plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 1×01 – Všechno zlé pro něco dobré (Something Wicca This Way Comes)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Phoebe Halliwellová se po ztrátě zaměstnání vrací ke svým sestrám Prue a Piper do San Franciska. Během první noci v babiččině (nyní už jejich) domě objeví Knihu Stínů, ze které přečte kouzlo na oživení magické síly sester. Druhého dne sestry objevují své nové schopnosti- Phoebe dokáže předpovídat budoucnost, Piper zastavuje čas a Prue dokáže hýbat předměty. Stali se čarodějkami a právě ty musí bojovat proti silám temna...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Phoebe se vrací z New Yorku do San Francisca za svými sestrami Prue a Piper. Piper ji vřele přivítá, ale Prue jejím příjezdem není zrovna nadšená, věří totiž, že Phoebe zapříčinila rozvrat jejího vztahu s Rogerem. Ještě ten večer si Phoebe a Piper hrají se starou spiritistickou tabulkou a najednou se ručička na desce začne sama od sebe pohybovat a postupně ukáže slovo půda.
Phoebe se vydává právě na půdu, kde nachází Knihu stínů, rodinnou čarodějnickou knihu, ze které přečte zaříkadlo a aktivuje tak jejich magické schopnosti, které do teď spaly. Celou noc si Phoebe v knize čte a zjišžuje, že se sestrami jsou skutečné čarodějky, a že od této chvíle jejich schopnosti budou přitahovat všemocné zlo. Druhý den sestry skutečně začnou objevovat své síly: Piper z ničeho nic zastaví čas a díky tomu získá pracovní místo v restauraci, Prue v rozčílení nevědomky způsobí pár nepříjemností svému protivnému zaměstnavateli ( je to právě její bývalý snoubenec Roger), ještě před tím než podá výpověď a Phoebe má při jízdě na kole vidění a díky tomu zachrání dva mladíky před srážkou s autem tím, že se sama vrhne pod auto. Utrpí lehčí zranění ruky a je odvezena do nemocnice. Sem pro ni přijíždí Prue a potkává tu svou lásku ze střední školy, inspektora Andyho. Phoebe vysvětlí Prue co se stalo, ale ona jí nevěří, alespoň do té chvíle než sama na vlastní oči uvidí, že dokáže pohybovat věcmi pomocí mysli. Mezi tím Piper zjišžuje nepříjemnou skutečnost- její přítel Jeremy, se kterým chodí už šest měsíců je ve skutečnosti zaklínač, který chce všechny tři sestry zabít a získat tak jejich schopnosti. Piper utíká domů za sestrami a poví, co se stalo. Phoebe v Knize stínů najde kouzlo, které by mělo Jeremyho zničit, ale při úklidu pomůcek se dotkne mísy a má vidění, že kouzlo nezabralo. Chtějí utéct z domu, ale je pozdě, Jeremy se dostal až sem. Utečou na půdu, kde si v poslední chvíli spojí ruce a začnou dokola opakovat zaříkadlo, které bylo napsané na spodu spiritistické desky. Díky tomu se jim podaří Jeremyho zničit.

Hudba v epizoděvložit další píseň

How Soon Is Now? (Love Spit Love)

Úvodní znělka epizody.

Human (The Pretenders)

Pohled na San Francisco po úvodní znělce.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Prue: Bože… já můžu hýbat věcí pomocí myšlenky.
Phoebe: Máš toho v sobě tolik, že bys měla mít zbrojní pas.
Piper: Na co ses to ptala?
Phoebe: Ptala jsem se, jestli Prue letos spala s někým jiným, než sama se sebou.
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Darryl Morris
Andy Trudeau
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVšechno zlé pro něco dobré
Původní názevSomething Wicca This Way Comes
Rok natočení1998
Premiéra7. října 1998
Česká premiéra9. září 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody