plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 4×19 – 47 vteřin (47 Seconds)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na Wall Street je pořádána demonstrace, na každém kroku jsou reportéři se svými kamerami, když v tom se ozve výbuch bomby, který zabije několik lidí a desítky zraní. Policie začíná vyslýchat příbuzné a přeživší tohoto útoku.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Jednou z obětí byl Matt, turista, který byl se svou ženou v New Yorku poprvé, a zrovna je potkalo takové neštěstí. Castle si uvědomí, že nikdo neví, co se může stát a rozhodne se, že Kate řekne, co k ní cítí. Práce se mu ale staví do cesty, proto jí slíbí, že si s ní promluví, až bude případ uzavřen.

Policie za pomocí FBI zjistí, kde bomba vybouchla, bylo to 47 sekund poté, co ji tam někdo umístil v batohu. Podle GPS v telefonu dotyčného identifikují jako Andrewa Haynese. Jenže jeho telefon mu někdo ukradl.

Ten, kdo tam batoh ve skutečnosti nastražil, byl Bobby Lopez. Bobby ale při výslechu tvrdí, že si vůbec nic nepamatuje, že to bude asi trauma. Beckettová po něm vyjede a řekne mu, že nic takového není, že ona málem zemřela při střelbě a pamatuje si každou sekundu. Castle to všechno slyší z vedlejší místnosti a naštve se, že mu Kate tajila, že ví, že jí řekl, že ji miluje. Chová se k ní odtažitě a Kate nechápe proč.

Espo zjistí, že bomba byla odpálená dálkovým ovládáním s rozsahem do 30m, odpálil ji tedy někdo z lidí přítomných na demonstraci.

Bobby se přizná, že batoh našel u popelnic, tak ho ukradl. Batoh patřil jedné z obětí, Jessemu Friedmanovi. Týmu dojde, že Jesse nikomu ublížit nechtěl, proto byla původní poloha batohu u popelnic, kde nikdo nebyl. Později najdou ono dálkové ovládání, na kterém jsou otisky prstů Leann Westové, reportérky, které se podařilo celý výbuch natočit. Právě proto to s Jessem naplánovali. On chtěl k demonstraci přilákat média a větší počet lidí a ona měla pořádnou reportáž.

Kate se zeptá Castla, o čem si s ní chtěl promluvit, on jí řekne, že to nebylo nic důležitého a odejde domů.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Symfonie č. 5 "Osudová" (Ludwig van Beethoven)

Westside vypovídá, že viděl Beethovena dirigovat Pátou symfonii.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Kojak

Vyslýchaný bezdomovec řekne Espozitovi: "No tak, Kojaku."

Stardance: Když hvězdy tančí

Castle říká v české verzi: "Tohle jsou lívance pro stav nouze, ty obvykle jíme po vyřazování ze Stardance." Tato hláška byla způsobena dabingem.
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Lanie Parish
kapitán Victoria Gates
Vedlejší postavy
Jesse Friedman
agent Johnson
pan Levine
Bobby Lopez
moderátor
Andrew Haynes
reportér
Leann West
Val Brookstone
West Side Wally
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český název47 vteřin
Původní název47 Seconds
Rok natočení2012
Premiéra26. března 2012
Česká premiéra16. ledna 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry11 870 000 diváků
Autoři profilu epizody