Čarodějky

Čarodějky (Charmed) — 8. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Velká láska Penny Halliwellové

Když babička Halliwellová, Penelope, přichází na zem, aby se účastnila Wiccanského ceremoniálu narození pro syna Piper a Lea, sestry netuší, že s sebou přinesla kousek své minulosti - bývalý milenec, který je nyní mstivý duch, si dělá nároky na životy čarodějek k oživení mrtvé lásky, kterou on a Penelope kdysi sdíleli.

Měsíc svítí přímo do okna Nateova apartmá. Paige leží vedle Natea v posteli a zkoumá jeho tetování na rameni. Přitom si vůbec nevšimne, že Nate je už taky vzhůru. Říká jí, že Paige je záhadná a je pro něj tajemstvím. Rozhovor pokračuje a v okamžiku, když chce Paige Nateovi říct, že je čarodějka, zazvoní jí telefon. Volá Piper a přesvědčí Paige, aby přišla co nejrychleji domů, aby zničily vůdcge Creeper démonů. Paige zavěsí, obleče si Nateovo tričko a zmizí v koupelně. Chvíli nato se Paige přenese na půdu. Po použití kouzla a lektvaru je po démonovi a Paige se přenese zpátky. Zatím už Nate klepe na dveře. Paige otevře a říká, že ho neslyšela, ale Nate si myslí, že už zná Paigeino tajemství. Paige se cítí přistižená. Nate si však myslí, že kouřila.

Phoebe sedí v Pipeřině pokoji a nemůže si vybrat rtěnku. Přichází Paige a říká, že budou mrtví, pokud během pěti minut neuvidí Wyatta ve svátečním oblečku. Phoebe a Paige se pak baví o svých současných problémech ve vztazích. Jason se vrací jen na jeden den z Hong Kongu a Paige chce použít kouzlo pravdy, aby viděla, jak Nate zareaguje. Je toho názoru, že nemůže mít další vztah, protože musí tajit kdo je. Konečně je Wyatt oblečený a Piper už volá. Dole v hale zapálí Piper pět svíček a vysloví kouzlo a zatímco se Leo ještě obléká, zjeví se babička. Jde Piper vstříc a chce požehnat Wyattovi. Se zděšením zjistí, že Wyatt je kluk a je toho názoru, že dům není dost bezpečný. Piper je trochu naštvaná a vypočítává, kdy koho zabili. Babička myslí, že chybí ještě necromanceři, kteří kdysi zaútočili, když měla být pokřtěna matka sester. Mezitím využije Phoebe hádky, aby zmizela a navštívila Jasona. V jeskyni necromancerů obchází průhledný muž. Náhle se objeví druhý s královnou víl. Vezmou jí její schopnosti a jeden z mužů je znovu viditelný. Nadává, protože má jen jeden cíl, chce být znovu živý, vždyž byl kdysi někdo ! Mocný démon, tvořil zákony a démoni se jimi řídili, on bude brzy znovu naživu, brzy ! Phoebe a Jason se setkávají v hotelovém pokoji. Jason pohladí Phoebe po vlasech a podá jí slovník a říká, že ho bude potřebovat. Chce, aby se Phoebein život netočil kolem sester a aby s ním odjela, tím se Phoebe ocitá v těžké situaci. V baru hraje Nate na piano. Objeví se Paige a on přestane hrát. Paige vysloví kouzlo pravdy, svíčky v místnosti zaplápolají. Pak se mu Paige svěří a na důkaz se přenese z místa před pianem za piano. Nate je nadšený a ta je zjevně šžastná, dokud Nate neřekne, že to musí říct své ženě a dětem. Paige pochopí, že spala s ženatým mužem. Piper a babička stojí před Knihou stínů a hledají stranu o necromancerech. Babička vysvětluje, že jsou to duchové démonů, kradou životní energii duchů, aby krátce žili. Hledají velký zdroj energie, Piper pochopí oč jde.. Babiččin duch by byl dost mocný, aby oživil necromancera, a proto je celá ceremonie s Wyattem nebezpečná. Kromě toho odvede babička hovor zpět k Wyattovi. Vysvětluje, že během 300 let se v rodině Halliwellových ještě nenarodil muž a proto je velmi málo pravděpodobné, že by mohl být Wyatt čaroděj. Piper je však zcela jiného názoru a brání svého Wyatta. Objeví se také Paige a vypráví příhodu o Nateovi. Babička jí řekne, že se s tím musí počítat a pošle ji ke Knize stínů. Jeden z necromancerů leží na náhrobku, když se objeví babička, Piper a Paige. Babička mrští démonem o zeď a přikáže Paige, aby na něho hodila lektvar. Démon ztratí ukradený život, ale osloví babičku jménem.

Phoebe je šokovaná, že démon zná babiččino jméno. Sem tam upustí něco čínského, což přivede rozhovor zpět na to, že Jason chce, aby s ním Phoebe odletěla. Babička se pokouší přitáhnout pozornost sester na necromancery, protože je vyhnaly jen do říše duchů. Mezitím se objeví Leo s Wyattem v náručí a vysvětlí Paige, že volá Darryl a je na Paige naštvaný. Paige ještě jednou zopakuje, že všichni muži jsou idioti a že Wyatta vychová pořádně, pak zmizí. Leo se obrátí na Piper a řekne, že babička asi nemá Wyatta ráda, protože je kluk. Další rituál přivede zpět necromancera. Ten mluví o ohni, co ještě pořád má ta mrtvá čarodějka, ta, která mu kdysi ukradla srdce. Taky řekne svému příteli, že potřebuje každou energii, když chce získat to dítě. Jeho přítel chce vědět, odkud věděl, že jedna z čarodějek má dítě. Necromancer vysvětluje, že to byl jediný důvod, proč se babička objevila. Babička začíná s ceremonií, ale z nějakého důvodu nezačne správně. Piper „nakousne“ jejich problém – kluk nebo holka – a babička řekne, že nechce rituál dokončit. Wyatt je kluk a tak to nemělo být, dokonce by mohl být zlý. Piper se rozčílí a řekne, že je prostě jednou kluk a potřebuje tento rituál. Babička však namítá, že jí budoucnost slíbila holku. Piper na to, že by taky ještě žila Prue a byly by upalovány čarodějky. Paige se objeví na policii a Darryl chce vědět, jak se tam Nate dostal. Paige mu vysvětlí, že ho sem přenesla z dobrého důvodu a řekne Darrylovi, že se s ní nemá dohadovat a má vysvětlit svým kolegům, že Nate je prostě blázen. Nato Paige opět zmizí. Piper a babička se začnou pořádně hádat. Babička je skálopevně přesvědčena o tom, že kluci jsou zlí, když se z nich stanou muži. K tomu se přidá Phoebe a Piper říká, že babička svého vnuka nenávidí. Piper se pořádně naštve a začne babičce vyčítat. Tu se objeví přítel necromancera a střelí po nich několika paprsky. Ty se jim vyhnou a babička jím mrští pomocí telekineze do obýváku. Jde za ním, ale tam už čeká necromancer a zmizí i s babičkou. Piper nechá démona explodovat .

Sestry a Leo s Wyattem probírají, co dělat dál. Piper chce babičku zachránit za každou cenu a Phoebe si znovu pročítá stránku v Knize stínů o necromancerech. Přitom má asi vidění a pozná, že babička a necromancer byli jednou pár a že jí neublíží. Kdo kromě Phoebe by to měl posoudit lépe, ta hned vymyslí plán na zničení necromancera. Babička je teď duch, ale duch čarodějky a kouzlem na zničení ducha by ji mohly taky zabít. Necromancer se sklání nad babičkou v bezvědomí a pozoruje ji. Ta se probere a chce ho odmrštit, ale necromancer dokáže ochromit ducha, a tak je babička bezmocná. Necromancer použije stejná slova jako Cole v díle 5.11 tak, aby babičku přesvědčil o tom, že se nenávist může objevit jen tehdy, pokud se kdysi milovali. Pokouší se babičku přesvědčit, aby použila moc rodu Halliwellových k tomu, aby oba znovu ožily, ale babička nechce. Tak ji začne mučit. Sestry stojí v kruhu ze svíček a chtějí vyvolat babičku, ale vědí, že krátce nato se objeví necromancer. Právě chtějí začít, když někdo zazvoní. Je to Jason a Phoebe s ním musí mluvit, odejde s tím, že se rychle vrátí. Leo chce právě Jasona poslat pryč, když ho Phoebe pošle dovnitř a mluví s Jasonem. Vysvětlí mu, že si vybral špatnou chvíli a ptá se, kdy odlétá. Pak mu řekne, že bude zítra ráno v deset na letišti. Piper a Paige stojí u otevřeného okna na půdě a vidí, jak Jason odchází. Phoebe se vrací, všechny rychle běží na výchozí pozice.. Phoebe obě pozoruje a myslí si, že by si měly později promluvit o tajném poslouchání. Necromancer ještě jednou zkouší přesvědčit babičku, aby vyvolala svoje předky, když náhle zmizí z jeho náručí. Sestry babičku pozdraví a řeknou, aby rychle odříkala kouzlo, když se objeví necromancer. Babička na to namítne, že jsou na ni zlé. Piper to popře, ale babička nato, že určitě budou.

Babička je ujistí o svých pocitech viny, a když se objeví necromancer, hledá jiné kouzlo, aby ona a necromancer ožily. Piper řekne Paige, že má odříkat kouzlo pravdy. Obě kouzla se překříží a Paige donutí babičku, aby si uvědomila své opravdové city. Ta přizná, že se s necromancerem kdysi milovali, ale svoji rodinu má mnohem raději, pak necromancera zničí a řekne, že lituje. Paige se objeví ve vězení a pomalu uvolní Nateova pouta. Promluví si a Paige prohlásí, že on jí vůbec nestojí za rozčilování. Právě když chce Nate ještě něco říct, kouzlo přestane působit a všechno je zapomenuto. Paige odejde z vězení a Darryl otevírá dveře. Poradí Nateovi, aby Paige nechal jít a aby ji nepronásledoval, jinak by to pro něho mohlo být špatné důsledky. Piper přijde s Wyattem na půdu, babička stojí pořád u Knihy stínů. Piper neví, co říct, ale babička otevře Knihu a vyvolá předky. Drží Wyatta v náručí, dívá se na něho s láskou a dokončí rituál. Piper je nadšená. Jason stojí u letadla. Pilot mu řekne, že už musí startovat, když se náhle objeví Phoebe a volá na Jasona. Ten si všimne, že sebou nemá žádná zavazadla. Phoebe mu řekne, že její místo je tady, že ji rodina potřebuje, pak se políbí a Jason odletí.

Zajímavosti

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Jestli je Zasvěcení tak důležitý obřad, proč se na konci dílu, když Penny vyvolává ženy rodu Halliwellů, neobjeví třeba Melinda Warrenová, Prue nebo aspoň Patty?

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Velká láska Penny Halliwellové
 • Necromancing The Stone
 • 5. série, 21. epizoda (celkově 107. díl)
 • 4. května 2003
 • 17. listopadu 2011
 • 2003
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt0539398/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Kopy