plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 3×01 – Po líbánkách (The Honeymoon's Over)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Prue a Phoebe zachrání v poslední chvíli Darryla před mocnou bytostí známou jako strážce. Mimo to se setkávají s Colem Turnerem - asistentem místního prokurátora, před kterým se musejí mít na pozoru. Sestry se také bojí o Piper, která už je s Leem u světlonošů po několik měsíců...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Phoebe si stěžuje, že Piper je pryč s Leem a jim nechala všechnu práci. Phoebe se bojí,že se Piper a Leo nemusí vrátit. Prue ji uklidní a pak jí řekne svoje obavy - ne protože se nechce vrátit,ale protože ji Starší nechtějí pustit.
Zavolá jim Darryl,který si myslí že vrah který zabíjí lidi a píše jim nějaké znaky na čela je démon. Prue najde v Knize Stínu Runu, démona, který ochraňuje zlé smrtelníky za duše nevinných obětí. Prue varuje Darryla (Runa je oblečený v černé košili a kožených kalhotách), aby po démonovi nešel. Darryl to samozřejmě ignoruje a jde zaklepat na dveře za kterými může být ukryt vrah. Zatím se jiný vrah připravuje na další obět - jde po jedné dívce a místo toho, aby jí bodl, jí nakreslí na čelo nějaký znak. K její duši přijde démon v černém a vypadá to že není tak nevinná, jak by potřeboval. Démon jde k Darrylovi který je v bezvědomí a v tom přijde Phoebe a Prue. Prue běží za vrahem (ale ten uteče), pak se vrací a porazí démona.
Zotavený Darryl děkuje Prue a Phoebe za zastavení vraha. Po vyřešení problémů Darryl naléhá, aby sestry vypovídaly u soudu. Ale sestry nechtějí, protože k zastavení vraha použily kouzlo a mohly by z toho být nepříjemnosti. Otevřou se dveře a my se seznámíme se zástupcem okresního prokurátora Colem Turnerem.
Cole Turner žádá sestry o vražednou zbraň Athame, což je v okultismu používaná dýka. Soud začíná... žádná vražedná zbraň... poplatky vynechané... obviněný propuštěn.
Sestry se snaží usvědčit vraha Emilia. Prue neví jestli obžalovaný je smrtelník nebo démon a Phoebe přemýšlí o Colovi. Pak se objeví Piper a Leo. Piper jej zmrazí a uteče. Leo za chvíli rozmrzne a Phoebe si mu začne stěžovat. Prue přerušuje Lea a chce vědět, jestli by jim mohl pomoct. Leo se přenese pryč a Phoebe si stěžuje Prue, že mu nestihla říct vše.
Prue si stěžuje Piper s různými věcmi. Řekne jí že byla pryč měsíc a měli o ní starost. Ale Piper to mezitím přišlo jako den. A řekne Prue, že Starší jim nechtějí dovolit být spolu a tak se musí rozdělit nebo odloučit.
Phoebe se prochází a když tu k ní přistoupí Cole a ptá se, jestli neví něco bližšího o tom případu. Řekne jí, že je dobrá osoba a že má udělat správnou věc. Phoebe se však vyhýbá odpovědi, a tak jí dá svůj telefon. Cole je na odchodu a Phoebe má předtuchu, ve které vidí Emilia jak Colea zabíjí.
Phoebe přijde a řekne sestrám co viděla v předtuše.
Vrah Emilio žádá o ochranu od soudce. Soudce mu nařídí starat se o žalobce, kterým je Cole.
Cole mluví s Darrylem a chce z něj dostat co ví o tom případu, ale ten mu řekne: ''To, co vy podezříváte to není, a nechte mě dělat svou práci, možná vám mohu pomoci to najít.
Phoebe volá Colevi a chce ho varovat, ten jí však řekne, že jí zavolá z auta a telefon vypne.
Cole jde sámdo garáží. Vrah Emilio je schován za sloupem a napadne ho. Chce jej zabít, ale Prue a Phoebe tam přijedou a napadnou Emilia. Phoebe před jeho výpadem vyskočí a vzlétne do vzduchu. Konečně získala aktivní moc - levitaci. Poté sestry konečně Emilia porazí.
Piper slyší z koupelny hlas. Je to Leo, který si svičí řeč na požádání o Pipeřinu ruku. Leo jí řekne, aby si manželství nechala projít hlavou a v klidu se rozhodla. Piper si stěžuje, že Leo se pokouší manželstvím řešit problém a ne lásku.
Piper leží v posteli.Prue a Phoebe jdou do pokoje a Piper jim řekne o Leově nabídce. Sestry jí blahopřejí dokud jim neřekne, že z toho není moc nadšená. Sestry se jí snaží utěšit, když v tom se Leo přenese do domu kvůli informacím o strážcích. Dívkám se zdá, že jde o démonické spiknutí v soudní síni. Dohadují se o tom, jaký démon by v tom mohl mít prsty a pak sestavují plán jak na něj.
Podle plánu má Piper zmrazit čas, což jim má umožnit najít démona. Sestry vstoupí a sednou si. Piper vše zmrazí, ale znehybní tak jen Lea, Darryla a Colea. Soudce, soudní ochranka a prostě všichni ostatní jsou démoni nebo lidé se strážci. Pak propuká boj, ve kterém dívky uspí všechny útočníky do bezvědomí. Ukáže se, že démon je soudce a všichni ostatní jsou jen chránění strážci. Soudce je k sobě totiž přivolá a pokusí se zmizet v místnosti za soudní síní. Čarodějky jdou za ním. V místnosti však najdou soudce už téměř uhořelého.
Byl to Cole, který zmražení jen předstíral, démonicky se přemístil a soudce zabil. Poté se vrátil na své původní místo. Sestry nic nepostřehly.
Cole mizí znovu do soudní síně k jeho zmrzlé póze. Sestry spěchají do soudní síně a zajímají se co řeknou Colovi. Phoebe vezme policejní obušek a praští Cola přes hlavu a ten padá na zem. Phoebe mu pomáhá se zvednout, vysvětlí mu že Emilio se pokusil a všichni ostatní v soudní síni mu v tom pomáhali, kromě Darryla, kterému se podařilo útěku zabránit.
Phoebe a Cole se na sebe dívají.
Bare Naked Ladies hrají a Piper přemýšlí a popíjí martini, vypadá při tom velmi pěkně a ustaraně. Prue a Phoebe jdou do vnitř. Phoebe mluví o Colovi a Piper vyjádří znepokojení, protože je návladní a může je obhalit. Leo vstoupí. Piper k němu spěchá a řekne mu, že se za něj provdá.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Pinch Me (Barenaked Ladies)

Kapela hrající v klubu.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Piper: Co sis udělala s vlasy?
Phoebe: Promiňte. My se známe?
Darryl: Musíte vypovídat popravdě.
Phoebe: Popravdě lhát.
Darryl: No ták.
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Leo Wyatt
Darryl Morris
Cole Turner
Vedlejší postavy
Emilio Smith
Judge William Hamilton
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPo líbánkách
Původní názevThe Honeymoon's Over
Rok natočení2000
Premiéra5. října 2000
Česká premiéra15. dubna 2004
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody