plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 7×06 – Když vyjde modrý měsíc (Once In A Blue Moon)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Piper, Phoebe i Paige na tom nejsou moc dobře. Mezitím na obloze začal svítit nádherný modrý měsíc. V tu samou dobu někdo ovšem velice brutálně zabíjí světlonoše. Vypadá to, že jim ubližuje nějaké zvíře. Původ tohoto zvířete se však zdá být nadpřirozený.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Piper, Phoebe i Paige prožívají špatné období. Jsou pořád nervózní, Piper vybuchuje elektrické spotřebiče, Phoebe má podivné sny a je nešťastná, protože se Leslie stěhuje a Paige se přenáší, kdykoliv ji něco vyleká - což se stává často.
Starší se mezitím rozhodnou, že sestrám přidělí jiného světlonoše. Den před jeho nástupem ho ovšem napadnou tři monstra. V tu dobu už svítí modrý měsíc. Protože byl Leo poslední, kdo napadeného světlonoše viděl, Starší ho podezírají, že to byl on. Piper se ho proto snaží všemožně bránit.
Brody mezitím varuje Paige, že oni - Avataři přicházejí.
Lea pořád pronásledují ty zelené hlavy.
Sestry se rozhodnou dokázat Leovu nevinu v tom útoku, a to tak, že Lea pošlou do Školy magie a mezitím si k sobě pozvou jiného světlonoše jako návnadu. Když modrý měsíc vyjde, objeví se tam ty tři bestie. Problém je v tom, že ty bestie jsou Piper, Phoebe a Paige, které se při východu měsíce proměnily. Světlonoši se naštěstí podaří ty tři uvěznit do klece z krystalů. Když si sestry ráno uvědomí, že ta zvířata jsou ony a dost je to vyděsí. Rozhodnou se ale, že to Starším neřeknou. Leo je však zproštěn viny.
Paige zjišťuje informace o té nové hrozbě, před kterou jí Brody varoval, ten o nich ovšem moc neví. Ví jen to, že mu zabili rodiče a že to jsou nebezpečná stvoření, kterým jde jen o moc.
Lea poté posedne démon, kterého o tom přesvědčily ty podivné hlavy. Ten pak jako posedlý jde do Školy magie a zaútočí na Starší. Sestrám se podaří dostat démona z Lea pryč, ale Starším je jedno, že Leo za to nemohl. V tu dobu ovšem znovu vychází modrý měsíc, sestry se změní v monstra a napadnou Starší, těm se naštěstí podaří se ubránit. A tak zjišťují, kdo vězí za těmi útoky a chtějí, aby sestry ve Škole zůstaly. Sestry ovšem zjistí, že za jejich přeměnu může modrý měsíc a ten vyjde znovu až za 50 let, takže nejsou nebezpečné.
Poté pronásledují démona, který Lea posedl, aby zjistily, kdo jsou ty hlavy. Ovšem jen co ho objeví, ty podivné hlavy ho zničí. Piper dojde, že ty hlavy jdou po Leovi.
Phoebe se loučí s Lesliem a děkuje mu, že díky němu už zase věří v lásku. Paige řekne Brodymu o těch hlavách a o démonovi, který posedl Lea. Ten ovšem neví, co si o tom myslet. Leo řekne Piper, že do domu se vrátí až poté, co zjistí, co po něm ty hlavy chtějí.

Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Paige Matthews
Leo Wyatt
Vedlejší postavy
Avatar Alpha
Leslie St. Claire
Avatarská kreatura hlavy
Kyle Brody
Avatar Beta
Avatar Gamma
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKdyž vyjde modrý měsíc
Původní názevOnce In A Blue Moon
Rok natočení2004
Premiéra17. října 2004
Česká premiéra18. prosince 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody