Čarodějky

Čarodějky (Charmed) — 8. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Valkýry z Vallhaly, část druhá

I přes to, že Leo zmizel, Piper má překvapivě dobrou náladu a Paige dostane podezření, že Leo změnil pomocí magie Pipeřiny vzpomínky. Paige použije další kouzlo, které má Piper její paměť navrátit, ale nechtěně způsobí úplnou ztrátu paměti. Phoebe a Paige zjistí, že Leo je držen na ostrově Valhalla, mýtickém místě ovládaném bojovnými dívkami- Valkýrami. Phoebe navíc zjišťuje, že získala novou schopnost a Paige vezme novou práci- hlídání psů, a je ohromená, když se jeden z jejích svěřenců změní v muže. Největším problémem však je, že Piper kvůli ztrátě pamětí neví kam patří, opustí své sestry a chce se stát Valkýrou...

Nad San Franciscem se rozprostřela noc a poblíž jedné tmavé ulice zablikalo světlo. Objeví se Phoebe, Paige, Leo a Darrylova duše. Portál se zavře a sestry si všimnou, že chybí Piper. Neví, co mají dělat. Bez Moci tří nemůžou otevřít nový portál. Darryl se mezitím pokouší poukázat na svůj problém, to že jeho duše je stále mimo tělo, ale Leo a sestry se soustředí více na Piper a rozhodnou se jít nejprve domů. Darryl zůstane sám a dívá se na své tělo. Pokouší do do něho vstoupit a nakonec se mu to také podaří. Dotkne se prsty a musí se smát. Náhle se otevře další portál. Darryl si myslí, že vyjde Piper, místo toho se objeví tři válečníci z Valhaly. Uvidí Darryla a jedním úderem jím mrští přes ulici. Darryl tvrdě přistane a zůstane ležet. Vypadá to, že muži neví, kde jsou.
Chris je stále v domě Halliwelových a chodí tam a zpátky. Jeden ze psů na něho zavrčí a Chris po něm hodí chrastítko. Phoebe, Paige a Leo se sem transportují. Chris je sotva stačí pozdravit, když ho Leo natlačí proti zdi a hodí na stůl. Leo mu vyčítá, že ho Chris poslal do Valhaly a věc zmanipuloval tak, že se Leo stal jedním z Rady Starších a musel opustit dům. Paige si však stoupne před Chrise a chrání ho. Říká, kolik dobrého udělal a že jim moc pomohl při hledání Lea. Leo mu však nedůvěřuje a Chrise varuje. Phoebe vysvětluje, že bolest, kterou cítí, se teď bude zmenšovat a měli by nastolit mír. Paige a Phoebe se rychle převléknou a pak jdou pro Knihu stínů.
Kara a Mist drží Piper za ruku. Je stále valkýrou a ty dvě ji prohlížejí. Když jsou hotové, oznámí Freye, že zcela jasně cítí valkýru, ale také čarodějku. Ale čarodějka v Piper je každou sekundu slabší. Freya řekne, že je to jedno. Buď v Piper našli novou mocnou sestru nebo ji využijí, aby vypátraly a zničily její sestry. Tak nebo tak, vyhrají. Freya se ptá, co si o tom myslí Piper. Ta souhlasí s Freyiným názorem.
V San Franciscu se zatím objevuje stále více bojovníků z ostrova valkýr.
Paige stojí za Knihou stínů a ptá se, jaký to má mít smysl, vzít zpět Kouzlo na vzpomenutí, které ona vyslovila. Phoebe, která stojí ode všech, tak daleko, jak je to jen možné, říká, že Piper opravdu věří, že je valkýra a když Paige vezme kouzlo zpět, mohla by Piper opět věřit, že je Piper. Leo a Chris jsou zase v sobě a Phoebe je prosí, aby přestali, protože nemůže svoji novou sílu ovládat a říká, že to Prue málem zničilo. Leo vysvětluje, že to byl jiný případ, protože Prue tu sílu neměla mít. Phoebe ale ano. Paige se znovu hlásí ke slovu a oznamuje, že kouzlo je hotové. Zvoní zvonek a Oskar vyleze z úkrytu, štěká a běží ke dveřím. Leo se ptá, jestli si Paige koupila psa, ta to popírá a říká, že začala s kariérou.
Paige otevírá dveře. Vidí krvácejícího Darryla, který vysvětluje, že narazil na Atilu Huna.
Freya, Kara a Piper jdou kousek spolu. Mist k nim přistoupí a říká, že chce mluvit s Freyou o samotě. Ta ji vyzve, aby mluvila. Mist oznamuje, že několik bojovníků uniklo z ostrova a zabili lidi. Freya chce vědět, zda byli nevinní. Mist dostane strach. Zdá se, že už začal boj dobra se zlem a ony nevědí, jak mají najít bojovníky. Piper se domnívá, že pochází z města, kam prchají bojovníci a mohla by pomoci. Ráda by posloužila. Mist jí nedůvěřuje, ale Freya se potichu směje.
Darryl sedí na pohovce a Leo se opírá za ním. Léčí ho a Phoebe chce vědět, co se stalo. Darrryl vypráví, že jen pár sekund poté, co oni zmizeli, přišli bojovníci. A že působili ztraceně a zmateně. Leo vysvětluje, že se tito bojovníci řídí v srdci ušlechtilou úlohou, ale jednoduše neumí tak dobře rozlišovat mezi dobrem a zlem. Paige připomíná Piper, kterou také ještě musí zachránit a Darryl že by měl jít. V tom okamžiku se Darrylovi ozve paiger a Phoebe volají z časopisu, kde pracuje. Skupina se rozdělí, což znamená, že Darryl jde do práce, Phoebe by měla jít do redakce a Paige musí konečně vrátit psy. Hodně se změnilo od té doby, co byl Leo pryč a tak zůstanou jen Leo a Chris. A znovu se transportují z domu
Znovu ve Valhale. Ringem se potulují dva bojovníci, náhle ze stínu vystoupí Leo a Chris. Leo se ptá vojáků, co se děje a co dělají Freya, Mist a Kara. Vše svému učiteli vysvětlí, a když se Leo dozví, že několik bojovníků z nevysvětlitelných důvodů opustilo ostrov, rozkáže jim Leo, aby odešli. Leo sáhne po meči a štítu a hodí je i po Chrisovi. Chris nerozumí. Leo míní, že bez sester, které ho chrání, bez schopnosti se transportovat, ho nic nemůže zachránit. Udělá vše pro to, aby zjistil, kdo ho poslal do Valhaly. Chris se pokouší stočit Leův zájem na Piper, ale Leo říká, že už ji ztratil. Začne boj, Leo má převahu a rychle vyrazí Chrisovi zbraně z rukou. Chris ještě stačí říct, že se tak nechová Starší a Leo ho vyhodí z ringu.
Vidíme skupinu policistů. Objevila se nová mrtvola a oni začínají vyšetřovat.
Mist, Kara, Piper a Freya se objeví v potemnělém motorkářském baru. Valkýry zjišžují, že zde byli jejich bojovníci, ale město je plné zla a proto je nemohou najít. Piper říká, že to ještě umí. Je v ní ještě dost z čarodějky, takže by je mohla najít pomocí jedné z jejich věcí. Freya použije jednu ze svých sil a z terče na šipky zmizí nůž a objeví se jí v ruce. Tím se valkýry zviditelní. Jeden z motorkářů k nim přistoupí. Mist mu poručí, aby poklekl. On se brání. Mist použije telekinezi, aby ho donutila. Piper do toho vstoupí a řekne Mist, že tady nemá moc nad muži. Mist se na Piper zlobí. Motorkář zmizí a přichází se dvěma kamarády. Piper se obrací k valkýrám a říká, že má nápad, jak se to dá vyřídit.
Další scéna popisuje, jak přijíždějí čtyři motorkáři. Vidíme, že to jsou Piper, Freya, Mist a Kara v koženém oblečení. Jedou pryč, na zemi leží svázaní motorkáři.
Když se Darryl objeví u motorkářského baru, uvidí Piper jet kolem a modlí se, aby právě neviděl, to co viděl.
Phoebe je v Bay Mirror ve své kanceláři a telefonuje. Křičí do telefonu a mluví s Darrylem, nemůže uvěřit, co říká, slibuje, ale, že to řekne Paige. V tom okamžiku se objeví Jason. Phoebe je překvapena, že přišel už dnes. Jason obdivuje Phoebein nový účes a ona jeho. Oba si padnou do náručí a takřka klopýtají z Phoebeiny do Jasonovy kanceláře. Phoebe se pokouší bránit, musí se postarat o Piper, ale zde jí opět její nová schopnost podrazí nohy- Jasonova touha zachvacuje Phoebe více a více a ona se nemůže bránit. Příliš pozdě si Jason všimne, že dveře jeho kanceláře jsou ještě napůl otevřené a jedním kopnutím je zavře.
V autoopravně leží pod autem muž. Přichází jeden z bojovníků. Muž vstane a vidí, jak jeden z bojovníků právě vytahuje zbraň z jednoho z jeho kriminálnických kamarádů. Chce utéct, tu se objeví čtyři valkýry na motorkách. Bojovníci se chtěj otočit a jít, ale Freya se dá poznat a říká, že se bojovníci musí vrátit. Bojovníci ale tvrdí, že zlo nosí různé masky a postaví se valkýrám na odpor. Ty sestoupí z motorek a postaví se jim čelem.
Paige je zatím se psy na cestě. Spíše ji táhnou. Paige je zoufalá a míní, že přece pro všechno existuje důvod. Náhle uslyší hlas, přichází od Oskara. Myslí si, že se nedívá správně nebo že se právě rozšiřují její síly. Oskar vysvětluje, že byl proklet a teď se už dva dny snaží vzbudit Paigeinu pozornost. Oskar chce,aby Paige zrušila kletbu. Ta se ptá, jestli může být ještě horší den a vysloví kouzlo, které Oskara promění zpět v člověka. Nový Oskar dává najevo, že pro všechno existuje důvod a že Paige může pomoci.
Phoebe se pomalu zvedá. Jason ji líbá a říká, že byla neuvěřitelná. Phoebe to ale cítí jinak. Protože nebyla sama sebou. Jason se pokouší Phoebe přesvědčit o tom, že to bylo dobře, ale ona touží po odstupu. Právě když ji znovu chtějí překonat Jasonovy pocity, zaklepe na dveře Paige a směje se. Zamává na Phoebe.
Paige vede Phoebe kancelářemi Mirroru. Kolegové si Phoebe drze prohlížejí a ta se směje. Paige řekne Phoebe, že je čas zachránit Piper a že jim trochu pomůže pes.
Valkýry bojují s bojovníky a Piper ukáže několik úžasných schopností. Tu se sem transportují Paige a Phoebe a Piper opustí místo boje. To jsou čarodějky, se kterými se musí bojovat. Paige vytáhne nové kouzlo a vysloví ho. Phoebe a Paige se dívají na Piper. Ta použije jednu ze svých sil, aby mrštila Paige skrz halu. Phoebe se nejprve podívá na Paige a pak na Piper. Pokouší se s ní mluvit, ale Piper jí mrští k Paige. Náhle se ozve policejní siréna. Přichází policisté a boj je ještě horší. Když však jeden z bojovníků zraní Darryla, zůstane Piper chvíli stát, chce bojovat dál. Phoebe ji zavolá a Piper se otočí. Něco v ní si vzpomíná, chce si vzpomenout. Boj pokračuje a otevírá se další portál. Freya a ostatní valkýry ženou bojovníky do portálu. Piper zůstane jako ztuhlá. Valkýry zmizí a také Mist, která o Piper pochybovala, ji volá, má si pospíšit. Paige prosí Piper, aby zůstala, ale pak se Piper pohne a zmizí znovu v portálu.
Phoebe chodí tam a zpátky. Jsou zde také Paige, Leo a Chris. Ten vypadá poněkud zdevastovaně. Projednávají, co udělají a Chris říká, že Leo byl pravděpodobně poslán do Valhaly nějakým démonem. Všichni se na sebe podívají, protože šlo o Piper. Leo se domnívá, že klíčem by k tomu mohla být Phoebeina nová schopnost a že to má důvod, proč ji dostala právě teď. Phoebe si to ale vůbec nemyslí, její schopnost doteď vše jen zhoršila. Chris dodává, že by to mohla být pravda. Piper odložila své pocity a Phoebe by byla snad schopná přimět ji znovu cítit, co by cítit měla. Paige tuto myšlenku potvrzuje a domnívá se, že si vzpomíná na kouzlo, které před rokem použila na Colea. Phoebe to shrne. Protože Leo je důvodem pro Pipeřino dilema, měl by zůstat v domě. Paige přepíše kouzlo a Phoebe najde způsob, aby Piper nasměrovala své nové síly proti sobě.
Na ostrově Piper prochází džunglí. Přichází na mýtinu, kde najde Phoebe a Paige. Ty se smějí. Piper se k nim přibližuje, narazí do Paige a odmrští ji. Paige chce vědět, proč si ji Piper vždy vybere jako první. Phoebe se soustředí. Když na ni chce Piper také udeřit, odvrátí Phoebe její sílu a hodí Piper na strom a při příštím útoku na zem. Phoebe přikáže Paige, aby vyslovila kouzlo. Jeho působením vyjde z Phoebe světlo, poletuje kolem Piper a vnikne do ní. Piper přestane dýchat. Přicházejí ostatní valkýry a chtějí vědět, jak Piper je. Ta začne znovu dýchat a říká, že je jí dobře, ale že je čas se vrátit domů. Phoebe začne plakat a Paige vstane a jde k Phoebe. Piper se usměje a pomalu se blíží ke svým sestrám.
V Bay Mirror skoro nikdo není. Náhle zvoní Jasonův telefon a volá Phoebe. Jason říká, že už si dělal starosti. Phobe stojí venku na cestě s mobilem. Vysvětluje, že to není Jasonova chyba, že by byla ráda s ním. A že teď musí jednat moudře. Jason vstane a podívá se ven. Vidí Phoebe před svou kanceláří. Zamává jí a ona se usměje. Jason se ptá, jestli má jít ven, ale Phoebe říká, že je velmi tajemná a sama sobě pořádně nerozumí, hodně se pro ni změnilo. A přeje Jasonovi dobrý let. Zavěsí a jde pryč.
Paige jde po schodech dolů. Najde Chrise ponořeného v myšlenkách a říká, že vypadá moc špatně. Chris říká, že bojoval s Leem a že Paige vypadá dobře. Paige říká, že si chce ještě vyjít. Chris vysvětluje, že to bylo to nejmenší, co mohl udělat, aby zachránil Piper. Paige mu zcela nerozumí. Tu přichází Phoebe a říká, že už nemůže chodit s muži, dokud neovládne svoji novou sílu. Chris se usměje a říká, že tato nová síla právě pomohla zachránit Piper. Phoebe souhlasí, ale domnívá se, že je třeba ještě hodně udělat. Pak řekne Paige, že ale nemá novou sílu, která by ji zadržela a že si teď vyjde s Oskarem, tím novým člověkem. Phoebe a Chris se na sebe udiveně podívají a Paige je sama trochu zmatena tím, co právě řekla.
Nahoře v domě se Leo transportuje před Pipeřiny dveře. Klepe a čeká na odpověď. Piper chce vědět, kdo je to a Leo odpovídá, že je to on. Piper ho zve dál.
Piper sedí v proutěném koši s Wyattem v náručí. Ptá se Lea, jestli si ho chce pochovat . Leo říká, že nic by nedělal raději a napadne ho, jak Wyatt vyrostl. Leovi je jasné, že si musí promluvit a položí Wyatta do postýlky. Omlouvá se za to, že chránil Piper před tím, aby něco cítila. Piper říká, že se jen pokusil pomoci. Leo se pokouší vysvětlovat, ale Piper pozná, že Leo je pořád jeden z Rady Starších. Nato Piper řekne, že bude asi potřebovat prostor a ještě neví, jestli chce být dál ženou anděla. Leo souhlasí a říká, že si Piper zaslouží normální život. Poodstoupí a transportuje se z pokoje. Piper přihlíží a opře se. Utírá si slzy z obličeje a podívá se z okna, do nejisté budoucnosti.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Valkýry z Vallhaly, část druhá
 • Valhalley of the Dolls, Part 2
 • 6. série, 2. epizoda (celkově 111. díl)
 • 28. září 2003
 • 22. listopadu 2011
 • 2003
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt0539471/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Kopy
lukascoolarik