plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 1×19 – Naslepo (Out of Sight)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Před zraky Prue unesl v parku malého chlapce podivný démon. Prue se mu v tom snažila zabránit, ale byla tak zaskočena svou novou schopností, hýbat předměty pouhým pohybem rukou, že jí démon i s chlapcem utekl.
Naneštěstí ji při používání schopnosti viděl jeden vlezlý novinář a teď se snaží její schopnosti zdokumentovat, aby o tom mohl dát vědět světu. Phoebe navštíví slepého muže, který byl před mnoha lety unesen stejným způsobem jako onen malý chlapec a dozví se, že na jeho záchranu už nezbývá moc času...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Sestry pomohly své kamarádce Dee uspořádat narozeninovou oslavu pro jejího syna Davida. Zatímco si ostatní děti hrají, David jde do křoví najít zakutálený míč a přepadne ho podivný démon s bílou kůží a holou hlavou.
Prue, která musí jít do práce, při odchodu uvidí, jak se démon pokouší Davida unést a chce zasáhnout, ale stane se něco nečekaného - poprvé použije své schopnosti pomocí pohybu ruky. Prue je zmatená a než se vzpamatuje, démon i s chlapcem zmizí. Naneštěstí viděl celou "záchranou akci" i jeden novinář, který si byl v parku zaběhat.
V domě Halliwellů se Piper snaží najít něco v Knize stínů, ale neúspěšně. Naproti tomu má Phoebe více štěstí, na internetu najde, že před dvaceti lety byli uneseni dva malí chlapci ze stejného místa jako David. Jeden se už nikdy nenašel, ale ten druhý, Brent Miller, ano. Háček je v tom, že oslepl.
Za Prue do práce přichází Eric, novinář, který v parku viděl co se stalo a chce si s Prue promluvit. Prue mu sice vše popře, ale Eric jí oznámí, že článek o jejích schopnostech vyjde tak jako tak. Mezitím jde Phoebe za Brentem a začne se ho vyptávat na jeho únos, sice jí toho moc neřekne, ale dozví se, že to má mimo jiné něco společného s aurami. Podle toho se pak Phoebe a Piper podaří najít informace v Knize stínů. Zjistí, že Davida unesli démoni hrůzohlavové, zvaní též Grimlokové, kteří dokážou poznat dobrého člověka podle jeho aury a pak ho zabijí tím, že ho skrz jeho auru uškrtí. Navíc zjistí, že Davida a ještě jednoho chlapce unesli, jelikož potřebují jejich zrak.
Domů přichází Prue a oznamuje svým sestrám, že mají problém jménem Eric Lohman a že tajemství jejich moci je ohroženo. Phoebe jde ještě jednou za Brentem a když se ho dotkne, má vidinu minulosti. Když Brentovi řekne, co viděla, Brent se rozpomene na více detailů a díky tomu Phoebe najde vchod do odpadních stok, který je poblíž doupěte Grimloků.
Piper a Phoebe jdou do odpadní stoky a Prue mezitím připravuje výtažek z hadího kořene na zničení hrůzohlavů. Když ho dokončí, chce odjet svým autem, ale zjistí, že Lohman, který je už nějakou dobu sledoval a hlídkoval před jejich domem, si s autem trošku pohrál a Prue mu musí slíbit, že ho vezme s sebou, aby dal auto zase do pořádku.
Lohman měl počkat před vchodem do stoky, ale neposlechl a šel jednat na vlastní pěst, chtěl natočit, jak sestry malé chlapce zachraňují, ale jeden z Grimloků ho napadne a zlomí mu vaz.
Na místo přijíždí i Andy, který byl za Brentem a od něj zjistil, kde nejspíš sestry budou. Je také napaden, ale naštěstí se tam objeví Prue a démona odhodí - Andy se konečně dozvěděl, co před ním tak dlouho tajila. S pomocí lektvaru jsou pak oba Grimlokové zničeni a chlapcům a dokonce i Brentovi se vrátí zrak.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Hermes Bird (Remy Zero)

Pohled na San Francisco po úvodní znělce.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Phoebe: (o rozchodu s Joshem) Škoda… měl moc hezkej zadek.
Andy: Nenechám vás tady samotný.
Prue: (vyhrožuje) Mám snad na tebe užít svojí sílu?
Andy: Sejdeme se nahoře.
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Darryl Morris
Andy Trudeau
Vedlejší postavy
Brent Miller
Eric Lohman
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNaslepo
Původní názevOut of Sight
Rok natočení1999
Premiéra5. května 1999
Česká premiéra28. listopadu 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody