejde. Oba zaklínači pak rozebírají nastalou situaci. Ukáže se, že Brandan je jejich bratr a že ho potřebují získat zpět na stranu zla, aby mohlo být naplněno staré proroctví. Mají však jen málo času, protože druhý den má být Brandan vysvěcen na kněze a v tu chvíli nad ním ztratí jakoukoli moc.
Prue jde do kostela, kde najde Brandana, jak se sklání nad tělem poraněného otce Austina. Prue si nejdříve myslí, že to udělal on, protože jeho tvář byla změněna v démonickou, ale Brandan pak Prue vysvětlí, že otce už nalezl ve stavu v jakém byl. Udělali to jeho bratří Greg a Paul, aby v něm probudili zlost a tím i jeho zaklínačskou povahu.
Případu otce Austina se ujímá Morris a Andy. Andy to vše bere velice osobně, protože u otce Austina byl na svém prvním příjímání. Mezitím se Prue a Brandan prochází v parku a Brandan poví vše o své rodině - pochází z rodiny mocných zaklínačů a podle proroctví se má stát součástí trojsíly, což je nejmocnější trio zaklínačů na světě, opak trojce čarodějek. Jenže na rozdíl od svých bratrů on měl lidskou matku, takže jeho součástí je i dobro a vysvěcení na kněze je jediný způsob, jak se zbavit zaklínačské moci. Brandan je zoufalý a požádá Prue, aby ho se svými sestrami sledovala do bytu jeho bratrů, kde je chce zabít a pak, aby zabily ony jeho. Greg a Paul však jeho příchod očekávají a probudí v něm nenávist. Chtějí ho pak donutit k vraždě mladé nevinné ženy, kterou zajali, naštěstí však čarodějky přijdou včas, Brandanovi v tom zabrání a vezmou ho do svého domu. Greg a Paul později použijí kouzlo, které přiláká Branadana opět k nim a probudí v něm zlo a touhu po naplnění proroctví. Prue druhý den ráno zjistí, že zmizel z domu a se sestrami se vydává na faru. Tady Brandana opravdu najde, ale netuší, že jí chce zabít, aby své bratry přesvědčil, že už je skutečně s nimi. Prue se však podaří Brandanovi jeho záměr rozmluvit a pomůže mu překonat zlo v něm. Sestry a Brandan pak společně spěchají na obřad vysvěcení, ale objeví se Greg a Paul a chtějí svého bratra zabít, protože se obrátil proti nim. Nedopatřením se ale Greg a Paul zabijí navzájem.
Brandan je vysvěcen, Andy je spokojený, protože se otec Austin se uzdravil a sestry nejdou nikam jinam než do Quake oslavit své další vítězství.

Hudba v epizoděvložit další píseň

A Charming Spell (Splashdown)

Pohled na San Francisco po úvodní znělce.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Phoebe: (na Piper) Je to jen nevinný cvičení. Co se může stát špatného? Jen… až půjdeš do kláštera, budeš mít lepší fyzičku.
Prue: (na Brandona) Takže budeš spát u mě v pokoji.
Brandon: Proč?
Prue: Protože Phoebe kope.
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Darryl Morris
Andy Trudeau
Vedlejší postavy
Brendan Rowe
otec Austin
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKdyž se zlo mění v dobro
Původní názevWhen Bad Warlocks Go Good
Rok natočení1999
Premiéra28. dubna 1999
Česká premiéra27. listopadu 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody