plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 2×05 – Vždyt' ona je přece muž! (She's a Man, Baby, a Man!)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

San Francisco postihla velká vedra. Phoebe začíná mít sexuálně laděné sny končící vždy smrtí milenců.
Morris požádá Prue o pomoc s řešením smrtí čtyř mužů o kterých se Phoebe zdálo. Phoebe se obává toho, že se z ní stala succuba - bytost, která bývala čarodějkou strašně toužící po lásce. Prue použije kouzo ke zničení succuby, Phoebe se nic nestane, takže je jasné, že je nevinná, kouzlo však účinkovalo jinak než mělo - Prue se změní v muže...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Město je už nějakou dobu sužováno nesnesitelnými vedry. V noci do klubu P3 přichází Phoebe, která očividně vedra snáší velice špatně, protože je zpocená od hlavy až k patě a rozpálená tak, že by se na ní dalo smažit. Piper si o ní nejdříve dělá starosti, ale Phoebe jí pak začne vyprávět, že už několik nocí po sobě má sny, ve kterých se miluje s muži, které následně zabije. V tom přichází Prue a začne si naříkat, že jí nevychází vztah s mužem, kterému by chtěla dát šanci. Phoebe pak odchází domů, kde má další ze svých strašných snů.
Druhý den za Prue přichází do Bucklandu Morris a řekne jí, že za poslední čtyři noci byli zabiti čtyři muži, kteří měli poškozený mozek a navíc z nich někdo nebo něco vysálo veškerý testosteron. Morris pak Prue prozradí ještě jednu stopu - všichni muži byli členy seznamovací agentury Romantica. Prue nakonec souhlasí, že s případem pomůže a jde domů za svými sestrami. Doma sestrám ukáže materiály, které od Morrise dostala, včetně fotek zavražděných mužů. Phoebe s hrůzou zjistí, že tito muži jsou právě ti, o kterých se jí každou noc zdá a zmocní se jí strach, že ona je za jejich smrt zodpovědná. Sestry se jí to samozřejmě snaží vymluvit a domluví se, že Piper projde Knihu stínů, a že Prue a Phoebe se půjdou porozhlédnout do seznamky, která všechny oběti spojovala.
Zatímco se Prue zapisuje do programu seznamky, Phoebe si obhlíží okolí a narazí na jednoho sympatického muže. Když se spolu seznamují a Phoebe mu podá ruku, má vidění, jak bude onen mladík zavražděn stejným způsobem, jako předešlí muži. Obě sestry se pak vrací domů a Piper jim řekne, co našla v Knize stínů - za vraždami nejspíš stojí succuba. Sestry se rozhodnou použít kouzlo, které v knize našly, jenže má poněkud nečekané následky, z Prue se totiž stal muž, což se jí samozřejmě nelíbí a přinese ji to nejednu starost. Neví jak se chovat, jak správně "chlapsky," chodit a projevovat se. Čarodějky se nakonec rozhodnou, že Prue se jako muž zapíše v seznamce a chtějí tak přilákat pozornost sukuby. V Romantice se zrovna koná seznamovací večírek, kde samozřejmě nechybí ani sestry. Prue zde vyvolá menší bitku, aby tak ochránila jistého mladíka před succubou - Phoebe je na ní totiž psychicky napojená a občas jakoby se dívala jejíma očima, díky tomu také zjistí, že si succuba začala brousit drápky na Prue.
Prue si na večer domluví schůzku v P3 s ženami, které jako muž v seznamce zaujala. Sestry totiž věří, že jedna ze zájemkyň je právě succuba. Večer je Prue v zadní uličce za klubem skutečně napadena, ukáže se, že onen démon je neodolatelná blondýnka pracující v agentuře. Při souboji na místo přichází i Morris se svým parťákem a succuba je zastřelena. Sestry však tuší, že tím to neskončilo, protože Prue je stále ještě mužem.
V městské márnici si Morrisův parťák zalibně prohlíží nádherné tělo mrtvé dívky, když tu najednou mrtvola otevře oči, vystrčí svůj mrštný jazýček a muže zabije. Mezitím jsou sestry na půdě ve svém domě a přemýšlí, co podniknou dál. Prue si musí odskočit a proto odchází do koupelny. Když odejde, Phoebe má další vidění - succuba si na Prue počkala v koupelně a unesla ji do svého bytu, kam vodila všechny své oběti. Prue už má skoro namále, protože už nedokáže succubě dále odolávat, ale Phoebe se v tu chvíli naštěstí opět na succubu napojí a donutí ji, aby Prue připomněla, že není muž, ale žena. Když to Prue uslyší, sebere veškerou svou sílu a řekne succubě, že jí nechce a právě díky tomu, že byla sukuba i přes svou neodolatelnost odmítnuta, shořela v plamenech a z Prue se opět stane žena.
Nakonec má každá ze sester rande a všichni jsou opět na chvíli šťastni. Prue si navíc odnesla i mnoho ponaučení, protože když byla mužem, pochopila pár věcí, včetně toho, že ani muži to nemají v životě lehké.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Just My Imagination (The Cranberries)

Skuteční Cranberries hrají v P3, a holky tančí.

Take a Picture (Filter)

Úvodní scéna, kde jsou Piper a Phoebe v P3.

Promises (The Cranberries)

Scéna po úvodní znělce.
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Darryl Morris
Vedlejší postavy
Dan Gordon
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVždyt' ona je přece muž!
Původní názevShe's a Man, Baby, a Man!
Rok natočení1999
Premiéra4. listopadu 1999
Česká premiéra29. srpna 2002
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody