plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 4×17 – Zachraňte vojína Lea (Saving Private Leo)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Po šedesáti letech hledání, naleznou dva duchové, kteří bojovali ve Druhé světové válce, Lea se kterým mají nevyřízené účty. Svůj hněv namíří na všechny jemu blízké - Piper, Phoebe a Paige, jejich smrt bude kýženou odplatou...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dva duchové léta hledali Leovy potomky, aby se mu na nich mohli pomstít, ale teprve po šedesáti letech se jim podařilo najít to co hledali - údajného vnuka Lea, který se nedávno oženil a žije v San Franciscu. Samozřejmě se jedná o jednu a tutéž osobu, duchové netuší, že Leo stále "žije". Jdou do Halliwellovic domu, kde jsou však spatřeni Paige a zbylými sestrami, takže raději zmizí, protože je jim jasné, že to jsou čarodějky a to znamená problém. I když jeden s duchů není příliš nadšený z myšlenky, že bude muset jít i proti čarodějkám, druhý jej přesvědčí, že jsou dost silní a svou pomstu dokonají až do konce - po léta se učili a nakonec dokáží hýbat předměty a dokonce se i zviditelňovat před smrtelníky. S dodaným sebevědomím se vrátí do domu a hodí po Leovi nůž - zasáhnou jej přesně, ale Leo se vyléčí a duchové opět utíkají. Už je jim jasné, že Leo není vnuk a že je světlonoš, čili jej nedokáží zabít, rozhodnou se tedy, že se pomstí na jeho rodině. Mezitím Leo vypráví sestrám, proč ho ti duchové tak nenávidí - znali se od dětství a ve válce spolu bojovali, oni byly obyčejní vojáci a on medik - velcí přátelé, ale jednoho dne na bojišti došlo ke kruté bitvě, kde byl jeden z nynějších duchů postřelen a druhý ho donesl k Leovi. Ten mu poskytl nejnutnější pomoc a když se dozvěděl, že na bojišti leží další spousta vážně zraněných a není tam přítomen žádný medik, rozhodl se, že jim musí neprodleně pomoci. Kamarád zraněného ho však nechce pustit i když ho Leo přesvědčuje, že on už udělal dost a že mu zde ostatní pomohou, on teď musí tam, kde ho bude víc třeba. Naléhání však nepomohlo, tak Leo odešel i přes jeho protesty a křik, že nepomůže kamarádovi ale raději cizím lidem. Poté, co Leo vyrazil na cestu k bojišti ozval se zvuk padající bomby a na zdravotnický stan, kde se před chvílí nacházel dopadla bomba - všichni v něm a jeho blízkém okolí zahynuly a on s tím až do dneška musel žít a trápit se tím. Sestry jej utěšují, že to nebyla jeho chyba a že musel zachraňovat životy, on však vinu stále cítí a vyčítá si to. Duchové se rozhodnou jako první začít pomstu na někom, kdo Leovi není úplně nejbližší - Leo má totiž kromě čarodějek pod "ochranou" několik dalších lidí, jedním z nich je i učitelka, u které dělá instalatéra ("jako kdysi u Halliwelů). Když Leo dostane zprávu od starších, že je v nebezpečí, spěchá za ní - jeden z jejích žáků ji ohrožuje nožem a napadne i Lea, ale učitelka žáka uklidní a on uteče. Duchové sledovali, kam Leo šel a ihned potom, jeden z nich vezme odložený nůž a bodne učitelku, druhý mezitím drží Lea a chce aby se díval na to, jak umírá, jako se díval na jejich smrt. Učitelčin duch pomalu opouští tělo a když je po smrti, duchové odcházejí a nechávají Lea samotného.
Piper s Paige mezitím doma připravují lektvar na zničení duchů (účinkuje na jejich ostatky) a volají Lea, ale ten nepřichází ani na několikáté zavolání. Paige se za ním přenese a vidí jej, jak brečí nad učitelčiným tělem - zemřela jen kvůli němu a on jí nemohl už nijak pomoct. Piper je sama na půdě, když v tom ji překvapí duchové, jeden po ní hodí nůž, ale Piper jej v letu zmrazí. Druhý duch k ní však přistoupí zezadu a bodne ji, naštěstí však přichází Phoebe a ostatní a snaží se jí pomoci, Pipeřin duch pomalu opouští tělo, sestry se jí snaží dávat umělou pomoc, ale příliš se to nedaří. Pipeřin duch jim řekne, až rychle najdou v Knize Stínů kouzlo na ničení duchů a přečte jej - oba jsou zničeni a Leo jí vyléčí. Leo potřebuje opět zvednout sebevědomí, tak jdou spolu s Piper na sraz veteránů z války, kde jejich příchod zaskočí pár důchodců - všichni mu děkují za to, že jim jeho dědeček před šedesáti lety zachránil život a Leo je opět šťastný.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Cole: Všechno v pořádku?
Phoebe: Ano, je to lepší... No, víš, Leo ztratil svou moc, Piper umřela a bylo velice riskantní, když z ní byl duch, ale... už je to dobré.
Cole: Takže nic vážného.
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Paige Matthews
Leo Wyatt
Cole Turner
Vedlejší postavy
Nathan Lang
sekretářka
sekuriťák
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZachraňte vojína Lea
Původní názevSaving Private Leo
Rok natočení2002
Premiéra28. března 2002
Česká premiéra8. června 2004
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody