plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 4×14 – Tři podoby Phoebe (The Three Faces Of Phoebe)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Phoebe je z předsvatebních příprav hysterická a snaží se uklidnit tím, že sešle kouzlo, které jí má poradit, jestli si má Colea skutečně vzít. Kouzlo však účinkuje tak, že přivolá malou nevinnou a starou cynickou Phoebe. Mimo to, Cole nedokáže ovládat nárůst své nově nabyté démonické části a věštkyně jej připravuje na roli vládce podsvětí...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Phoebe váhá o své svatbě s Colem, který zrovna vede urputný boj se zlými silami Zdroje, které má v sobě.
Co je s Colem: Cole se ze všech sil snaží bojovat se silami Zdroje, které jsou v jeho nitru. Věštkyně se ho však neustále snaží přesvědčit, aby zlo nepřemáhal a přijal svůj nový osud. Avšak jen díky své lásce k Phoebe má Cole zatím dostatek síly bránit se. Navíc je varován, že jiný démon se pokusí získat uvolněné místo Zdroje. Kurzon, nepřítel Zdroje, se chce stát novým pánem, protože si myslí, že Zdroj je příliš zaostalý. Věštkyně řekne Colovi, že čarodějky jsou jediné, které mohou Kurzona porazit. Ačkoliv se zdá, že věštkyně je na Colově straně, řekne Kurzonovi, co musí udělat, aby se stal novým Zdrojem. Musí zničit čarodějku, ale už mu neřekne o sestrách. Věštkyně se stále snaží vnutit Colovi novou budoucnost, ale on si myslí, že jeho budoucností je život po boku Phoebe.
Co je s Phoebe: Piper poví Phoebe svůj názor na její svatbu s Colem. Phoebe neustále tápe a neví jak se má rozhodnout. Neustále si čte o Balthazarovi a to i přes to, že už dávno neexistuje. Nakonec se rozhodne použít kouzlo, aby získala odpověď na otázku, zda je správné vzít si Cola za manžela. Kouzlo má však nečekaný účinek - objeví se Phoebe z minulosti, malá holčička, a Phoebe z budoucnosti, stará babča. Stará Phoebe nechce té současné prozradit nic o Colově budoucnosti a ani, jestli je správné vdát se za něj, prý se musí rozhodnout sama a bez magie. Mladá Phoebe je vyděšená k smrti vším, co se děje kolem, protože nemá ponětí o co jde. Současná Phoebe se jí snaží uklidnit. Malá Phoebe neustále mluví o své sestře Prue a když se setká s Colem nazve ho princem. Mladá a stará Phoebe se nemohou vrátit zpět dokud ta nynější neposlechne hlas svého srdce a nerozhodne se.
Co je s Piper: Piper by ráda oslavila poražení Zdroje, ale nikdo na to nemá čas.
Co je s Paige: Paige se zdokonaluje v používání svých magických schopností a dosahuje výborných výsledků.
Jak to dopadne: Kurzon přichází do domu a ani Piper ani Paige ho nedokážou porazit. Věštkyně ho však nevarovala, že v domě bude více než jedna čarodějka a proto raději prozatím ustoupí. Když se opět vrátí, pokusí se zabít bezmocnou malou Phoebe. Cole však použije své nové síly a bodne Kurzona nožem. Podle krve na noži Kurzona pak najdou. Cole je přesvědčen, že ho věštkyně zradila, ale ona mu řekne, že jediné, co ho oddaluje od toho být novým Zdrojem jsou právě čarodějky. Když Cole a Kurzon znovu bojují, stará Phoebe se postaví mezi ně, aby odrazila útok Kurzona, je těžce raněna, dokonce natolik, že ani Leo už ji nedokáže vyléčit a ona pomalu, ale jistě umírá. Stará Phoebe té současné neřekne, zda by si Cola měla vzít a ona proto dospěje k názoru, že i kdyby měla být za Cola provdaná jen minutu, je to lepší než se stát zahořklou starou pannou. Stará Phoebe se obává, že když prozradí cokoliv z toho, co se stalo v budoucnosti, bude to mít neblahé následky, ale nakonec vše řekne - musela odvolat svatbu, když se dozvěděla, že Cole se stal Zdrojem a nezbývalo jí nic jiného, než ho zničit. Celý zbytek svého života pak přemýšlela, jak by nyní žila, kdyby se za něj provdala. Přesvědčí současnou Phoebe, aby již nemrhala svým životem a nežila v lítosti. Věštkyně vidí vše, co se děje a na její tváři se začíná rýsovat úsměv, který nevěstí nic dobrého.

Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Paige Matthews
Leo Wyatt
Cole Turner
Vedlejší postavy
Bob Cowan
věštkyně
Stará Phoebe
mladá Phoebe
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevTři podoby Phoebe
Původní názevThe Three Faces Of Phoebe
Rok natočení2001
Premiéra14. února 2002
Česká premiéra3. června 2004
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody