plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 2×03 – Zakletý obraz (The Painted World)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Když Prue prozkoumává jeden z obrazů, všimne si, že v obraze je někdo uvězněný a potřebuje její pomoc. Prue jej chce osvobodit, ale místo toho se přenese za ním do obrazu...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Do aukční síně přijde za Prue žena Jane, která chce co nejrychleji prodat obraz. Prue, ještě než odejde z práce, v obrazu spatří světlo v okně.
V tu chvíli právě hledá Phoebe práci v jedné webové kanceláři. Cestou rozbila Prue auto. Ráno Prue vypráví svým sestrám o tom světle a Phoebe se jí snaží říct, že jí rozbila auto.
V práci Prue v obraze zahlédne i člověka, který na sklo namalovaného okna na píše "Help." Před chvílí jí přinesly zrovna rozbor obrazu a pod ultrafialovým světlem zjistili že na obraze je něco latinsky napsáno. Prue si myslí, že když to přečte, vysvobodí toho muže z obrazu. V tom se ale mýlí a ocitá se v obraze také. Phoebe štve, že ona je "hloupá" a v Knize stínů najde kouzlo chytrosti které trvá 24 hodin. Prue zjistí že muže do obrazu dostala jeho přítelkyně, která byla čarodějka. Byl to trest za rozchod. Když Melkolm zjistí, že je Prue také čarodějka, nevěří jí. Jediným způsobem, jak se dostat z obrazu je, že by sestry našly něco v Knize stínů, ale nejdříve by musely zjistit, že Prue je v obraze uvězněná.
To ale Piper začíná tušit, že se něco děje, protože Prue nepřišla domů. Jde tedy do aukční síně a přinese obraz domů. Tam přečte kouzelnou formuli, která jí před zraky Phoebe přenese do obrazu. V obraze se sestry domluví že napíší na okno jméno čarodějky která Melkolma do obrazu zaklela. Problém je v tom že u okna jsou umístěny meče které se rozjedou proti sobě v okamžiku když se někdo přiblíží k oknu. Prue pomocí telekineze meče oddálí aby mohla Piper napsat vzkaz Phoebe. Tak jméno vyhledá v Knize stínů. Najde tam i kouzlo, kterým se dostanou z obrazu. Kouzlo napíše na papír a připevní na obojek kočky Kit.
V obraze se rozhodli že budou hlídkovat a první hlídku má Melkolm a právě v té chvíli "přiletí" Kit. Melkolm mu sebere kouzlo a vysvobodí se sám z obrazu. Objeví se doma u Halliwellových, kde chce napadnou Phoebe. To se mu díky kouzlu chytrosti nepodaří. Melkolm však ví, že kouzlo v 7 hodin vyprší, a proto se tam vydává později i se svou milenkou Jane. Chtějí Phoebe sebrat její schopnost předpovídání.
V domě zapálí obraz a chtějí zabít Phoebe. Ta je ale přelstí a přečte kouzlo které je všechny přenese do obrazu. Tam sestry zjistí, že Melkolm je čaroděj a Jane také. Jane již dlouhou dobu hledala někoho s čarodějnou mocí, aby mohl Melkolma z obrazu vysvobodil.
Jane a Melkolm hledají kouzlo kterým se vrátí zpět ale zjistí že Phoebe jim ho ukradla a společně se sestrami a kočkou se vrátila domů. Melkolm s Jane v obraze uhoří.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Needs (Collective Soul)

Scéna po úvodní znělce.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Piper: Já, ale nechci trávit zbytek života uvězněná v obraze a chodit po hradbách se zlomeným podpatkem!
Dan: Potřebuju pomoct s úkolem, je to z biologie o reprodukčním systému člověka.
Piper: Chceš říct o sexu?
Dan: Je mi trapně o tom vykládat své vlastní neteři.
Piper: Jasně. Neboj.. mám spoustu zkušeností.
Dan: Vážně? Jo? Se sexem?
Piper: Ne! Myslím s jeho vysvětlováním.
Prue: Já posedlá nejsem... totiž přemýšlím, ale opravdu si nemůžu pomoct, je přece tolik podivných věcí, tak proč ne muž v obraze?
Piper: Alespoň má pokoj od stavební inspekce. Ten hrad určitě předpisům neodpovídá.
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Darryl Morris
Vedlejší postavy
Dan Gordon
Jenny Gordonová
Jane Franklinová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZakletý obraz
Původní názevThe Painted World
Rok natočení1999
Premiéra14. října 1999
Česká premiéra27. srpna 2002
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody