plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 2×23 – Jedna vražda nestačí (Overkill)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Uklízečka najde v posteli zastřeleného muže, kterého pachatel ještě udeřil do hlavy a z vitrín ukradl vzácné tisky. Beckettová pozve k vyšetřování kolegu. Castle žárlí - a oba muži začínají soutěžit, kdo dřív usvědčí vraha.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Uklízečka najde v posteli mrtvého majitele řetězce pánské kosmetiky Damiana Wildera. Byl zastřelen a vrah ho poté ještě udeřil do hlavy. Z vitrín se navíc ztratily vzácné tisky, které Damian sbíral. Detektiv Kate Beckettová přizve na vyšetřování svého kolegu Toma Demminga. Spisovatel Rick Castle žárlí - a oba muži začnou soutěžit, kdo vraha najde dřív... Wilderův bratranec Blake policii sdělí, že Damianovi půjčil peníze do začátků podnikání. A Damian před třemi dny oznámil, že mu někdo vylil na terasu červenou barvu. Byl to protest Lance Newmana proti Damianovu dodavateli, který testoval přípravky na zvířatech. Newman vypoví, že zrovna v té chvíli se Damian hádal s nějakou ženou uvnitř. Lisa Jenkinsová z Damianovy firmy při výslechu tvrdí, že šéf ohlásil tiskovou konferenci, na níž chtěl dát finanční dar právě ochráncům zvířat... Modelka Natasha Piperová, která měla s Damianem krátký poměr, prohlásí, že ji podváděl s nějakou ženou. Viděla ho, jak šel do motelu. Lance Newman určí podle hlasu, že ženou, která se s Damianem doma hádala, byla Lisa Jenkinsová. Ta má ve firmě na starosti dodavatele. Vzácné tisky se pak objeví u obchodníka Lucase Canleye, který je údajně koupil od bezdomovce v parku. Podle narkomana Martyho házel knihy do kontejneru nějaký muž, na fotografii pak Marty pozná Damianova bratrance Blakea. Oba podezřelí - Jenkinsová i Blake - však mají vcelku pevné alibi.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Crash and burn (Lifehouse)

Castle pozoruje Beckettovou a Demminga se líbat.

You And Me Belong (Jes)

Castle a Beckettová vyslýchají Lisu.

Workin' Man Blues (Aceyalone)

Úvodní scéna, kde uklízečka nalezne Wilderovo tělo.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Sex ve městě

V tomto díle nazve Beckettová Ryana a Esposita Charlotte a Mirandou. (Castle: It's for Ryan and Esposito. Beckett: Don't you mean Charlotte and Miranda?)
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Lanie Parish
kapitán Roy Montgomery
Vedlejší postavy
Det. Tom Demming
Lisa Jenkins
Blake Wilder
Rebecca Strong
Lance Newman
Natasha Piper
Lukas Canby
úředník
uklízečka
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJedna vražda nestačí
Původní názevOverkill
Rok natočení2010
Premiéra10. května 2010
Česká premiéra4. května 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry10 860 000 diváků
Autoři profilu epizody