Čarodějky

Čarodějky (Charmed) — 8. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Smrt jim sluší, část první

Zankou se rozhodl, že sestry oslabí, aby jim mohl ukrást Knihu stínů. Spojí se proto s alchymistou, který dokáže oživovat mrtvoly a udělat z nich zombie. Pošle na Phoebina spolužáka Tima démonického vraha a po jeho smrti ho vzkřísí, aby Phoebe strašil. Paige má novou svěřenkyni Joannu, kterou Zankou zabije a aby toho nebylo málo, vzkřísí také inspektora Reece Davidsona.

Phoebe se rozbilo auto, a tak si zavolala starého přítele Tima Crosse, který pracuje jako automechanik. Povídají si spolu a on ho během té doby opraví. Znenadání je však napadne démon v černém oděvu, drápne Tima do tváře a on upadne na zem. Phoebe s ním bojuje a nakonec ho zničí, ale to už je Tim mrtvý. V podkroví domu Halliwellových si povídá Piper s Phoebe o tom, co se jí dnes přihodilo. Phoebe si myslí, že je to její chyba, že Tima zabili, ale Piper jí říká, že to není pravda. Phoebe odchází a Piper chce jít hledat něco v Knize stínů, jenže jí to odhodí pryč. Ukazuje se totiž, že to nebyla Piper, ale přeměněný Zankou (démon, který chce zničit čarodějky).

V podsvětí se domlouvá Zankou ještě s jedním démonem ohledně toho, jak sestry zničit. Na policejní stanici se baví Darryl se Sheilou, protože měli jít do restaurace, ale Darryl nemůže. Musí vyřešit vraždu a Phoebe mu pomáhá. Sheila je smutná a zároveň i naštvaná, že jim to zase nevyšlo, protože buď je v práci nebo pomáhá sestrám.

V domě si Piper s Paige povídají o Timovi. Piper byla s Leem a dětmi venku a teď je s Wattem a Leem v zimní zahradě a poslouchají Paige, zatímco je Darryl s Phoebe u Timova těla, kde se Phoebe snaží dostat předtuchu. Timovo mrtvé tělo se škrábanci v obličeji jí ale dost sebralo a ona se nedokáže soustředit. Vidinu neobdržela, a tak raději odchází pryč. Darryl tedy zavře zip černého vaku, v němž je Tim uschován, nechá ho ležet na stolku a odchází za ní. U Timova těla se objeví Zankou s alchymistou. Zankou začne provádět obřad, a když je to nejdůležitější hotovo, odnesou ho sebou do posvětí. Phoebe telefonuje s Paige a Darryl jí na chodbě pozoruje - ví, že se trápí a mrzí ho to.

Paige je na párty se svojí novou svěřenkyní Joannou. Přichází tam Karl: Joannin přítel a říká jí, že nechce, aby se s Paige scházela. Karl chce, aby s ním Joanna šla domů a ona jako poslušná přítelkyně opravdu odchází. Paige tedy zůstává v P3 sama.
Je noc: Phoebe spí ve své posteli a má zlé sny. Převaluje se na posteli a najednou uvidí Tima, který ji napadne. Phoebe odběhne pro Piper s Leem, ale nikdo už tam není. Ráno si všichni povídají o té noční můře Phoebe.

V podsvětí se Zankou s alchymistou domlouvají na tom, jak ukrást sestrám Knihu stínů a přitom je zničit. Na polici si povídá inspektorka Sherridenová s Darrylem a říká mu, že někdo ukradl tělo Tima. Paige je u Joanny a přesvědčuje jí, že by měla Karla opustit. Bohužel, i když jí Joanna potřebuje, Paige musí jít za Piper, a tak říká Joanně, aby nikomu neotvírala dveře a hlavně ne Karlovi. Najednou se v bytě Joanny objeví Zankou v podobě Karla, pak se přemění v sám sebe a Joannu zabije. Phoebe je v práci a vyřizuje nějaké dopisy, když se za ní přenese Paige a začnou rozebírat situaci.

Zankou s alchymistou probudili z mrtvých inspektora Reece Davidsona a udělali z něj zombíka.
Piper, Paige a Phoebe jsou v kuchyni a vaří lektvar. Phoebe má pocit, že tu něco nehraje, a tak nutí Piper, aby dokázala, že je Piper. Během pár vět sestry pochopí, že žádná z nich není démon, který by se v jednu z nich transmorgrifikoval, ale přesto jde Phoebe raději do pokroví, aby prohledala Knihu stínů. Paige se jde kouknou na Joannu a když vejde do jejího bytu, zjišťuje, že je Joanna mrtvá. Zankou, který chtěl vidět její reakci je nesmírně potěšený, protože se Paige zhroutila. Padla na kolena, začala plakat a omlouvala se Joanně za to, že ji neochránila tak, jak jí slíbila. Sestry jsou tedy konečně oslabené, což Zankou potřeboval. Ještě ale není jeho dílo dokonáno: trpělivosti má víc než dost, a tak si ještě chvíli počká, než provede svůj další krok.

Piper si povídá s Paige a Leem doma a Phoebe je v podkroví, kde hledá informace v Knize stínů. Začne zívat, protože se v noci moc nevyspala a teď je ospalá, když zhasne světlo a ozve se nějaký zvuk. Phoebe je rázem vzhůru, protože tuší, že je někdo v podkroví s ní. Začne volat na sestry, ale ty se neozvou. Ze stínu vystupuje inspektor Davidson a sděluje jí, že chce zpět svůj život. Phoebe je z něj vyvedená, a tak z podkroví uteče a volá sestry o pomoc. Narazí na Piper a když jí sděluje, že je tu Reece a otáčí se, aby na něj ukázala, nikdo tam není. Piper na ní podezřele kouká a neví, jestli se jí to jen nezdálo, ale Phoebe přísahá, že tam byl.

Když jsou sestry pryč od Knihy stínů, Zankou toho využije a pokusí se ji ukrást, ale nepovede se mu to.
Sestry zavolají Paige, která se ptá, co se to děje, jelikož byla právě v Magické škole. Poví jí, že jí potřebují a přenesou se s ní do podsvětí, kde se setkávají se zombíky Timem, Reecem a Joannou. Přichází tam rovněž alchymista, který použije svou moc a zombíky pošle na sestry, které se s nim musí tím pádem chtě nechtě utkat. Naštěstí je porazí, jenže když se pak vracejí domů, zjišťují, že někdo ukradl Knihu stínů. Je to Zankou, který ji přenesl do posvětí a radostně si v ní listuje.

HUDBA V EPIZODĚ

San Francisco (Vanessa Carlton)

Začátek epizody.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Smrt jim sluší, část první
 • Death Becomes Them
 • 7. série, 21. epizoda (celkově 156. díl)
 • 15. května 2005
 • 2. ledna 2012
 • 2005
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt0539352/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Pukki
lukascoolarik
Nutrity