plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 2×02 – Výčitky svědomí (Morality Bites)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Phoebe má vidění, ve kterém je za deset let upálena na hranici. Sestry se rozhodnou cestovat do budoucnosti, aby zjistili co se stalo a jak tomu mají předejít. Převtělí se do svých budoucích já a zjišťují, že po té, co Phoebe zneužila svoje síly k pomstě započal novodobý hon na čarodějnice…

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Phoebe si jde pustit televizi a zachytí sportovní zprávy. Momentálně tam mluví o basballistovi Callu Greenovi. Phoebe má předtuchu, že ji o deset let později upálí za čarodějnictví. Sestrám nezbývá nic jiného než přenést se do budoucnosti.
Piper v budoucnu bydlí stále ve stejném domě, má dceru a je rozvedená. Prue je bohatá, v Bucklandu už nepracuje, ale vlastní ho a ještě další tři, má osobního řidiče, asistentku a je blond. (Obě té druhé tak trochu závidí).
V domě vidí Piper a Prue ve zprávách že Phoebe má být za necelých šest hodin upálena za čarodějnictví. Sestry tedy jdou na půdu pro Knihu stínů, ale nenajdou ji. Jen klíč od sejfu v Bucklandu. Prue ve svém rozčílení zjistí že její moc telekineze je o mnoho silnější (rozmetá půl půdy včetně střechy. Cestou pro Knihu stínů na náměstí Piper nechtěně zmrazí čas. I její moc vzrostla, zmrazila vše - vodu stříkající z fontány, ptáky při letu... Jenže je uvidí Leo.
Když mu sestra vysvětlí situaci, dozví se, že Phoebe měla přítele, kterého Call Green zabil, soud ho však osvobodil a tak Phoebe použila svou moc a zabila ho. Její moc za ty roky taky vzrostla. Po Callově smrti začal novodobý hon na čarodějnice - obviněné jsou čarodějky i obyčejné ženy.
Už zbývá jen pár hodin do upálení... už jen pár minut... Prue a Piper přijdou jen tak tak, Piper vše zmrazí a chtějí odejít s Phoebe. Ta to ale nechce. Zjistila, jaký spáchala zločin, tedy její budoucí já. Pochopila že jsou v budoucnosti z nějakého důvodu, ne proto, aby tomu zabránily, ale aby pochopily proč se to stalo. Donutí Piper aby rozmrazila čas.Phoebe upálí...
Čas se vrátil a oni sou zpět ve své době. Vrátili se zpátky, protože pochopily to, co měly pochopit.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Tail of the Sun (Stroke 9)

Scéna po úvodní znělce.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Piper zmrazila Lea.)
Prue: Zůstane zmrazený, že?
Piper: Jestli ví, co je pro něj dobré, tak jo.
Piper: Neutíkají spíš lidi z vězení ven?
Prue: Tady není nic normální.
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Leo Wyatt
Vedlejší postavy
Nathaniel Pratt
Call Greene
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVýčitky svědomí
Původní názevMorality Bites
Rok natočení1999
Premiéra7. října 1999
Česká premiéra26. srpna 2002
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody