Čarodějky

Čarodějky (Charmed) — 8. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Výměna duší

Nevzhledná Imara, která stojí v podsvětí proti Zankouovi, chce získat Phoebiinu podobu, aby se za pomoci čarodějek zbavila Zankouových špehů nahoře na zemi. A tak si s Phoebe vymění podobu a vše jde podle jejího plánu. A tak není divu, že se z krásné Phoebe nechce do své odporné podoby vrátit zpět.

Každý z členů Halliwellovic rodiny má své vlastní potíže, a zdaleka ne všechny mají souvislost s démony. Paige dostala od Starších jako Světlonoška nového svěřence, ale dvakrát nadšená z toho není. A vše se ukáže jako mnohem větší problém, než očekávala, když jí její svěřenec, pohledný opravář automobilů, Mitchell Haines, pošle do háje. Paige se ho chce vzdát, ale Leo, čerstvý ředitel magické školy, která pod jeho rukama funguje líp než kdykoliv předtím, ji od toho odrazuje a dodává jí odvahy.

Piper se snaží udržovat normální život, ale s útoky démonů to není úplně jednoduché. Když na ni zaútočí skupinka démonů v P3 a zraní jejího oblíbeného dodavatele, je opravdu naštvaná. A co je horší, případ začíná vyšetřovat inspektorka Sherridanová, což je pochopitelně veliký průšvih, neboť zřejmě v celé historii Čarodějek nikdy neexistoval vlezlejší policejní důstojník, než právě ona.

I Phoebe má svůj problém. V redakci řádí tlupa právníků a Elise, ve snaze je upokojit, chce, aby každou rubriku před vydáním zkontroloval vystudovaný odborník a tak na Phoebe pošle psychologa Dr. Randalla, což ji pochopitelně vůbec nedělá radost.

A aby těch problémů nebylo málo, sestrám hrozí smrtelné nebezpečí, které vychází z jakéhosi boje o moc v podsvětí. Nevzhledná Imara, se snaží získat navrch proti Zankouovi, a hodlá k tomu dost nechutným fetišistickým způsobem využít Čarodějky. Pošle démony na Phoebe a ti, poté, co se s ní poperou ve výtahu a Phoebe jednoho zničí, jí ustřihnou pramínek vlasů a jeden z Imařiných démonů, Lantas ho přinese do podsvětí a Imara si za pomoci lektvaru a kouzla vymění duši s Phoebe. Phoebe je pak v jejím těle uzavřena do klece a Imara v těle Phoebe flirtuje s každým chlapem, kterého potká, včetně nenáviděného dr. Randalla.

Paige se zatím snaží získat důvěru Mitchella, ale nejde na to zrovna nejlepší cestou, když nafinguje dopravní nehodu a donutí, aby ji (převtělenou) zachránil pomocí své schopnosti superrychlosti. Tím ale jen zvýší jeho nedůvěru. Leo jí pak poradí, aby ho nebrala jako čaroděje, ale jako člověka a aby ona nebyla jako světlonoška, ale jako dobrý přítel. To zapůsobí a Paige se konečně podaří k němu proniknout blíž.

Piper s Leem zatím hledají démona, který zaútočil ráno v P3, když přichází Phoebe/Imara a u knihy sehraje vidění, v němž fuguruje jeden ze Zankouových pobočníků, Daleek, který na zemi hraje radního. Společně s Piper jdou a radního zlikvidují. Bohužel je na místě zachytí průmyslová kamera a to pochopitelně upoutá pozornost inspektorky Sherridenové, která je přímo posedlá tím, aby na sestry něco našla. Ale Phoebe/Imara je ve svém živlu. Sehraje další vidění a tentokrát se vydá zničit soudce Thomase Hendrickse, který je ve skutečnosti démonem Benzorem.

Jednu věc ale Imara podcenila. Phoebe. Ta, přirozený herecký talent, sehraje scénku, jakože v ní už je zpět Imara a pošle Lantase, aby si to ověřil. Jenže Lantas je zničen Piper a Phoebe/Imara už nemůže dlouho čekat a u knihy sehraje další představení, a poštve sestry na Phoebe ve svém vlastním těle. Sestry a Imara přicházejí do jejího doupěte právě ve chvíli, kdy se Phoebe dostala z klece a společnými silami ji zabijou. Imara jim pak s radostí sdělí, že zabily svou sestry a spolu se zbývajícím strážcem zmizí. Paige a Piper spolu s Leem vymyslí způsob, jak Phoebe vrátít. Použijí proti Imaře její vlastní zbraň. Paige jde za Mitchellem a díky jeho superrychlosti zíksají pramínek jejích vlasů a právě včas vymění duši Imary za Phoebe a Imara je zničena.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Výměna duší
 • Freaky Phoebe
 • 7. série, 19. epizoda (celkově 154. díl)
 • 1. května 2005
 • 31. prosince 2011
 • 2005
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt0539363/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Pukki
lukascoolarik
Nutrity