plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 5×16 – Jackson Hunt (Hunt)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Policie najde svědka, který jim popsal muže, kterého viděl na místě, kdy byly dívky drženy. Bohužel nemohou ve Francii pátrat, musí mít nejdříve povolení.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

El-Masriovým zavolají únosci o výkupné. Dojde k předávce, ovšem předají jim jen Saru, Alexis stále drží. Policie se bojí, že Alexis je teď pro ně pouze přítěž a zbaví se jí.

Beckettová řeší vraždu únosce, když najde jeho vraha, nejde tak toho, kdo drží Alexis.

Kate jde domů za Castlem, ale od Marthy se dozví, že tam není. Dojde jim, že odletěl do Francie, aby našel Alexis sám. Tam našel známého, který mu doporučí lidi, kteří jsou schopni Alexis najít. Bude ho to ovšem něco stát. Mezitím Beckettová vyslýchá únoscovu přítelkyni, ale nic nového se nedozví. Dá jim ale jeho adresu.

Castle mezitím kontaktuje ty, kdo drží Alexis. Má dojít k předávce, jenže se objeví muži, kteří ho chtějí zabít. Dřív je ale všechny zabije muž, kterého popsal svědek. Castla zachrání. Castle zjistí, že je to jeho otec. Proto unesli Alexis, aby ho přinutili se vzdát. Castlův otec je kontaktuje a nabídne se místo ní. S Castlem vymyslí plán, jak Alexis zachránit. Nastanou komplikace, ale nakonec z toho vyváznou živí a vrací zpět do New Yorku. Tam Castle řekne Marthě a Kate o svém otci.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Nathan Fillion (Castle) ve Francii netočil. Vždy, když na pozadí Francie vidíme jeho obličej, jde o speciální efekty. Pokud mu do obličeje nevidíme, jedná se o Nathanova kaskadéra Paula Scotta, který ve Francii natáčel místo Nathana. Společně s ním se natáčení zúčastnila ještě Molly Quinn (Alexis) a Rob Bowman (režisér). Natáčení bylo tajné.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Pohřešovaný

Castle odletí do Paříže, kam byla unesena jeho dcera. Ryan se poté ptá, jestli si hraje na Liama Neesona (96 hodin) a Espostio mu odpovídá, že se nemůže srovnávat s Ashley Judd (hrála hlavní postavu v seriálu Missing, bývalou agentku CIA, které unesli syna).
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Lanie Parish
kapitán Victoria Gates
Vedlejší postavy
technik FBI
specialista FBI
Volkovův muž
Jackson Hunt / Anderson Cross
Pauline Degarmo
Lina El-Masri
Anwar El-Masri
Gregory Volkov
FBI Agent Harris
Sara El-Masri
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJackson Hunt
Původní názevHunt
Rok natočení2013
Premiéra25. února 2013
Česká premiéra10. prosince 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry10 770 000 diváků
Autoři profilu epizody