plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 3×05 – Neviditelný (Sight Unseen)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Phoebe a Piper si dělají starosti o Prue, která si vzala do hlavy, že někdo z démonů chce zlikvidovat jejich rodinu. Když se jednoho dne vrátí domů, zjistí, že se do něj někdo vloupal a okamžitě začne věřit, že po nich opravdu někdo jde...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Piper a Phoebe jsou v klubu a dělají si starosti o Prue, která je v poslední době posedlá myšlenkou, že po nich jde nějaký démon, kterého vyslala Triáda.
Prue chce doma připravit past na démona. Když však přijede, zjistí, že domovní dveře jsou otevřené, uvnitř je nepořádek a když vejde, je někým napadena. Prue však použije svou moc a útočníka vyhodí ven z okna.
Sestry zavolají Darryla, aby prověřil všechny stopy, včetně otisků, které našel. Samy se pak nemohou shodnout, zda se do domu vloupal smrtelník nebo démon. Mezitím si Triáda povolá Cola, aby mu oznámila, že vzhledem k jeho neúspěchům mu byl povolán na pomoc další démon, Troxa, který se umí učinit neviditelným.
Ve stejné chvíli Troxa přichází do domu a najde spící Prue, která usnula nad Knihou Stínů, když se snažila zjistit nějaké další informace o tom, kdo po nich jde. Troxa vezme polštář a chce Prue udusit, ta se však včas probudí a svou silou ho odhodí. Vše pak řekne svým sestrám, ale ty si myslí, že je paranoidní. Druhý den ráno Prue zjistí, že chybí její blůza pro štěstí a babiččin náhrdelník a myslí si, že věci mohl ukrást démon kvůli nějakým rituálům. Phoebe však ale zastává názor, že je to práce smrtelníka.
Přichází Darryl, aby sestrám oznámil, že otisky, které našel nejsou nikde evidované a když se dozví o chybějících věcech, vyřkne myšlenku, že oním pachatelem by mohl být nějaký fetišista.
Phoebe a Piper jsou v klubu a povídají si, o něco později přichází Prue, která působí velice spokojeně. Když se sestry vyptávají na tu nenadálou změnu v její náladě, Prue jim vysvětlí, že začarovala sadu sideritových krystalů, které teď mají působit jako past na démona, který by šel po Knize Stínů, jenž je použita jako návnada.
Mezitím se Cole vloupe do domu, otevře všechna okna a vypne klimatizaci. Zná totiž Troxovu slabinu - na chladu se částečně uviditelní. Pak jde na půdu a když se přiblíží ke Knize Stínů, je lapen do Prueiny pasti.
Prue pozná, že její past zabrala, protože u sebe měla jeden krystal sideritu a ten začal světélkovat. Hned proto zalarmuje své sestry a všechna společně běží domů. Na půdě najdou Cola v bezvědomí a chyceného v pasti. Cole se pak ze všeho vylže a odejde pryč. Phoebe pak Prue osočí, že už se z té honby na démony dočista zbláznila. Sestry jsou pak utvrzeny v tom, že za vloupáním stojí nějaký člověk, když najdou krabici s květinami pro Prue. Když krabici otevřou, kromě květin tu naleznou i červi, housenky a podobnou havěť. Tato událost už přesvědčí i Piper, že tentokrát po nich jde smrtelník.
Piper a Phoebe jsou v obýváku a zavírají všechna otevřená okna a mezitím do domu přichází i zneviditelněný Troxa, který jde rovnou na půdu, kde je Prue. Chce ji napadnout, ale kvůli chladu je částečně zviditelněný a Prue ho tak včas stihne odhodit. Chvíli se pak společně perou a Prue ho nakonec hodí do oné krystalové pasti, kde byl před tím uvězněn Cole. V tu chvíli na půdu přiběhnou i zbylé sestry a sledují, jak se Prue snaží Troxu vyslýchat. Jediné, co však zjistí je, že Triáda po nich jde a že vyslala ještě nějakého démona jménem Baltazar. Víc se sestry nedozví, protože Troxa ve chvíli, kdy vysloví Baltazarovo jméno, shoří v plamenech, protože Triáda tak chtěla zabránit, aby toho řekl ještě víc.
Piper a Phoebe si pak jdou odpočinout, ale Prue musí ještě vyvolat pár fotek. Když je vyvolává, všimne si, že na nově vzniklých fotkách se objevuje její maličkost. V tu chvíli ji někdo napadne zezadu a namočí ji obličej ve vývojce, čímž ji částečně oslepí.
Ráno pak Piper a Phoebe odchází z domu, aniž by některá z nich tušila, že Prue je ve sklepě přivázaná k židli a že je její život v ohrožení.
Prue se pomalu probudí z omráčení a podle hlasu pozná, že útočník byla Abbey, barmanka z klubu P3. Abbey se totiž zalíbil život Prue a chtěla si ho proto jednoduše přivlastnit, navíc to byla ona, kdo se vloupal do domu a ukradl náhrdelník a blůzu a také to byla právě ona, kdo poslal ony růže. Abbey se nakonec rozhodne, že k dokončení jejího plánu je třeba Prue zabít. Prue se však podaří díky její moci uvolnit z provazu, utéct ze sklepa a schovat se v šatníku u vchodu.
Piper s Phoebe přichází do P3, kde zrovna zvoní telefon. Je to Morris, který jim oznámí, že ony otisky, které byly nalezeny v jejich domě po prvním vloupání patří Abbey. Sestry jdou proto okamžitě prohledat její šatní skříňku a obsah, který tu najdou je zcela přesvědčí, že Abbey je vyšinutá a že Prue je ve vážném nebezpečí. Phoebe má vidění, jak je Prue zastřelena. Naštěstí se vrátí do domu včas a Prue zachrání.

Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Leo Wyatt
Darryl Morris
Cole Turner
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNeviditelný
Původní názevSight Unseen
Rok natočení2000
Premiéra2. listopadu 2000
Česká premiéra21. dubna 2004
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody