plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 1×14 – Tajemství (Secrets and Guys)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mladého čaroděje Maxe unesli dva mladíci, aby jim pomocí svých schopností pomáhal krást, ten však pomocí spiritistické desky kontaktuje Prue a požádá ji o pomoc. Mimo to Phoebe odhalí Leovu pravou totožnost...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dva mladí kluci unesou chlapce o kterém vědí, že má určité schopnosti. Chlapec pošle sestrám zprávu, že potřebuje pomoci. Setry ale nevědí, kde chlapec je.
Leo se zrovna vrátil do jejich domu, aby opravil ještě nějaké drobnosti. Phoebe Lea přistihne, jak opravuje lustr bez štaflí a tak zjistí jeho nadpřirozené schopnosti. Leo ji vysvětlí, že je jejich anděl a světlonoš, že je má chránit, než se naučí dobře ovládat své znovu získané síly čarodějek, no a že se zamiloval do Piper, ale nemůže s ní stále být, protože jako anděl má i povinnosti jinde. Phoebe musí slíbit, že jeho tajemství neprozradí, pro ostatní musí být obyčejný opravář.
Prue a Piper najdou otce chlapce a ten jim nakonec prozradí, že byl chlapec unesen. Phoebe má vidění, že je chlapec v nějaké dílně a Prue zjistí, že mladý soused chlapce dělá v autodílně. Zkusí to tam a má pravdu. Tento mladík s kamarádem unesli chlapce, aby jim se svými schopnosti pomohl vykrást banku - chlapec umí na dálku silou vůle zneškodnit, to jest zkratovat, bezpečnostní zařízení. I otec pak přijde do dílny, ale jeden z kluků ho postřelí. Mladíci vykrádají banku a Leo zatím uzdravuje otce, aby mohl své dítě chránit, než vyroste a naučí se své schopnosti užívat ve prospěch lidí.
V bance Prue a malý chlapec lupiče zneškodní. Leo opět musí narychlo Piper opustit, Phoebe vidí jak je Piper smutná a myslí si, že ji Leo nemá rád, nebo je nevěrný, Phoebe to nevydrží a řekne jí pravdu. Ale ani Piper ani Prue jí tuhle historku o světlonoši nevěří a jde jim jedním uchem tam a druhým uchem ven.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Shimmer (Fuel)

Pohled na San Francisco po úvodní znělce.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Phoebe: Snad už zapoměla, že jsem jí rozbila panenku....
Christina: Rozbila jsi mi panenku!!
Phoebe: (na Lea) Já a udržet tajemství?! Vítej, jsi na špatný adrese!
(Prue jde za Andym do kanceláře, aby jí pomohl najít Maxe, což je cizí kluk, který jí na spiritistické desce napsal o pomoc.)
Andy: Ty si myslíš, že někdo jménem Max, se zřejmě dostal do potíží, ale nevíš proč, nikdy jsi ho neviděla a nemáš ponětí, co je zač… Je to tak?
Leo: (nacvičuje s Phoebe) No… myslel jsem, že jí řeknu, jak moc ji miluju a jak strašně rád bych zůstal v San Franciscu, ale nejde to a nevím, jak dlouho budu muset být pracovně pryč.
Phoebe: Ne, ne, teď jsi jí právě řekl, jak hrozně rád by ses tu s ní vyspal, ale někde jinde máš bohužel ženu a děti. Zkus to ještě jednou.
Leo: Piper, ty víš že pro mě moc znamenáš, přál bych si, aby nám nikdy nic nestálo v cestě, ale stojí a nikoho to nemrzí víc než mě…
Phoebe: Překlad? Našel jsem někoho, koho mám mnohem radši.
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Leo Wyatt
Darryl Morris
Andy Trudeau
Vedlejší postavy
Max Franklin
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevTajemství
Původní názevSecrets and Guys
Rok natočení1999
Premiéra17. února 1999
Česká premiéra21. listopadu 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody