plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 4×07 – Vymývání mozku (Brain Drain)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Piper přemýšlí o normálním životě, ale Zdroj se dostane do její mysli a přinutí jí uvěřit, že není čarodějka a nemá žádné sestry. Také ji přinutí věřit, že je v psychiatrické léčebně jako pacient společně s Paige a Phoebe...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Zdroj přemýšlí, jak by se zbavil čarodějek. Věštkyně mu poradí, že nejzranitelnější je Piper, protože si není jistá tím, jestli chce být stále čarodějka. Zdroj posílá do Halliwellovic domu špeha - démona Alistaira, který dokáže měnit podoby a stát se prakticky jakoukoliv věcí nebo tvorem. Když je jeho činnost prozrazena, tak jej Zdroj zabije a převezme jeho identitu, pomocí níž se mu podaří unést Piper, dostane se jí do mysli, kde jí vnukne představu, v níž je spolu se sestrami v jejich domě, který slouží jako psychiatrická léčebna pro mentálně vyšinuté. Její sestry jsou také blázni jako ona a po rozpravě s doktory zjistí, že se léčí z utkvělé představy, že je čarodějka a bojuje proti temným silám. Potkává zde mnoho známých lidí, jejím ošetřujícím lékařem je dokonce Leo, ale Piper si stále nepřipouští, že je blázen. Pokusí se najít Knihu Stínů, ale místo ní nachází jen malý bloček, na kterém je barevnými pastelkami napsáno: Book of Shadows a uvnitř několik dětských čmáranic. Piper se pak snaží přesvědčit sestry, že nejsou blázni a že jsou skutečné čarodějky. Stále netuší, že je to jen její "sen", který jí vsugeroval Zdroj, protože když ji donutí přiznat, že není čarodějka a nemá žádné schopnosti, rozbije moc tří a spolu se sestrami mu bude vydána na milost.
Piper se pak podaří z blázince utéct, ale při přecházení silnice proti ní vyjede auto, které se reflexivně pokusí zmrazit, ale její moc nefunguje a auto ji srazí. Zraněná a zviklaná je opět v blázinci, kde se ji doktor/Zdroj snaží přesvědčit, aby přiznala, že je blázen, ale Piper stále ještě váhá. Mezitím se Cole s Leem vydávají Piper hledat a sestry připraví kouzlo, pomocí něhož se mohou dostat do jejího snu. Přicházejí právě v okamžiku, kdy se Piper rozhodne podepsat prohlášení, že je blázen, naštěstí se k ní dostali včas. Ve skutečném světě se Coleovi a Leovi podařilo nalézt Zdroj - spolu se svou pomocnicí stojí nad Piper a vkládá jí do hlavy ony šílené představy. Cole na něj začne házet jedenu bleskovou kouli za druhou a Zdroj pomalu ale jistě přestává odolávat. Když už se mu ho podaří dostatečně zranit, vytvoří obrovskou kouli, pomocí které by už Zdroj definitivně zničil, ale v poslední chvíli jí do cesty skočí jeho pomocnice a Zdroj tak má čas uniknout. Leo potom Piper vyléčí a ta se probouzí.

Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Paige Matthews
Leo Wyatt
Cole Turner
Vedlejší postavy
nájemný vrah #1
pacientka #1
pacient #2
zdravotník #1
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVymývání mozku
Původní názevBrain Drain
Rok natočení2001
Premiéra8. listopadu 2001
Česká premiéra25. května 2004
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody