Castle na zabití

Castle na zabití (Castle) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Démoni

Castle a Beckett čelí možnosti paranormální nečisté hry, když proslulý světový lovec duchů je záhadně zavražděn při vyšetřování strašení v legendárním newyorském sídle.

Jack Sinclair je nalezen ve starém domě, kde natáčel záběry pro svůj pořad o lovení duchů. Majitel domu se jej snažil pronajímat, ale kvůli duchům, kteří nájemníky strašili, už to roky nedělá. Doufal, že Sinclair duchy vyžene. Ten však skončil s proříznutým hrdlem v tratolišti krve.

Je zvláštní, že rozstříknutá krev je kolem něj dokola, není zde tedy místo, kde by dopadla na pachatele. Muže nalezla jeho produkční Lulu, ale příliš toho neví. Když s Beckett a Castlem uvažují nad pachatelem, zmiňuje žena Sinclairova kameramana Barryho, se kterým se několik hodin před smrtí pohádal a který dal výpověď. Barry je tedy doveden k výslechu; hádku netají, ale na dobu vraždy má alibi.

Na videozáznamu, který Sinclair natočil, si detektivové všimnou, že se před ukončením dal stativ sám od sebe do pohybu, a tak je tu další záhada. Castle celou noc zjišťuje fakta o historii domu, ve kterém bylo zabito již 8 lidí. Je fandou pořadu a na duchy věří, proto se stále přiklání k této verzi. Beckett to však odmítá a získává další informace.

Oba pak jdou navštívit bývalé nájemníky a zjistit, co se v domě děje tak děsivého. S detektivem prohledávají složku Rona Bergera, jehož otisky byly na místě při podrobném zkoumání nalezeny. Byl už trestaný a je na cestě na polici na výslech. V minulosti se se Sinclairem setkali, když přímo s Bergerem natáčel ve vězení - prý byl v jeho cele duch. Sinclair ho měl údajně osahávat a Berger mu napsal dopis, kde píše o krvácení za to, co udělal. Při výslechu muž dopis nezapírá, ale Sinclaira prý nezabil; v domě sice byl, ale už před měsícem...

Narážky na další seriály

Rodina Sopránů

Castle říká: No, tohle bylo v poslední epizodě "Rodiny Sopránů". (Well there was that last episode of "The Sopranos".)

Scooby-Doo

Beckettová říká Espositovi: "Možná bude držet Shaggy Scoobyho dál od problémů." (Maybe Shaggy will keep Scooby out of trouble.)

Casper

Esposito: "Casper byl trochu moc přátelský a dotýkal se Rona na špatných místech." (Apparently, Casper was being a little too friendly, touching Ron in all the wrong places.)

HUDBA V EPIZODĚ

Ghostbusters (Ray Parker Jr)

Castle a Beckettová se baví o tom, že Beckettová nevěří v duchy.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

megawir
lukascoolarik