plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 2×13 – Zvířata a lidé (Animal Pragmatism)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tři dívky chtějí před svatým Valentýnem vyzkoušet kouzlo, které má proměnit tři zvířata na lidi, Phoebe se jim připlete do rozhovoru a trochu jim s kouzlem pomůže, co však netuší je, že jedna z dívek si její přednes kouzla nahrála, takže kouzlo bude skutečně fungovat a neobejde se bez následků…

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Phoebe je na přednášce a tři její kamarádky - Andrea, Brooke a Tessa, co sedí za ní si prohlížejí knihu milostných kouzel. Protože je brzy Valentýn, chtějí si přičarovat kluky. Phoebe se na to kouzlo podívá a řekne jim, že to mají obráceně a kouzlo opraví. Holkám se vymluví, že píše práci o čarodějnicích. V noci kamarádky nakreslí na zem pentagram a umístí do něj zvířata - hada, prase a králíka. Pak přečtou kouzlo z knihy, ale nic se nestane. Pak jedna z nich vytáhne diktafon a řekne, že si nahrávala opravenou verzi od Phoebe. Pustí to a zvířata se za hřmění a kouře promění v muže. Doma si Piper povídá s Prue, která je bez práce a užívá si volna.
Piper má hodně práce v P3, kde je všechno vzhůru nohama kvůli přípravám na Valentýna. A navíc problém vidí v tom, že jde s Danem na večeři a je tu taky Leo, který obětoval svá křídla pro záchranu Piper. U Brooke, Tess a Andrey je pořádný nepořádek. Minulé prase a králík se téměř pořád chovají jako zvířata, ale had přemýšlí nad tím, co budou dělat. Vyjdou nazí ven a způsobí velkou podívanou. Pak přepadnou jednoho kluka a vezmou si na sebe nějaké jeho oblečení. Phoebe jde do školy a uvidí muže (králíka), jak obtěžuje jednu holku. Když mu chce Phoebe nakopat, tak dostane vizi, ve které vidí, jak nějaký muž kouše dívku na krku. Pak za ním utíká, ale muž(králík) přeskočí přes zeď, což Phoebe nechápe.Když Piper přijde do P3, dostane od Lea květiny. Pak přijde Dan a přinese jí velkou kytici. Nakonec se Piper s Danem kvůli Leovi trochu pohádá. Phoebe řekne sestrám o své předtušem, ale ty to berou spíš, že ji ten muž líbal a ne kousal. Proměnění muži najdou knihu milostných kouzel a ptají se Brooke, Andrey a Tessy na jak dlouho kouzlo učinkuje. Když se dozví, že je to kouzlo na dvacet čtyři hodin, rozhodnou se najít Phoebe, která ji má pomoct zůstat lidmi. Tessa nesouhlasí a tak ji proměnění muži zavřou do klece. Pak jdou k Halliwellům, kde není nikdo doma. Vloupají se tam a hledají Phoebe. Od holek se dozví, že je asi v P3. Chlapi se začnou pomaličku měnit zpátky na zvířata -hadovi se začne loupat kůže, praseti se objeví rypák a králíkovi drápy. Rozhodnou se, že Phoebe jim dobrovolně nepomůže a tak had kousne Brooke i Andreu do krku. Prase začíná brečet a tak ho zabijí.
Piper koupila Danovi k Valentýnu knihu o San Francisku a Leovi chce dát aspoň přáníčko, tak ho s Phoebe vybírá. Potom jdou Prue a Phoebe k holkám a najdou Tessu zavřenou v kleci. Ta jim řekne,co se stalo a Phoebe pochopí, že kouzlo učinkovalo,protože si ji nahrály na diktafon. Tessa jim řekne, že ti chlapi chtějí Phoebe,aby jim pomohla zůstat lidmi a že jdou do P3. Piper se opět pohádá s Danem kvůli přání, které Piper koupila Leovi a večeři odloží na pozděj. Potom v P3 začne valentýnský koncert. Phoebe chystá kouzlo,aby změnila ty zvířecí muže zpět na zvířata. Ti zanedlouho přicházejí do P3 a zpozorují Phoebe.Phoebe pronese kouzlo a ono zabere,ale ve zvířata promění všechny lidi v klubu až na sestry. Piper a Prue dají do beden králíka a hada a jdou prozkoumat auto těch dvou chlapů, o kterém se dozvěděly od Darryla a najdou tam Brooke a Andreu. Phoebe zruší kouzlo a všichni se změní zpět na lidi, i ti dva, co byli v bednách.Zaútočí na Piper a Prue,ale po menší bitce je omráčí a policie si ty dva odveze. Piper konečně může jít na večeři s Danem.V kabelce najde přáníčko od Lea.Začne si představovat, jak se s ním líbá, ale nakonec odchází za Danem.

Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Leo Wyatt
Darryl Morris
Vedlejší postavy
Dan Gordon
králík
Protestující občan
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZvířata a lidé
Původní názevAnimal Pragmatism
Rok natočení2000
Premiéra10. února 2000
Česká premiéra13. září 2002
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody