plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 3×12 – Kouzla a čáry (Poof, You're Dead)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Když je majitel historického Drakeova magického obchodu v New Yorku nalezen utopen v Houdiniho slavné vodní nádrži, Castle a Beckettová musí pátrat ve světě plném magie, kouzelníků a jejich tajemství, aby našli jeho vraha. Během vyšetřování se Castle a Beckettová seznamují s mistrem kouzel Tobiasem Strangem. Mezitím, kouzelníci nejsou jedinými, kteří mají svá tajemství a nový romantický vztah mezi Lanie a Espositem vyplouvá na povrch.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Obětí je tentokrát kouzelník Zalman Drake, kterého našla utopeného prodavačka v kouzelnickém obchodě, jehož byl majitelem. Na místě činu byl nalezen dopis sebevraha. Prodavačka přivede policii k prvnímu podezřelému - je jím muž, na kterého Zalman během svého vystoupení prozradil nevěru a muž se nyní rozvádí. Tento podezřelý má alibi... Dalším podezřelým je pouliční kouzelník Chuck, jehož otisky se našly na dopise na rozloučenou. Zalman Chucka vyhodil z Asociace kouzelníků za používání výbušnin při vystoupení. Ukáže se, že Chuckovy otisky byly na papíře, protože to ve skutečnosti byla faktura za výbušninu, kterou Zalmanovi sehnal. Faktura byla napsána "neviditelným" fixem, takže Chuck vrahem není. Ten naopak nasměruje policii na dalšího podezřelého - kouzelníka, kterému Zalman vymýšlel kouzla. Tobias řekne policii, že pro něj už Zalman měsíc nepracoval, prý dělal pro někoho jiného. Podle Tobiase nemohl Zalman výbušninu C4 použít k iluzím a pošle policii do Zalmanovy dílny, jen neví, kde dílna je. Hned po výslechu Tobiase zavolá Lanie a oznámí Castleovi a Beckettové, že Zalman byl určitě zabit. Druhý den Castle a Beckettová najdou Zalmanovu dílnu a v ní Zalmanovo dvojče, Edmunda. Podle Edmunda se Zalman do něčeho zapletl, protože se ho jako účetního ptal, jak má zamaskovat příjem půl milionu dolarů. Castle si myslí, že zjevení Edmunda je jen jeden z triků Zalmana a že Zalman ve skutečnosti žije. Beckettová se zase začíná domnívat, že byl Zalman terorista, což jí Lanie nálezem speciálních částic v nose oběti nevyvrátí. Dalším z řady podezřelých je vozíčkář, jehož vozík byl podle otisků pneumatik v den vraždy v Zalmanově dílně a jehož dodávka v den vraždy parkovala před Zalmanovým obchodem.

Promo k epizodě
Narážky na další seriályvložit další narážku

Superman

Castle říká, že se jedná o největší podfuk od doby Clarka Kenta? ("He has an identical twin who wears glasses. That's the worst disguise since Clark Kent.")

X-Men

Beckettová doufá, že stopy od vozíku budou od Profesora X. ("Hop, it is from Professor X.")
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Castle: (o Laney) Nastrojená do koktejlek a spěchá. Tak... Kam jdete a kdo je ta šťastná oběť?
(Podezřelý při výslechu odpovídá tak, že si vůbec nepomáhá.)
Castle: Když vám četl myšlenky, trvalo mu to dlouho?
podezřelý: Ne, ani ne.
Castle: To jsem si myslel.
Castle: Rentgenové brýle, mají je v magickém obchodě. Vidím vás nahou.
Beckett: Vážně? Jak se vám líbí můj kroužek v pupíku?
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Lanie Parish
Vedlejší postavy
Stage Hand
Vicky Rubens
právník
Jolene Anderson
Tobias Strange
Thaddeus Magnus
Jerome Aspenall
Naomi Dahl
Chuck Russell
Eliza Winter
Christian Dahl
Edmund / Zalman Drake
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKouzla a čáry
Původní názevPoof, You're Dead
Rok natočení2011
Premiéra10. ledna 2011
Česká premiéra4. dubna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry9 050 000 diváků
Autoři profilu epizody