plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 1×08 – Pohled z budoucnosti (The Truth Is Out There... And It Hurts)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Phoebe ve své vizi uvidí podivného chlapíka, který zabije na parkovišti mladou ženu. Prue se trápí kvůli tomu, že musí Andymu lhát, a tak se rozhodne seslat kouzlo, které všechny osoby kterých se zeptá přinutí říkat pravdu, ovšem to účinkuje i na zbylé dvě sestry. Phoebe při návštěvě Bucklandu potká ženu ze svého vidění a spolu s ní i muže, který se jí pokusí zabít...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na parkovišti je zabit doktor Mitchel nějakým mužem, který mu vypálí díru do čela. Mezitím se sestry chystají jít do kina, ale Piper má telefonát, že se musí vrátit do práce. Prue a Phoebe na Piper naléhají, aby si vzala volno, protože se Piper v poslední době příliš přepíná. Piper je však neposlechne a do práce přece jen jde. Phoebe se rozhodne, že svou cestu půjde doprovodit k autu a cestou nechtěně vrazí do muže, který zabil doktora Mitchela. Má předtuchu, ve které vidí, jak někdo zabije mladou ženu. V tu chvíli sestry uslyší sirény policejních aut rozběhnou se na místo činu, kde vidí mrtvého doktora. Phoebe si uvědomí, že viděla příští vraždu, a že jí musí zabránit.
Druhý den ráno se Phoebe trápí tím, jak zjistit, kdo je ta žena z jejího vidění a kdo se jí snaží zabít. Snaží se přesvědčit Prue, aby šla za Andym a zjistila co ví, ale Prue má strach, protože se před nedávnem málem rozešli. Když Phoebe odejde, Prue jde na půdu a snaží se najít nějaké informace v Knize stínů, kniha však několikrát sama od sebe začne pohybovat listy a vždy se zastaví na straně s Kouzlem pravdy, ale Prue to ignoruje a raději odchází do práce, kam za ní přichází Phoebe. Phoebe vidí, že Prue je kvůli Andymu smutná a poradí ji, aby už Andymu konečně řekla, že je čarodějka. Prue se proto rozhodne použít kouzlo pravdy, aby se, až Andymu řekne o sobě pravdu, dozvěděla, co si o tom Andy skutečně myslí. Ve chvíli, kdy kouzlo pronáší, jsou v domě i její sestry, takže kouzlo účinkuje i na ně. Mezitím je zabit další člověk - laborant Alex a opět tím, že je mu vypálena díra do čela.
Další den ráno si Phoebe a Piper uvědomí, že není vše v pořádku, nedokážou totiž lhát. Prue je tedy nucena jim říci, že použila Kouzlo pravdy a to znamená, že každý jim bude muset popravdě odpovídat, ale i ony musí říkat pravdu a také jim řekne, že kouzlo bude účinkovat do večera do osmi hodin. Phoebe toho využije a jde za Andym, aby z něj vytáhla nějaké informace o podivných vraždách a mohla tak najít tu ženu ze svého vidění i jejího budoucího vraha. Ani Piper nezahálí a kouzla využije, aby zjistila, co si o ní myslí Leo. Dozví se, že se mu líbí a dají si společně první polibek. Mezitím přichází Phoebe za Prue do práce a chce jí říct vše, co zjistila od Andyho. Ve chvíli, kdy kolem ní prochází svačinářka Tania, má Phoebe to samé vidění o ženě a její vraždě. Uvědomí si, že hledá právě Taniu, která však už nastoupila do výtahu odjela. Phoebe použije schody a vyběhne ven zrovna, když je Tania napadena. Phoebe jí však zachrání a odveze Taniu k nim do domu. Tam jí vysvětluje, co to vše znamená. Dívka jí však samozřejmě nevěří a chce odejít, ale nakonec přece jen uvěří a zůstane. Phoebe pak zavolá Piper, aby přišla, jenže její šéf ji nechce pustit a zahrne ji další prací. To už Piper nevydrží a konečně dá výpověď.
Za Prue přichází Andy. Prue mu ukáže svou moc a poví mu, že je čarodějka. Andy netuší co na to říct a chce chvíli času na rozmyšlenou.
Tania je stále u sester Halliwellových. Phoebe se jí dotkne a má vidění, že Tania bude mít dítě. Konečně si uvědomí o co tu jde - démon, který vraždí vypálením díry do hlavy je z budoucnosti a nechce zabít Taniu, ale její dítě. Také si najednou uvědomí, že ji démon viděl s Prue a že je její sestra tudíž v nebezpečí. A má pravdu, Prue je jako vždy v práci pozdě do večera, kdy už tam skoro nikdo jiný není. Přichází za ní démon a chce jí napadnout, Prue však použije svou moc, aby mohla utéct. Doběhne až do skladiště, kde se schová, jenže démon ji najde. Prue využije kouzla pravdy a dozví se více informací o jeho poslání. Démon je skutečně z budoucnosti a byl vyslán zpět, aby zabil několik lidí, kteří v budoucnu naleznou vakcínu proti démonům jako je on. Prue už má na kahánku, protože jí démon chytne a otevře své třetí oko, kterým vysílá paprsek, který vypaluje smrtící díru do čela. Naštěstí však přiběhne Piper a démona zmrazí a zvedne ze země tyč, kterou pak osvobodí Prue z démonova sevření. Démon se však najednou opět rozhýbe a obě sestry zpanikaří a vrazí mu tyč do jeho třetího oka, tím ho zabijí.
Prue pak spěchá za Andym, protože kouzlo už má brzo přestat působit. Zeptá se ho, co si o tom myslí, ale jeho odpověď není podle její představy, Andy se s tím totiž nedokáže smířit, protože chce normální život a ne démony. Ve chvíli, kdy to dořekne, odbije osmá hodina a kouzlo přestane působit. Tím však Andy a také všichni, kteří byli kouzlem ovlivněni ztratí vzpomínky na uplynulý den, všichni kromě sester. Nakonec se všechny tři opět sejdou v Quake. Protože paměž ztratil i Pipeřin šéf, nechápe, proč Piper nepracuje. Ona se rozhodne, že se do práce vrátí, ale tentokrát sebere všechnu odvahu a vynutí si vhodné pracovní podmínky.

Hudba v epizoděvložit další píseň

One More Murder (Better Than Ezra)

Scéna po úvodní znělce.

Love and Terror (Merril Bainbridge)

Závěrečná scéna epizody.
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Leo Wyatt
Darryl Morris
Andy Trudeau
Vedlejší postavy
Hannah Webster
Rex Buckland
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPohled z budoucnosti
Původní názevThe Truth Is Out There... And It Hurts
Rok natočení1998
Premiéra25. listopadu 1998
Česká premiéra10. listopadu 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody