plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 3×24 – Knockout
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Beckettová při své každotýdenní návštěvě Hala Lockwooda zjistí, že Lockwood byl přeložen na jiné oddělení a tam zabil posledního muže, který byl svázán s vraždou její matky, Garyho McCallistera. McCallister a Raglan byli policisté, kteří unášeli mafiány a vydělávali si tak peníze, a nejspíš jejich vinou zemřela i matka Beckettové. Lockwoodovi se nakonec podaří utéct, když probíhá jeho soud. Jeho útěk sledují i Castle a Beckettová. Ještě předtím ale stačí Beckettové říct, že ona se před jeho šéfem neschová. Kate Beckettová je tedy dalším cílem... Policii je jasné, že Lockwoodovi někdo ve vězení pomohl s přesunem na jiné oddělení, a první stopou k tomuto muži je Lockwoodův telefonát. Castleovi také dojde, že mafiány kdysi neunášeli pouze dva policisté, ale že celkem byli tři...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Kapitán Roy Montgomery nařídí Espositovi a Ryanovi, aby Beckettovou hlídali. Poté vydá rozkaz v případě potřeby Lockwooda zabít. O Beckettovou se bojí i její otec, který osobně navštíví Castlea a chce po něm, aby Kate přesvědčil, ať přestane s pátráním. I Montgomery si myslí, že ji může zastavit pouze Castle... Mezitím Ryan a Esposito zjistí, že Lockwoodovi pomáhal bachař Chuck Ryker, kterého policie najde doma mrtvého. Castle navíc při pátrání ve spisech zjistí, že spisy jsou falšované. Ryan a Esposito tak hledají policistu, který byl v době zfalšování odpovědný za archiv... Castle žádá Beckettovou, aby přestala pátrat po vrahovi své matky. To ona však odmítá a oba se nakonec pohádají o tom, co mezi nimi je. Beckettová už Castlea nechce nikdy vidět, dokonce požádá Montgomeryho, aby Castlea ze stanice vyhodil. Kapitán Montgomery jí slíbí, že Castlea vyhodí, pokud si to ona přeje... Když Montgomery dorazí v noci domů, navštíví ho Lockwood. Právě kapitán je třetí policista, po kterém Beckettová pátrá, a nyní ji musí předat Lockwoodovi, jinak zemře jeho rodina. Měl podle dohody držet Beckettovou od pátrání po vrahovi její matky, jenže se mu to nepodařilo - a ona teď musí zemřít.

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Montgomery: Nejsou vítězství, jsou jen bitvy a to nejlepší, co můžete udělat, je najít se místo, kde už můžete zůstat stát.
Montgomery: Mluvíme za mrtvé jejich prací, nic víc už nemají když jim někdo jejich hlas násilím vezme. Dlužíme jim to, ale nemusíme pro ně umřít.
Kate: Ať si vás najal kdokoli, přede mnou se neschová.
Lockwood: Ne zlatíčko bude to přesně naopak. Vy se před ním neschováte.
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Lanie Parish
kapitán Roy Montgomery
Vedlejší postavy
falešný policista
chlápek
mladý Gary McCallister
Avery Zussman
Mary Montgomery
Rebecca Montgomery
Dwight Haskell
Mike Yanavich
Chuck Ryker
Evelyn Montgomery
Gary McCallister
Hal Lockwood
Jim Beckett
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKnockout
Původní názevKnockout
Rok natočení2011
Premiéra16. května 2011
Česká premiéra27. června 2012
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka43 minut
Sledovanost premiéry12 930 000 diváků
Autoři profilu epizody