plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 6×07 – Jaký otec, taková dcera (Like Father, Like Daughter)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Alexis se ve škole přihlásila do programu, který zkoumá případy zločinců, kteří byli odsouzeni. Momentálně se zabývají případem Franka Hensona, který údajně zabil svou sousedku, jeho snoubenka a Alexis ovšem věří, že je nevinný. Alexis má 72 hodin na to, aby to dokázala, Frank byl totiž odsouzen k trestu smrti.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

I když je Alexis na otce pořád naštvaná, požádá ho o pomoc na případu, společně odjíždějí navštívit Franka ve vězení, kde jim Frank popíše, co se v onen večer stalo. Slyšel výkřik, běžel se podívat, co se stalo a našel na zemi Kim, už mrtvou.

Do případu jsou zapojení i Ryan s Espositem a později i Lanie. Jen Beckettové Alexis nezavolala. Beckettová se Lanie svěří, že neví, jaké zaujímá místo ve vztahu Castla a Alexis, protože byli po dlouhou dobu sami a najednou k nim přibude i ona.

Podezření padne na bývalého přítele Kim, Alexis ho vyslechne a zjistí, že má alibi. Dozví se od něj ale, že Kim byla ten večer na nějaké párty a vrátila se rozrušená. Ryan zjistí, že na místě, kde se párty konala, mladí v té době vyráběli metamfetamin, vypadá to, že je Kim nachytala a oni se báli, že by je prozradila, proto ji někdo z nich zabil, aby ji umlčel.

Castle si všimne na snímcích z místa činu, že byly u Kim v pokoji dvě učebnice chemie, její matka jim řekne, že Kim chemii doučovala. Alexis s Castlem v knihovně zjistí, že druhou učebnici si půjčil Frankův bratr John. Když to řeknou Frankovi, přizná jim pravdu, že u těla Kim našel svého bratra a teď bere vinu na sebe, protože mu zničil život, když způsobil autonehodu, po které se John dlouho zotavoval a začal brát drogy, což způsobovalo Johnovy výpadky paměti, ani na osudnou noc si nepamatuje. Frank ale vypovídat odmítá.

Alexis je zklamaná, že to dopadlo takhle. Bude potrestán nevinný člověk. Castle se ji snaží utěšit, Alexis se mu omluví, že se k němu nechovala hezky. Vtom si Castle na snímcích všimne rozbitých hodin, Kim byla zabita o půl hodiny dřív než se myslelo, na tu dobu má Frank alibi. Na videozáznamu objeví Castle s Alexis přívěšek delfína, který tam vrah ztratil. Zjistí, že patřil jednomu ze studentů, kterého Kim doučovala, nyní pracuje jako policista, ale dřív byl Lane jeden z těch, kteří vyráběli metamfetamin. To on zabil Kim.

Frank je na svobodě a je šťastný, že ani jeho bratr nebyl do vraždy zapletený. Alexis s Castlem jedou domů, kde Alexis osobně poděkuje Beckettové za její pomoc.

Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Lanie Parish
Vedlejší postavy
Frank Henson
soudkyně Kerry Fallbrook
Ted Lane
Lyle Gomez
mladý Frank Henson
mladý John Henson
mladý Alan Lane
Alan Lane
prof. Edgar McDonald
Patrice Tolbert
John Henson
Maggie Ingram
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJaký otec, taková dcera
Původní názevLike Father, Like Daughter
Rok natočení2013
Premiéra4. listopadu 2013
Česká premiéra2. září 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry10 870 000 diváků (2,20 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody