plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 1×09 – Návrat čarodějky (The Witch Is Back)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V sedmnácti zakladatelka čarodějné linie Halliwelových - Melinda Warrenová - zakleje čaroděje, který zneužil její lásku do medailonku. O tři století později se medailonek objeví v Bucklandu a Prue omylem čaroděje vypustí na svobodu. Čaroděj se ze samé vděčnosti pokouší sestry zabít a přivlastnit si jejich síly, jediná možnost jak se zachránit spočívá v přivolání Melindy...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Rok 1692, Salem. Muž jménem Matthew Tate, zaklínač, jde do věznice za čarodějkou Melindou Warrenovou. Ta mu vrátí zpět jeho medailon a on ho otevře, aniž by tušil, že je v něm ukryto kouzlo a Melinda si jím bere zpět schopnosti, které jí Matthew ukradl a přitom ho uzavře dovnitř medailonu. Pak je Melinda upálena za čarodějnictví.
V roce 1998 Prue v Bucklandu dostane novou sbírku vykopávek a mezi nimi je i onen medailon. Prue ho otevře a zaklínače vypustí ven. Ten jí řekne, že musí být potomek Melindy Warrenové, protože jen ti mohou medajlon otevřít. Prue ho hodí proti zdi,ale to neměla dělat, protože Metthew teď získal její moc a už na něj neučinkuje. Chce po Prue i zbylé dvě síly, ale zjistí, že Prue je nemá. Vyskočí oknem, dopadne na zem nezraněn a jde pryč. Phoebe a Piper jsou v kuchyni, kde je taky Leo. Přichází Prue a zavolá sestry nahoru na půdu, kde jim řekne, co se stalo. Phoebe se dotkne medailonu, který Prue přinesla a má vizi z minulosti, jak Melinda zaklela Metthewa dovnitř. Matthew zatím zabíjí všechny Halliwelly v okolí. Přitom potká Rexe a Hannah, zaklínačské kolegy Prue z Bucklandu, kteří ho vezmou k sobě. Sestry neví jak se Matthewa zbavit a rozhodnou se, že přivolají Mellindu Warrenovou, první čarodějku z jejich linie. Byliny, svíčky a pár kapek krve stačí k tomu, aby přivolali Melindu, která se nezjeví jako duch, ale v tělesné podobě. Melinda zjišťuje jak se vše od jejích dob změnilo, oblečení, přístroje a taky Kniha stínů.
Sestry s Melindou se dívají do knihy a najdou kletbu na Matthewa. Prue se vydává pro peří do muzea, kde dřív pracovala. Piper s Phoebe jedou do Quake pro byliny, které jim na kletbu scházejí. Melinda zůstává doma. Rex a Hannah oblečou Metthewa do normálního oblečení a dají mu taky zbraň. Metthew s Hannah odjíždí do Quake, kde si jde pro Pipeřinu moc. Piper se jde vymluvit za šéfem, že je nemocná a potřebuje jít domů, zatímco Phoebe je v kuchyni a bere bylinky, co potřebuje. Překvapí ji tam Metthew a dotkne se jí. Tím vyvolá předtuchu, kterou uvidí i on - uvidí Melindu. Metthew zmizí a přijde Piper a pomůže Phoebe vstát. Prue vychází z muzea s pírkem v ruce, ale netuší, že ji sleduje Andy, který vyšetřuje incident, který se stal v Prueině kanceláři s Metthewem. Zastaví ji a musí si s ním sednout do auta, kde ji Andy vyslýchá. Prue použije svou moc a vypustí na Andyho airback, čímž ho zdrží a může ujet. Metthew zatím stihl "navštívit" Melindu, která je v domě sama. Vyhrožuje jí, že zabije sestry, když mu neřekne, kde je Prue. Melinda si vymyslí, že je Prue v zoo, o které předtím sestry mluvily.
Potom přijede domů Piper s Phoebe a jdou vařit lektvar. Už jim chybí jen pírko. Zjeví se tam Metthew a svou nově nabytou mocí si přitáhne Piper a míří na ni zbraní. Přichází Prue a Metthewa zavalí židlí. Hodí do lektvaru pírko a Piper může Metthewa konečně zmrazit. Pak Melinda řekne kouzlo a zakleje ho zpátky do medailonu. Sestry se s Melindou rozloučí a kouzlem ji pošlou zpět.

Hudba v epizoděvložit další píseň

In The Air Tonight (Holly McNarland)

Pohled na San Francisco po úvodní znělce.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Melinda: Jak si udržujete nohy v teple?
Prue: Pijeme kávu.
Melinda: Která ovce má takovou jemnou vlnu?
Phoebe: Syntetická.
Phoebe: Jak je vůbec možný, že jsem jediná z týhle rodiny, kdo zdědil gen - riskuj co se dá.
Piper: Pravděpodobně proto, že tvůj vlastní gen se jmenuje: své záležitosti nikdy neřeším.
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Darryl Morris
Andy Trudeau
Vedlejší postavy
Hannah Webster
Rex Buckland
Melinda Warennová
Matthew Tate
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNávrat čarodějky
Původní názevThe Witch Is Back
Rok natočení1998
Premiéra16. prosince 1998
Česká premiéra13. listopadu 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody