plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 2×08 – P3 H2O
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Prue během tradiční návštěvy jezera, kde se utopila její matka, zpozoruje topícího se muže, kterému se převrhla loďka. Chce mu pomoci, ale zabrání jí v tom jakýsi podivný chlapík s tím, že už je pozdě. Prue se s tím svěří svým sestrám a ty jedou jezero prozkoumat. Zjistí, že onen podivný chlapík byl světlonošem jejich matky a že démon, který ji zabil v jezeře stále ještě žije...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Poněkud morbidní tradicí Prue se staly pravidelné návštěvy jezera, kde se utopila její matka a právě při jedné z jejich návštěv, kdy si vybavuje bolestné vzpomínky na tragickou událost, je vyrušena křikem o pomoc topícího se člověka. Běží mu na pomoc, ale zastaví jí nějaký postarší muž se slovy, že si ho to už vzalo.
Prue se pak doma svěří sestrám s tím, co viděla a přemluví je, aby se všechny pustily do pátrání. Její obavy jsou o to větší, jelikož věří, že za smrt toho člověka může démon a navíc letní tábor, umístěný vedle jezera, má být znovu otevřen.
Sestry zajdou za paní Johnsonovou, ženou, které tábor patří. Ta je ujistí, že tábor kvůli dalšímu případu utopení otevírat nebude. Sestry se začnou vyptávat na podivína, se kterým se setkala Prue a dozví se, že jde o jakéhosi Sama, záhadného muže o kterém nikdo v podstatě nic neví. Rozhodnou se tedy, že ho navštíví. Rozloučí se s paní Johnsonovou a odchází do Samova "doupěte."
Netuší však, že zatímco prohlížejí Samovy věci, vodní démon si vybere další oběž, tentokrát paní Johnsonovou. Sestry prohledávají Samovy věci a najdou i fotku své matky. Nechápou co se tu vlastně děje, ale objeví se Leo a vysvětlí jim, že Sam byl světlonoš jejich matky, ale když umřela, ztratil svou moc a je z něj smrtelník, protože prohrál boj s démonem.
Když jim Leo řekne vše, opět zmizí a v tu chvíli sestry uslyší zoufalé volání topící se paní Johnsonové. Chtějí pomoci, ale opět se objevuje Sam, který jim v tom zabrání, protože jak se později ukáže, žena už byla dávno mrtvá a démon si jen propůjčil její tělo. Sam začne sestrám rozmlouvat jejich záměr démona zničit, ale ony jsou více než neoblomné. Sam proto na čarodějky použije kouzelný prach, s jehož pomocí jim vymaže paměž na uplynulý den.
Druhý den ráno jsou sestry jako o omámené, Piper navíc dostala ošklivou vyrážku a také si nevzpomínají na nic z minulého dne. Objeví se Leo a varuje své chráněnkyně, že tábor nakonec zrušen nebyl. Sestry nechápou o čem to vlastně Leo mluví, ale nakonec si vzpomenou. Piper kvůli vyrážce zůstává doma a do tábora k jezeru se vydává jen Prue a Phoebe.
Do tábora už dorazily i děti a Phoebe se rozhodne použít kouzelný prach, aby jim zabránila jít do vody.
Mezitím jsou Piper s Leem doma. Piper najde dopisy, které vzala u Sama a na které si před tím kvůli účinku prachu nevzpomněla. Když si je oba přečtou, zjistí, že Patty a Sam se milovali. Leo se pak s Piper teleportuje k jezeru, aby vše řekli Phoebe i Prue. Prue se nakonec rozhodne, že to ona démona zničí a že ho zničí stejným způsobem jako její matka - za použití elektřiny. Vše se však zvrtne. Prue je ve vážném ohrožení života a Sam se rozhodne obětovat svůj život, aby jí zachránil. Démon je konečně zničen, ale Sam umírá a pro jeho duši si přichází duch Patty.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Angels Would Fall (Melissa Etheridge)

Scéna po úvodní znělce.

I Love You (Sarah McLachlan)

Závěrečná scéna, kde se Leo a Piper rozcházejí.
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Leo Wyatt
Vedlejší postavy
Dan Gordon
Jack Sheridan
Patty Halliwellová - máma
Sam Wilder
paní Johnsonová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevP3 H2O
Původní názevP3 H2O
Rok natočení1999
Premiéra9. prosince 1999
Česká premiéra6. září 2002
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody