plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 6×10 – Hodný, zlý a nemluvně (The Good, the Bad and the Baby)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Do kostela vpadne zraněný muž a těsně před vykrvácením předá knězi miminko. Beckettová a spol. jsou povoláni k vyšetřování vraždy onoho muže, Castle si mezitím bere na starost dítě.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Oběť se jmenuje Cameron Ducane a podle krevních testů není otcem dítěte. Jeho šéf vypoví, že za ním byl v práci nějaký muž, který ho rozhodil. Moc si ho nepamatoval, ale vzpomněl si, že měl na předloktí tetování. To policii pomůže muže dohledat, je jím Jimmy Wolfinsky. Před lety společně s Camem vykradli banku, ale pouze Wolf skončil ve vězení. Měl by tedy motiv k vraždě, ale na Camerona se nezlobil, při krádeži byla chyba na jeho straně, Cam nemohl za to, že Wolfa chytili.

Ryan s Espem zjistili ze záznamu z bezpečnostních kamer, že Cameron se podílel na další loupeži, nikdo ale žádnou nenahlásil.

Mezitím přijde sociální pracovnice, aby si malého vyzvedla. Bohužel je Díkuvzdání a žádní pěstouni si ho domů vzít nechtějí. Castle se nabídne, že si ho s Beckettovou vezmou domů, ta na to přes počáteční nesouhlas nakonec kývne. V noci se ale moc nevyspali, a tak přijdou na druhý den do práce unavení. O malého se starají Martha s Alexis.

Na druhý den se losuje loterie, kterou je Ryan posedlý a Castle zjistí, v čem Cameron jel. Měl u sebe lístek do loterie s výherními čísly, pomáhal zfalšovat výsledky. Castle s Beckettovou se vydají do sídla společnosti, která loterii pořádá. Jednu ze zaměstnankyň vydírali nějací muži, aby vybrala kufřík s jejich čísly. Jako rukojmí vzali jejího manžela a syna, o kterého se teď policie stará.

Tým najde zbytek pachatelů. Cameron věděl, že by se Paula a malého Bennyho později zbavili, proto se jim snažil pomoct. Povedlo se mu ale zachránit jenom Bennyho a i tak byl během útěku postřelen. Benny je předán rodičům a Castle s Beckettovou si tak mohou užít rodinné Díkuvzdání.

Hudba v epizoděvložit další píseň

The Water Is Wide (Lidová v podání Karly Bonoff)

Úvodní scéna, kde muž přinese do kostela malé dítě.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Bennyho v této epizodě hrála čtyřčata.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Esposito: Být tátou je jako být poldou. Nezáleží na tom, co tě naučili na akademii, učíš se v ulicích. To ti šlo v pohodě, ne?
Ryan: Na můj první den jsem byl tak nervózní, že jsem zezadu narazil do dodávky SWATu, vyskočilo deset ozbrojenců, připravených mě sejmout jako teroristu.
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Lanie Parish
kapitán Victoria Gates
Vedlejší postavy
Cameron Ducane
paní Ducaneová
Roman Valanciaga
Walter Dennis
Miranda Vail
strážník Harrisonová
Jimmy Wolfinsky
Dean Seahorn
Sandra Whitman
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHodný, zlý a nemluvně
Původní názevThe Good, the Bad and the Baby
Rok natočení2013
Premiéra25. listopadu 2013
Česká premiéra23. září 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry11 410 000 diváků (2,10 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody